Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor fogant a babám? Hogyan...

Mikor fogant a babám? Hogyan számoljam a terhességi heteket?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Júliusban szétmentünk a barátommal utoljára 07.27 én voltam vele sexuálisan együtt. Nem védekeztünk. Az utolsó menstruációm 2023.08.07 én volt. 08.18 án voltam együtt a mostani párommal. Elég bonyolult igen sajnos.Ha jól tudom 21 én volt ovum. 09.01 én nagyon halvány csík volt a teszten. Másnap 09.02 án adigitális clear blue 1-2 hetet írt. 10.05 én voltam előszőr nőgyógyásznál az uh 8+2 őt irt. 10.31 én 12+0 volt. Akkor mikor fogant a baba? 2 orvos is azt mondta ha júliusban fogant volna akkor nagyobb lenne több mint 2 héttel. Én biztos vagyok benne hogy a mostani páromtól van. Hiszen menstruáltam 08.07 én de olvastam hogy volt aki menstruált. Meg az érdekelne hogyha az utolso menzesz 08.07 én volt és az ultrahang amit ki ir megegyezik vele pár nap eltéréssel akkor középidőben fogant a baba? A szülési időpont Május 14.

febr. 23. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Nem mindegy? Lényeg, hogy van egy balek, aki eltartja, akárkié is. Jól csináltad, kislány 😉
febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát ezzel a válasszal nem igazán vagyok előrébb. Bárki lehet hasonló helyzetben….
febr. 23. 12:14
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolso menstruaciodtol kell szamolni a terhessegi heteket.
febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó menstruációd időpontjától kell számolni, amikor először kimaradt a menzeszed az a 4. hét. Nagyon ritka, hogy valaki "menstruál" terhesen, úgyhogy ez nem valószínű. A jelenlegi párod az apa, esetleg ha megszületik csinaltassatok dns tesztet.
febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%
Ha egy hónap eltérés van, akkor a méretekből számolnak. Legalábbis nálam így volt. Májusban kimaradt a mensim. Csináltam tesztet, az negatív volt. Tahát még nem voltam terhes. Júniusban is kimaradt, akkor már pozi teszttel. Én se tudtam, mit számoljak. A doki mondta, hogy méretek alapján 6+2 volt, amikor megvizsgált. Azt mondta, kb május végén foganhatott. A 12 hetes genetikai ultrahangon megerősítették, akkor írták be a kiskönyvbe. Nekem végig ezzel számoltak, nem a mensi szerintivel. Így született 40+4. napon normál súllyal. De azt hiszem, hogyha csak 1-2 hét eltérés lenne, akkor a mensi szerint számolnak.
febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a mostani pasitól van. Ha október 5-én voltál 8 hetes, akkor onnan visszaszámolva 6 héttel volt ovulációd.

De egy vicc, hogy egyik héten egyik pasi, másik héten már új, de gyerek az k.ára kell egy 2 hetes kapcsolatban….

febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó menstruációdból, a pozitív teszt halványságávól és a magzat méretéből is teljesen egyértelmű hogy ez a baba augusztusban fogant. Teljesen kijön a matek is, 28 napos ciklus esetén augusztus 21-én kellett ovulálj, a spermiumok 4 napig életképesek a női testben, szóval a 18-adikai együttlét pont kijön.


Felesleges a DNS teszt, teljesen egyértelmű, hogy augusztus 7 után fogant a baba.

febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

De 5-os, itt semmi nincs, megjott neki, majd nem jott meg es pozitiv lett a teszt.

Egyertelmu szerintem.

febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi olyan bonyolult ezen ? Minden egybevàg. Augusztus 18-àn együtt voltatok, pont ovu előtt nem sokkal. A digitális teszt is megerősítette, hisz 09.02-àn 1-2-t mutatott, ami azt jelenti , hogy egy v két héttel korábban fogant.( A digitális teszt nem azt mutatja, hogy hány hetes vagy). A terhességet az utolsó menstruáció első napjától számoljàk. Te 7-en menstruáltàl, 21 az ovu vagyis középidőben, a nem várt kb 4èn lett volna, ezer volt előtte halvány a tesz. Szeptember 4-èn vagy kb valahogy úgy , már 4 hetes terhesnek számítottàl. Ezért voltál október 05-èn 8 hét plusz pár nap. Egyértelmű. Nem értem miért nem egyértelmű. Főleg h a volt pároddal mikor együtt voltál utána menstruáltàl.
febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A párkapcsolati helyzeted valóban bonyolult jól látod , de ezt nem tisztünk megítélni. Abban viszont semmi bonyolult nincs, hogy ki az apa. Ha csak nem volt egy harmadik, nem tudom mit kattogsz ezen?
febr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!