Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddig "emlékszik" a szervezet...

Meddig "emlékszik" a szervezet a terhességre? A második baba könnyebben összejött, mint az első?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdésem, akik nagyon nehezen estek teherbe az első babával, min.2 év várakozás után. Természetes vagy mesterséges úton végül, az most lényegtelen.

A második baba mennyivel később született, és mennyi idő alatt jött össze?


Több helyről is hallottam, hogy hosszas meddőséget követően, szülés után egy éven belül megfogant a kistesó természetes úton. Mintha a női test még emlékezne, hogyan kell foganni. De mi van azokkal, akik nem szeretnének kis korkülönbséget. Vajon 3-4 év elteltével is megy ez ilyen könnyen, vagy addigra már megint nehezített a pálya?

Ti mit tapasztaltatok?



máj. 11. 00:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
4 év alatt sikerült először teherbe esni. Szülés után az endokrinológusom is mondta, hogy ha szeretnénk tesót, akkor mielőbb próbálkozzunk. 13 hónapos volt, mikor eldöntöttük jöhet a következő gyerek, 6 hét után már pozitív volt a tesztem. 23 hónap van köztük.
máj. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lányom ovis társa szülei már majdnem 3 éve próbálkoznak a tesóval és nem jön.

Lombikos ismerősnek lombikkal 6 évbe és rengeteg sikertelen beültetés után jött össze. Majd 6 hónapos volt a kicsi mikor elment a dokihoz, ahol kiderült, hogy 14 hetes terhes. Hányni nem hányt, csak nagyon fáradékony volt, amit azzal magyarázott, hogy alig alszik a pici mellett.

máj. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár nálunk nem 3-4 év a korkülönbség, de az első 2,5 év után jött spontán, a második viszont 2 hónap alatt, aminél tényleg meglepődtünk. 2 év a korkülönbség.
máj. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi , hogy válaszolok, de szerintem ez tök lutri. Azt is mondják, hogy vetélés után könnyebben összejön, mégis 8 hónapot vártunk rá. Ennek ellenére az én családomban is van olyan ahol 10 év után lombikkal sikerült az első , a második pedig két év múlva spontán.
máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi 1,5 évet vártunk az első gyerkőcre, a második a 3. próbálkozós hónapban érkezett meg. 2 év van köztük.
máj. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Első majdnem 3 év után sikerült. A második pedig tényleg gyorsan. 22 hónap van közöttük.
máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Első gyermekem 3 év után sikerült,a majd 5 évvel később az első hónapban megfogant a kistesó :)
máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A második gyerek nehezen jött össze, de az első 3 éves korában kezdtünk próbálkozni. A harmadiknál nem vártunk ennyit és első hónapban siker. 22 hónap lesz a korkülönbség.🙂
máj. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3év után fogant meg sajnos elment majd miután letelt a várakozási idő utánna az első hónapban megfogant a második.
máj. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem vagyok érintett, de volt egy ismerős pár.

Igaz, az ő esetük nem mindennapi.


Azt mondták az orvosok, nem lehet közös gyerek természetes úton (az okot már nem tudom.)


A 9.lombikkal jött össze a lányuk.


Másfél évre rá spontán(!!!) fogant meg a fiuk.


Igaz, eltelt ezután pár év, gyógyszert szedett a nő, mikor kiderült, hogy úton a harmadik baba...

máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!