Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csak várandós akarok lenni, a...

Csak várandós akarok lenni, a gyereket nem akarom?

Figyelt kérdés
Alig bírom kivárni, hogy végre terhes legyek, viszont, ha arra gondolok, hogy utána az egész napomat a gyerekkel való foglalkozás teszi majd ki, az eléggé taszít. Van ilyen, vagy majd később a gyereket is akarni fogom? Most úgy érzem, mintha a várandósság rólam szólna és azért várnám.
febr. 24. 23:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Ha ezt _tényleg_ állandóan így érzed, akkor szakemberrel beszélj, mert igen, lehet, hogy nem a gyerekre vágysz, hanem a terhességgel járó figyelemre, nem túl jó ötlet emiatt gyereket vállalni.
febr. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Szülés után menj vissza dolgozni apa meg elmegy gyesre. Ilyenről még nem hallottál?
febr. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Mégis mi vonz a terhességben?

2x voltam, egyikkel sem voltam rosszul, mégis szar volt az egész, ráadásul a testem is tönkrement, műteni is kellett.

Az a pár hónap figyelem rohadtul nem ér ennyit

febr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Van itt egy pasi, aki mindenáron gyereket akar, csak nincs nője. Keresd meg. Imádna!😂
febr. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

Én egyedül nevelem a közel másféléves kisfiam, és hasonló gondolatok jutnak néha eszembe, ha egy második babáról ábrándozok... én tudat alatt biztos vágyok egy olyan terhességre, ahol apuka is ugyanúgy várja a babát, mint én, mert ez nekem kimaradt :(

Persze az nem ugyanaz, mint amit te írsz, mert én imádom a fiam meg a vele való foglalkozást, de pont ez az egyik ok, amiért félnék egy tesótól, mert attól tartok, hogy egy második gyereket nem tudnék annyira szeretni, mint őt, hiszen itt közel egy éve állandó a rózsaszín köd 😊

De ettől függetlenül neked kell végiggondolni magadban az okokat.

Az egy dolog, hogy nekem sem volt kellemetlen a terhességem, sőt, nagyon élveztem végig, a szülés sem volt traumatikus, neked meg főleg nincs rossz tapasztalatod ilyen téren, tehát az sima ügy, hogy a terhesség miért tűnhet jó "bulinak". De a kérdés az, hogy mégis miért vágysz rá? Barátnőidnek már mindnek gyereke van? Vágysz a párod/családod figyelmére? Kíváncsiság? Jó lenne kideríteni az okot, nehogy beleugorj valami véglegesbe úgy, hogy igazából nem is arra vágysz igazából.

Az viszont szerintem jön magától, mikor azt fogod érezni, hogy szívesen töltenéd a napjaidat a babával, erre meg kell érni (lehetőleg még a teherbeesés előtt). Aztán kiderül, mit dob a gép: egy könnyű babát, aki mellett tudsz foglalkozni magaddal is, és sokkal jobb lesz a helyzet, mint amire számítottál, vagy egy olyat, ahol a dackorszak megváltásnak tűnik a babakorhoz képest, két óra alvás egyhuzamban pedig rekordnak 😀

febr. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Szülj, aztán add örökbe!
febr. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha eddig nem te voltál a középpont, a terhesség nem fog ezen változtatni,mert nem rólad, hanem a babáról szólna. Amúgy amíg úgy gondolod, hogy azért akarsz gyereket, mert akkor egykis figyelem hárul rád, addig létszi be tedd!
febr. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha úgy gondolod, hogy a várandósság rólad szólna, akkor elmondanám, hogy anyám azóta nem kérdezte meg, hogy vagyok, mióta az első baba érkezését bejelentettük. Vagyis már több, mint 4 éve. És a "hogy vagytok" kérdés sem rólad szól. Amint terhes lesz egy nő, a kutyát nem érdekli ő maga, még egy fogkőleszedéssel is várni kell, míg megszületik a kicsi, nem lehet ám csak úgy lazán csinálni, amit akarsz. Ez a "gyerek körül forog minden 0/24" dolog szerintem már a pozitív tesztnél elkezdődik.
febr. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy felcsinálnak, nem leszel különleges. A gyerek meg nagy felelősség, és ha megszületik, akkor ő lesz a legfontosabb, és nem te. A figyelem hiányodat kezeltesd inkább terhesség helyett, mert nagyon nem vagy még felnőtt. A kor csak egy szám, de fejben még óvodás szinten vagy. Sőt, még azok is érettebben viselkednek tőled.
febr. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem rólad szólna,hatalmas tévhit. Mindenki a babát kérdezi,mozog e,hogy van,senkit nem a terhes nő érdekel lényegében. :D Ekkora butaságot. Kezeltesd mielőtt ilyen helyre születik szerencsétlen gyerek. Gyerek vagy még ehhez.
febr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!