Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló után mennyit...

Fogamzásgátló után mennyit kell várni , ha gyermeket szeretnenk?

Figyelt kérdés

febr. 4. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit nem kell. 3 hónapot szojtak ajánlani, azt is csak azért, mert akkor már beall valamennyire a normál ciklus
febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom,hogy hivatalosan kb. semennyit, bár az első rendes ciklust érdemes kivárni.

Viszont én lehet rászámolnék azért pár hónapot (attól függően,hogy mennyi ideig szedtem), mert ismerős párnak az első hónapban sikerült, mégis korai vetélés lett a vége.

Ezzel persze nem azt mondom, hogy biztos van összefüggés (nekem évekkel utána lett missed ab, tehát tudom, hogy rengeteg más oka is lehet), de jobb azért biztosra menni, hiába alacsony a mai gyógyszerek hormontartalma, azért csak van nekik, nem árt hagyni kiürülni.

febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Az a minimális hormon, ami benne van 13 óra alatt kiürül a szervezetből...
febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Az első tabi mentes hónapban teherbe estem.

Nem volt probléma.

febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a minimális hormon is úgy megborította a rendszeremet, hogy a végén már közti vérzéseim voltak szinte minden ciklusban, viszont a normális megvonásos vérzésem a kezdeti 1-2 nap helyett 4-5 nap múlva jött csak...
febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem fél évet javasolt az orvos
febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele várni.Szexelhettek védekezés nélkül az első tabimentes ciklusban amint elmult a menstruációd. Van aki egyből teherbe esik, és van akinek hónapokba telik. Nem tudni hogy neked mennyi időbe/hónapba fog telnu hogy megfoganjon a babád. Sok sikert.
febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

A “minimimalis hormon” utan 9 honapig csak akkor menstrualtam, ha gyogyszert szedtem ra. Amugy meg nem.

Pedig a foggatlo elott tupontos ciklusom volt es semmi problemam, 2 evig szedtem, aztan azert egy darabig eltartott, mire normalizalodott a helyzet.

febr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Foggátló abbahagyása után 2 évig nem jött meg. Teljesen tönkretette a hormonháztartásomat! Azota van 3 kisgyermekünk de nehéz út volt!
febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elvileg semennyit a hivatalos álláspont most ez. A dokim is ezt mondta, viszont azt is hozzátette, hogy az ő tapasztalata az, hogy jobb pár hónapot várni, mert valószínűleg idő kell a szervezetnek, hogy magára találjon. Kiürül a gyógyszer napokon belül, de a saját hormontermelésnek is normalizálódnia kell. Én vártam is három hónapot, utána a második ciklusban össze is jött. Most vagyok 35 hetes.
febr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!