Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a ciklusom maga a káosz...

Ha a ciklusom maga a káosz (van, hogy 7 hetente jön meg, van, hogy 3), kisebb az esélyem teherbe esni, ugye?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, soha nem volt szabályos a ciklusom. kb 1 hónapja még egy 72 órás tablettát is bevettem, ez még rátehetett egy lapáttal. Ja, és NEM akarok teherbe esni. Óvszerrel szoktam védekezni, de azért néha ideges vagyok.

Tehát igaz-e az, hogy ha a hormonjaim kicsit zavarosak, akkor kevesebb az esély teherbe esni?


2009. jan. 7. 12:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát saját példámon okulva mondom hogy ebbe ne bízz egyáltalán. Én 23 éves vagyok, nekem is épp olyan rendszertelen menzeszem volt az elmúlt 1-2 évben mint neked. korábban szedtem fogamzásgátlót, az beállítja a ciklust, viszont nem bírom a hormon tartalmú gyógyszereket, még a legalacsonyabb tartalmút se sajna, pecsételő vérzésem volt, magas vérnyomásom, meg migrénjeim, ezért abba kellett hagynom a szedését. Mi is óvszerrel védekeztünk, de néha előfordulhat hogy elszakad. A legutóbbi ilyen esetnél is ez történt (kb 4 hete), ezért elmentem esemény utáni tabit íratni, ez meg is történt, pedig azt se szedhetném, de inkább bevállaltam, erre ma van pont 2 hete hogy késik a menzeszem. Nem aggódtam nagyon, mert előző hónapba is 1 hetet késett, az előtt 2 hetet, volt hogy előbb jött, pont mint neked!A "poén" hogy tegnap csináltam otthon egy terhességi tesztet ami pozitív lett!! Az esemény utáni ellenére! Nem értem! Pénteken megyek dokihoz, a gond csak az hogy a páromnak 3 hónapja nincs munkahelye, felszámolták, én minibálbérre vagyok bejelentve, ami nagyon kevés ahhoz hogy vállalhassak egy gyereket! Szóval úgy néz ki marad az abortusz, amit pedig világ életemben elleneztem. Ha nem akarsz ilyen helyzetbe kerülni inkább irass magadnak fogamzásgátlót (persze ha szedheted) mert az biztosabb, mint az hogy abban reménykedsz a rendszertelen menzesz miatt nehezebb a teherbeesés!
2009. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
azt mondanam, hogy hosszabb folyamat. Orvos tud rajta segiteni, ugy meggyorsithato. Nekem is ugy volt, es most van egy hat hetes kisfiam, bar nekunk nagyon sokat kellett ra varnunk.
2009. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
csak neki pont az a gondja hogy nem szeretne teherbe esni...
2009. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves 1. valaszolo! Nagyon köszi, hogy írtál!

Dettó ugyanabban a szituban vagyunk (óvszerszakadás majd 72órás, most pedig menses késése), csak én még nem mertem tesztelni, mert a párom messze van és jelenleg nincs, akinek kifakadhatnék, hogy ha esetleg pozitiv. (Nem beszélve, hogy egyébként is sok stressz van msot az életemben) úgyhogy reménykedem, és ha olyan lelkiállapotban leszek akkor tesztelek. Ha ezt megúszom, szerintem is elkezdek állandót szedni, mert ez a félelem elviselhetetlen.

És drukkolok nektek, hogy mégse legyen "baj", ha mégis, akkor meg tudjátok oldani.

Egyébként én már rég elhatároztam, hogy ha válságterhességbe kerüök, akkor is megtartom és örökbe adom. És most, hogy pengeélen táncolok, méginkább így gondolom, nem tudnék elviselni egy abortuszt.


Egyébként megkérdezhetem, hogy neked mik voltak a 72 órás tüneteid? pl volt vérzés utána?

2009. jan. 7. 14:02
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekünk kifakadhatsz... Tesztelj, mert szerintem jobb a rosszat tudni biztosan, mint évődni a bizonytalanságban... Tesztelj!
2009. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező! Nincs mit, próbálok segíteni, ha már én így jártam, más lehetőleg NE!!

Az esemény utáni után igen, volt pecsételő vérzésem, de nálam ez amúgy is normális mert érzékeny vagyok az efféle gyógyszerekre, a vérnyomásom is szarakodott, ezért gondoltam hogy hatott is. De a tesztem pozitív! Amúgy a pecsételő vérzés nem számít menzesznek, hanem a hormonok idézik elő, az még nem zárja ki az esetleges terhességet (sajnos) mint az én esetemben is! Holnap megyek dokihoz, szombaton megírom hogy Ő mit mond, tényleg terhes vagyok e, és hogy mi lesz, megtartom vagy elvetettem! Hidd el én se szívesen mennék abortuszra, de nekem is nagyon sok válsághelyzet volt mostanában az életemben, több haláleset stb. meg az anyagi háttér is iszonyú bizonytalan, abban meg nem vagyok biztos hogy ha kihordom, megszülöm a picit akkor képes lennék odaadni másnak!! ÁÁÁÁÁ ezt elképzelni sem tudom, de lehet felnevelni se tudnám biztonsággal... szóval ez nagyon nagy dilemma!!! Én is drukkolok neked hogy megjöjjön és ne legyél terhes, majd csak akkor ha már tervezitek! Még jelentkezem.... üdv.

2009. jan. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami... csatlakozom az előttem szólóhoz is, szerintem is tesztelj, nem jó ha vársz, én is ezért teszteltem, otthon tök egyedül, utána majdnem elájultam, de legalább tudom, és el tudtam kezdeni intézkedni! És itt tényleg nyugodtan kifakadhatsz, látod más is jár hasonló cipőben mint te és próbálunk segíteni egymásnak ha tudunk! Szóval tesztelj szerintem is!
2009. jan. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ja, és kedves kérdező! Azt megkérdezhetem hogy a menzesz késésén kívül érzékelsz bármi más tünetet ami terhességre utalna? Mert én sajnos igen...ez is egyre inkább megerősít:

-enyhe émelygős érzés egész nap, fokozottabb nyáltermelés érzése (ami persze lehet az idegességtől is, meg hogy bebeszélem)

- enyhe hasfájás, ami menzigörcsre hasonlít (amolyan mindjárt meg fog jönni érzés, ami terhesség esetén is jellemző)

- mellfeszülés, -fájás, megnagyobbodás (ami nálam menzi előtt is megvan, de ezt most másnak érzem, persze lehet bebeszélem)

- erős fáradságérzet (ami lehet kimerültségtől is, de...)

- többet eszek kicsit mint amúgy, picit mintha híztam is volna... (pl. soha nem reggelizem, vacsit is ritkán eszem de egy hete minden reggel és este is muszáj ennem valamit különben éhen halok)

- hányás, hányinger, megundorodás illetve megkívánás viszont eddig még nem volt...persze nem is törvényszerű

2009. jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

én nem érzek különösebb gyanújeleket, pl rosszullét/hányinger/undor/étvágy megváltozása nincs.

Ami van, az a mensi kimaradása+ mellfeszülés, amit remélek hogy PMS. holnap leszigorlatozom és igérem hogy tesztelek :)

2009. jan. 8. 09:03
 10/15 A kérdező kommentje:
ja meg a másik nyugtató dolog, hogy két és fél hete volt nyúlós folyásom, ami a peteérésre jellemző...ugye? bár nálam sose lehet tudni, mint írtam kicsit fel vannak fordulva a hormonjaim. De meg akaorm nyugtatni magam akkor erre gondolok, pl így megy a tanulás is jelenleg...
2009. jan. 8. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!