Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Régen miért vállaltak az...

Régen miért vállaltak az emberek a nagy semmire gyereket?

Figyelt kérdés

Persze, nem járt mindenki egyetemre, de sokkal gyakoribb volt az egy bõrönddel összecuccolni, aztán lesz valahogy.


A nagyöregektõl is ezt hallom, hogy a gyerekvállalást nem kell túlgondolni, csak megcsinálni, a többi meg jön (Építkezés, spórolás)


jan. 25. 14:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
93%
20. Oké, de 80 ezer nem elég 5 gyerekre a mai világban. Nekem egy van és tudom mennyibe kerül. Ezért sem lesz több, mert ennek az egynek mindent meg akarok adni, és nem zsíros kenyéren élni 5-el... 17 vagyok
jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
24%

Ok. De ugyanott dolgoztok. Miből. Hát alsó hangon 80al tobbet kapnak mint Te. Vagy 67el. Ha anyuka kap csed, gyedet az adómentes, ingyen étkezés, ingyen tankönyv, apa is biztos tud valamennyi adókedvezményt igénybe venni, vagy ő veszi igénybe, akkor neki a bruttó a nettó.... Úgyhogy biztos nem ugyanannyit kap. Mint Te.

Sajna ez van.

jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez akkor sem elég 5 gyerekre. Abból is látszik folyton más gyerekesektől kéri a kinőtt ruhákat vagy bármit..és még egyet akar. Én sosem fogom megérteni az ilyen embereket. Az asszony pedig nem kap csedet. Az első óta nem dolgozik. Nem emlékszem hány éves nagy.
jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
15%
Mert nem mindenki a pénzbe, házba, kocsiba, utazások a szeret bele hanem egy emberbe. Aki lehet szegény is. A nő is lehet szegény. Nem valamire vállalták, hanem sírig tartó házasságok és osszerarto családok, rokonság volt akkoriban.
jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Házasodni szerelemre ok. Gyereket vàllalni nem.
jan. 25. 18:30
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Régen? Hiszen ma is...

Nekünk jelenleg nem jön a baba, miközben saját hitelmentes családi ház van, 2 autó (az egyiken van még kis hitel) és minden meglenne a kicsinek.

Ismerősömék anyósnál laknak 3-an egy szobában (apa anya gyerek) és csúnyán szólva arra várnak hogy a mama meghaljon, az övé lesz a gyerek szobája. Erre most jön a következő gyerek...

jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ma is ez megy , csak nézz körbe jobban. Szerintem minél primitívebb(ösztönlény) az adott személy annál több gyereke van. Sokan csak a mában élnek és léteznek. Ismerek olyat aki konkrétan azért szült mert barátnője is szült egyet.
jan. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!