Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség és kemoterápia?...

Terhesség és kemoterápia? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval van egy ember aki kemoterápiában részesül. 2 hetente 3 napig kapja az anyagot. Jól van, jön-megy teszi a dolgát, kicsit látszik rajta a betegség, de nincs összerogyva egyáltalán.

Van neki egy unokája aki - állítólag - terhes és emiatt nem engedi közel magához, mert fél hogy a "kemó" kárt tesz a piciben. De ilyen 100 méterről már mutogat neki hogy ne menjen arra, meg átmegy az út másik oldalára :DDDD

Hogyan lehetne neki megmagyarázni hogy ilyen hogy átugrik a "kemó" nincs. Úgy tudom még állapotos kismamák is kaphatnak kemoterápát....

Lehet keveri a sugárterápiával. De szerintem attól sem lehet semmi baja ha elmennek az utcán egymás mellett.



ápr. 25. 09:12
 1/7 babyboom567 ***** válasza:
15%

A nagyi lehetne megértő az unokával.

Nagyiként egészen biztosan tiszteletben tartanám az unokám kérését,és a dédunokám életét és nem mennék oda.Azért ehhez pofa kell,hogy a kemós nagyi szándékosan "nyomul".

ápr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem nyomulós a mammer!

A csaj buta mint a tök.

ápr. 25. 09:31
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

A kemo nincs hatassal a magzatra. Az a sugarkezeles, ahol esetleg vigyazni kell. Keveri a csaj.



[link]

ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt annyiban lehet igaza a mamának, hogy a kemó közben/után az ö innumrendszere van nagyon alacsony szinten, rá nézve lehet veszélyes a gyerek, ha valahonnan köz valami fertözést.
ápr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

"Hogyan lehetne neki megmagyarázni"


Sehogy, aki ilyen sötét, annál próbálkozni sem érdemes.

Esetleg egyvalamit lehetne próbálni: ha unokájáról van szó, akkor van köztük egy ember, aki anyja/apja az állítólag terhes (én ezt se értem...) nőnek, és lánya/fia a rákbeteg embernek. Ha ő normális, talán tud hatni a saját lányára.

ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Anyám kemót kap egy éve. Testvérem és a párja ápolók a helyi kórházban.

Mikor kezdődött a kemo,volt szó róla,hogy odaköltözik anyám, hogy ne kelljen neki vonatozni a kezelésre.

De nem engedték, mert állítólag kipárolog a kemo anyaga bőrön keresztül is. A sejtmérgek,amiket kap az infúzióból.

Hogy igaz-e,nem tudom. De még egy autóban se akartak vele utazni.


Ők az egészségügyisek,nem én. A férfi ráadásul főápoló nagyon rég.


De én akkor sem hiszem el/foglalkozok vele. Ér minket annyi méreg a mai világban, ez már nem oszt,nem szoroz szerintem.

ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Mennyi olyan emberrel kerülhet az unoka kapcsolatba amúgy, akiről nem tudja, hogy kemoterapiat vagy sugarterapiat kap...


Az allitolag terhes az mit akarna jelenteni?

ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!