Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális hozzáállás babaprojekt esetén?

Figyelt kérdés

Fejfájós vagyok, ráadásul az a komolyabb féle, hogy már a hányinger is rámjön, ha nem veszek be gyógyszert.

Párommal (ffi 35 éves) babát tervezünk, és folyton azzal csesztet, hogy ha migrénes fejfájásom van, ne vegyek be semmilyen gyógyszert, mert ha majd terhes leszek, ndm fogom kibírni gyógyszer nélkül.

De basszus még nem is vagyok terhes, de már ezzel zaklat. Szerinte semmilyen gyógyszert nem kellene bevennie egy várandós nőnek.

Véldmények?


márc. 25. 14:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

most mi a kérdés?

Azért mert a pároddal te nem tudod ezt lerendezni, mi mit tehetünk? Esetleg megírjam a férjednek én, hogy márbizony vannak gyógyszerek, amiket lehet szedni terhesen is?

Véleményem, hogy ha ennyit nem tudtok megodani, kár gyereket vállalni, mert ott mégnagyobb problémák lesznek.

márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%
Paracetamolt lehet szedni terhesség alatt. Egyebként meg lehet hogy terhessegnel 1xsem lesz migréned. Nekem az első babánál 1x sem volt a másodiknal is inkabb pici fejfájás.
márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi válaszokat!


Én szeretnem vele megbeszelni. Az a baj, hogy hipohonder. Es azt hiszi, ha terhesen bevennek gyogyszert, baja lenne a magzatnak. En is mondtam neki, hogy az orvosok azt mondjak ha nagyon rosszul vagy paracetamolt be lehet venni, de hajthatatlan. Igy kezd elmenni a kedvem az egesztol.

márc. 25. 14:53
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen sem kell belehalni a migrénbe, hanem megkeresni a bevehető gyógyszert. A pasid a saját testét kontrollálja, ne a tiédet.
márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
még gyerek sincs, de már megy a vita - jó alap
márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
Terhes vagyok es veszek be gyogyszert, nem varom meg, hogy elhanyjam magam, vagy elajuljak a fajdalomtol. Az jobban artana a magzatnak.
márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
98%
Nem, ez egy óriási "red flag", amit észre kellene venned, hogy nem szabad ilyen emberrel gyereket vállalnod, de nyilván nem fogod így értelmezni és majd jössz sírni.
márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Kedves hetes!

Épp ezért írok ide, hogy pártatlan, külső szemlélők nézetét hallgassam meg.

Meg fogom ezt beszélni vele természetesen.

Csak tudni akartam, hogy én veszem-e félvállról vagy ő veszi túl szigorúan a dolgot.

márc. 25. 15:17
 9/28 anonim ***** válasza:
6%

"babaprojekt", ó, ez a szó fizikailag fáj nekem...


Egyébként meg igaza van sajnos: a feleségemnek is ez a baja, de neki evidens volt, hogy terhesség alatt valamilyen alternatívát kell találnia. Feltéve, hogy a jelenlegi gyógyszer egyébként terhesség alatt kerülendő.


Meg egyébként az ún. "babaprojekt" közben úgy kell csinálni a dolgokat, hogy akár már most terhes lehetsz, csak nem tudsz róla, ezért bizonyos dologkkal óvatosnak kell lenni.

márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%
Figyelj az én párom is hipohonder. Gyereknél talán 2x kezdte el a hülyeségét aztán megmondtam neki, hogy foglalkozzon magával én majd etéren intézem a gyereket. Ő nagyvárosban nevelkedett én meg vidéken. Egy horzsolással bevitte a gyereket az ügyeletre ami nekem tök normális dolog nekem is volt rengeteg. Most 4 éves a gyerek már lazán kezeli, de ő képes egy kis oldalszúrással bemenni a kórházba.
márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!