Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy héttel peteérés után mi...

Egy héttel peteérés után mi volt ez a furcsa érzés?

Figyelt kérdés

Egy héttel vagyok pont peteérés után. Most hogy beértem a munkahelyemre és leültem az asztalomhoz elég erős görcs jött rám olyan mint mensi előtt talán 3-5 másodpercig tartott, de nem a petefészkeimnél hanem inkább középre koncentrálódott és szinte a végbelemig éreztem azt a húzódást(már elnézést).

Azóta semmi a hőm ma reggel még feljebb ment mint szokott Eddig 36,7 volt 2 napig majd 2 napig 36,8 ma reggel már 36,9 volt.

Mi lehetett? Mensi előjel? Iszom a palástfűteát és mellette endometriózisos vagyok. Lehet hogy csak a máhnyálkahártyám játszik velem ahogy a palástfű hat rá.(ami az endonak nem kedvez):(


2009. jan. 9. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez a méhfal vastagodása. a szórú fájó érzéseket az okozza hogy duzzad a méhed, ha megjön a mensid ez elmúlik, ha terhes vagy még néha elöfordulhat, a petefészek körül is, mert ez az inakat, izmokat huzza.
2009. jan. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én pontosan így voltam a múlt hónapban és én sem értettem. Egy héttel a peteérés után egy pontban alul a hasam viszatétően szúrt pár másodpercig. Másnapra elmúlt, a hőm 37,1 lett utána megjön érzés egy napig, másnap pár csepp vér. De végül nagyon kevés de megjött. A hőm végig 37 volt, a mensi után 2 nappal kezdett csökkeni. Elmentem rögtön orvoshoz, baba nem volt, nekem PCOS-m van és ez foghatta vissza a mensit. Bár még mindíg nem értem, mert ezek a tünetek tipikusan olyan mint amilyennek mások leírják ha összejön a babó. És ilyen korábban nem volt. Lehet hogy bebszéltem magamnak? Én már elképzelni sem tudom hogy milyen tünetem lesz ha összejön a baba.
2009. jan. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is azért írtam, mert nem tapasztaltam ilyet. Bár már nagyon sok mindent produkáltam az egyévnyi próbálkozás alatt. Sokszor tényleg félek hogy csak bebeszélem.

Nekem a műtétem óta ez az első normális ciklusom. Jövő hónaptól gyógyszeres kezelésre kell már menjek a baba miatt, meg hogy endometriózisom van.

Nagyon drukkolok, hogy Te is és én is mielőbb babásak legyünk.

2009. jan. 9. 10:32
 4/9 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok mi 6 hónapja próbálkozunk. Én is sok tünetet produkáltam már, de ez volt olyan ami még soha nem volt. Én a jövőhéten ha megjön kezdem szedni a clostit. Remélem az segít. Bár még mindíg nem tudom megérteni, hogy rendszeres a mensim, minden hónapban van peteérésem, mérem a hőmet és jókor vagyunk együtt, mégsincs baba. A PCOS-m csak annyit zavar be, hogy néha kevesebb mennyiségű a mensim. Mégsem jön össze, mig van olyan ismerősöm akinek rendszertelen mensivel, sokszor hónapokig nincs neki, rögtön elsőre összejött a baba. És körülöttem mindenki teherbe esik csak én nem, és ez engem elégé megvisel.
2009. jan. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mintha magam történetét olvasnám. Egy éve nem jött a baba mikor begörcsöltem, műtét, a petefészkem nagyrésze ki és endometriózis. Ez volt 2 hónapja. Múlt hónapban nem volt ciklusom. Most végre helyreállt. Jövő hónaptól én is clostis leszek. És igen a környezetemben mindenkinek elsőre. És majd 10 évvel fiatalabbak mint én. A barátnőm egy éve szült ő nagyon drukkol nekem, de írta hogy ők is próbálkoznak a másodikon. Most először. Leírta a tüneteit. Hát 100% hogy újra babás.

Örülök neki, de nagyon írigylem.

Nagyon sok sikert Neked. Idén remélem pici babót fogunk dadálni már.

2009. jan. 9. 10:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Még korai bármi miatt aggódnod. Ez lehet beágyazódás kezdete, vagy a nem várt előjele. Folytasd a hőmérőzést, és ha nem esik vissza nagyon, (0,3-0,5 fokot), akkor babás vagy. Ha visszaesik, sajnos ebben a hónapban nem sikerült. De ne idegeskedj, mert ezzel ártod a legtöbbet. Bár mindent megteszel, lehet, hogy még várnotok kell a gyermekáldásra. Mi a férjemmel, mindent a nagykönyv szerint csináltunk :) és semmi. Aztán decemberben volt, hogy csak úgy együtt voltunk (semmi jel nem mutatta, hogy ebből lehet valami) csak a mi örömünkre, és most 5 hetes vagyok. :) Vannak még csodák! Szóval senki se csüggedjen és főleg ne adjátok fel! Üzenem mindenkinek, aki több, mint fél éve próbálkozik, pihenjetek egy pár hónapot. Csak szeressétek egymást, és ne görcsöljetek, hogy mikor kell... :)

K.

2009. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok és jó egészséget Mindkettőtöknek.
2009. jan. 9. 11:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne izgulj annyit, majd jön, ha jönnie kell.

Az a baba egy lélek is, akkor kezdi el az életét, amikor

a legjobb lesz. Engedd ezt a döntést a természetre, vagy a Jóistenre, nem kell annyira figyelni minden testi jelre, mert annál rosszabb. A megtermékenyült petesejteknek ha jól emléxem csak 70%-ból lesz terhesség, lehet beágyazódás, vagy épp leválás, de lehet emésztési probléma.Inkább a lelki ráhangolódásra fókuszáljatok, gondoljatok arra, hogy ti elkészítitek a helyet, jöhet a gyermek, amikor neki jó, ti türelmesen megvárjátok: jöhet most, vagy évek múlva: úgy lesz jó. Hasznos várakozást!

2009. jan. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baba egy lélek is :D előre is bocsánatot kérek, de ezzel ki tudja megnyugtatni magát ,hogy akkor jön, amikor a legjobb neki? Hány sanyarú sors van, és nem is akarnak gyereket, sőt ismerek olyat, aki nem tudja szeretni a gyerekét, olyat aki szinte agyonveri … hány gyerek éheztetve van ok nélkül,stb. nem ettől függ … az a baj, hogy senki sem tudja mitől és vannak megnyugtató válaszok, tehát ráfogjuk. Hány millió forint megy kárba ma Magyarországon a belültetések és egyebek miatt, ahol sehogy sem sikerül, pedig mindketten egészségesek. Ismerek olyanokat, hogy első unokatestvérek több egészséges gyerekkel, pedig hááááát azt moondják azok betegek lesznek. Én konkrétan nagyon akartam, a párom is, össze is jött és 14. héten meghalt a baba. Miért? Ki tudja, de a megnyugtató válasz valószinű beteg lett volna, annak ellenére ez a megnyugtató válasz, hogy 11 hetesen élt, és a genetikai vizsgálatok már kötelezőek, kifizettem, van élő egészséges gyermekünk már, nem találtak eltérést a génkutatók. De valamit mondani kell. Nekem elég, ha nem hibáztatok senkit, így kellett történnie és kész. A sors. Összejött a baba egyébként???
2018. szept. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!