Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5.dpo-n, 33.15 nmol/L progeszt...

5.dpo-n, 33.15 nmol/L progeszteron? Többi lent.

Figyelt kérdés

21.napi hormonpanelre kellett volna mennem. Sajnos csak 5-6.dpo-n tudtam elmenni vérvételre, mert ünnepnap + hétvége jött utána pont.

LH tesztem 2 napot volt pozitív, második pozitív napon volt bal petefészek szurkálódás, sajgó érzés, a nyakamat tettem volna rá, hogy megtörtént a tüszőrepedés. Utána készült a második pozitív LH teszt, ha szigorúan vesszük, akkor másnap volt a 0.dpo.

Azonban 3-4.dpo-n voltam uh vizsgálaton, ahol a doki semmit nem látott, ami utalhatott volna peteérésre. Elfogadtam ezt a tényt, hiába éreztem az ovus fájdalmat. Azóta nagyon sűrű, krémes, fehér (szagtalan) folyásom van.

Ma jött meg a 21.napi progeszteron eredményem is és elgondolkodtam, ha az 5-6.dpo-n 33.15 nmol/L a progeszteronom, akkor lehet mégis megtörtént az ovuláció?

Megyek majd vissza dokihoz, csak "hangosan" gondolkodom, hátha valakivel történt hasonló.



márc. 15. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy semmit nem látott. Vagy domináns tüszőt kellett volna látnia, ha ovu előtt voltál, vagy sárgatest hormont, ha ovu után. Ha 2-3 nappal utána ennyi volt a progid, az azt jelenti, hogy addigra az ovu megtörtént, szóval valaminek látszódnia kellett.

Nekem volt olyan, hogy doki nem látott domináns tüszőt 2 nappal azelőtt, mielőtt ovum szokott lenni. Azt mondta, tüszőket lát, petesejtet is, de domináns tüszőt nem. Aztán mégis volt ovum és nem is késett, szóval max.vak volt🤷🏼‍♀️

márc. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, félreérthetően írtam, peteérésre utaló nyomot nem látott csak sok apró tüszőt, azt mondta pco jellegű petefészek. :(

Sajnos eddig is tudtam, hogy ez a helyzet, de ez csak nem magyarázat a progeszteron szintre, igaz?

márc. 15. 17:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen biztos hogy volt ovulációd és teljesen jó a progeszteron szinted is. Az apró tüszők is lehetnek normálisak, ha nem okoznak hormonális eltérést, hiszen normális esetben is minden ciklus elején több tüsző kezd el érni, de csak egy domináns lesz, ami megreped, a többinek a progeszteron hatására kell következő ciklus elejére felszívódnia.
márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Voltam ugye ciklus 3-5 napi vérvételen is. Minden hormon rendben volt. FSH, LH, AMH plusz, tesztoszteron, ösztradol, prolaktin, progeszteron stb.

Vagyis progeszteron 5.31 volt, azaz magasabb, mint a referencia 4.valamennyi.Azt mondta az semmi, nem kóros, ne foglalkozzak vele. TSH stb is rendben volt, progin kívül minden teljesen oké.

Meddőségibe járunk, szóval most mindent végigzongorázunk.

A lényeg, hogy amikor "letörte a szarvam, hogy nem volt ovulációm, akkor mondta, hogy sajnos pco okozhat problémákat és felírt Clostilbegyt-et a következő ciklusra. Jelenleg itt tartunk.

márc. 15. 18:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez még luteális közepi progeszteronnak is jó lenne, nem hogy így… a doki vaksi volt, sárgatestnek kellett lennie.
márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is azt érzem, hogy ő nézett be valamit. Köszönöm szépen a választ. :)
márc. 15. 19:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!