Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan lehet elengedni és nem...

Hogyan lehet elengedni és nem rágörcsölni? Egyáltalán mi számít rágörcsölésnek?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Rágörcsölés az amikor minden hónapban azon agyalsz, hogy megfogant-e, jókor voltatok együtt, miért nem sikerül és menstruáció körül folyton teszteket csinálsz. Sokszor időzitett együttlétek, hogy na ma mindenképp kell szexelni és még sorólhatnám.


Elengedés az amikor nem foglalkozol ezekkel. Mi 2,5 évig próbálkoztunk a 2. babával. Aztán feladtam, kértem időpontot orvoshoz gyógyszerírásra, mert már nem akartam ezt a lelkiterhet. Az orvoshoz már a terhességgel érkeztem, mert abban a hónapban fogant meg amikor teljesen elengedtem fejben.

ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Hááát nem tudom. Bennem erről olyan kettős érzések vannak. Van olyan ismerősöm, aki nagyon rá volt görcsölve már a próbálkozás előtt is, de tényleg pörgött minden nap ezerrel, korán is tesztelt az első hónapba már, még is egyből összejött. Tudok olyat 2-t, akik nincsenek rágörcsölve, már elengedték végleg, lombikok sem sikerültek, mégsem jön. Szóval azért ez eléggé összetett. 2,5 év után jött a lányunk, 2 év után már tényleg úgy igazán elengedtem, belefáradtam, rengeteget kirándultunk, a munkahelyem mellett bevállaltam egy plusz képzést, konkrétan hol dolgoztam, hol suli, hol az egyikből a másik, éjszakáztam, nem kattogtam ezen ott már tényleg, még is fél évre rá estem teherbe, és abba a hónapba minden is volt tényleg amikor összejött, baleset, kórház, stb. és csak 1x voltunk együtt. Hogy miért pont akkor jött össze, senki se fogja tudni megmondani. Valamiért így kellett lennie, utólag erre gondolok.
ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, nem tudom. Én az a rágörcsölős fajta vagyok, szerintem. Azonnal akarom kb, és ha nem sikerül kiborulok :D Persze nem sokáig. De mások értékelése alapján rágörcsölök a gyerek témára, engedjem el és akkoe jönni fog, stb. Hát, nekem nem ezen múlt, úgyhogy hála istennek nem kellett rájönnöm, hogy hogy kell "elengedni". Amúgy használható ötletet senkitől sem kaptam, hogy azt hogy csináljam.
ápr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Ez a lehető legrosszabb tanács amit valaki adhat.

Pl mint én, évek óta nem sikerült. Hogy lehetne elengedni?

Vagy amikor lombikra jártunk? Pontosan adni a szurikat, ultrahangra járni. Vagy leszíváskor, beültetéskor kellene elengedni? Nem sikerült elengedni. A tesztelés előtti héten már minden tudsz csak elengedni nem. Minden gondolatod azon forog vajon sikerült e?

Szerintem kell adni magunknak egy időt ami szerinted belefér neked. Van akinek 1 év másnak 3. Attól is függ hány éves vagy. Ha 35 akkor fél év mert megy az idő. Ha 25 akkor adhatsz több időt magadnak.

És ha nem sikerül akkor nem elkeseredni hanem keresni egy jó meddőségit és menni utána, csinálni amit mondanak.

De nem kell soha elengedni.

ápr. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Valaki szerint már minden annak számít. Szerintem nem lehet elengedni ez egy baromság.
ápr. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Ez egy baromság. Nem azért nem jön össze, mert rágörcsölsz, és nem lehet nem rágörcsölni. Az okos tanácsadók szerint ha nem vagy terhes, akkor az is rágörcsölés, ha egyáltalán gyerekre mersz gondolni, vagy tudod, mikor fog megjönni. De nem ezen múlik.
ápr. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Rokonom második gyerekét borzasztóan akarta már, mivel elég későn kapcsolt (39 volt). Mindent IS szedett, ami növelheti az esélyt. Figyelte a testét állandóan (mindenre azt hitte, hogy beágyazódás), folyton tesztelt. Órára!!! pontosan kellett minden nap együtt lenniük a férjével, csak ekörül forgott az élete és ennyi idősen a 3.!!!! próbálkozós hónapban már terhes is lett. Szóval nekem ezek után senki ne mondja, hogy aki görcsöl rajta, annak nem jön össze.😃 Magának tesz vele rosszat, DE én sem tudom, hogy lehetne azzal nem foglalkozni, amire nagyon vágyik az ember.
ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!