Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A páromat elküldték és mi egy...

A páromat elküldték és mi egy helyen dolgozunk! Ha január 15-én kapta a levelet, hogy február 16-tól megszűnik a munkaviszonya, ha én lennék ilyen helyzetben és kiderülne, hogy kismama vagyok és már megkaptam ezt a levelet akkor mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A kismamákat munkajogi védelem illeti meg, munkáltatói rendes felmondással nem lehet megszüntetni a munkaviszonyukat. Ez visszamenőleges tartamú, magyarul nem függ attól, hogy mikor jelented be a munkahelyen, hanem a teljes terhességre vonatkozik.
2009. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha babás vagy amikor a levelet megkaptad, szét is tépheted... Nem mondhat fel onnantól, hogy bizonyított a terhességed.

Szóval állományban kell tartson...

Engem sem tudnak elküldeni, mert terhes vagyok... Pedig szeretnének, második kismama vagyok, aki egy éven belül megy el a cégtől:) és valahogy nem akarnak fizetni

2009. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok,de szeretnék az lenni!!!Nagyon félek!
2009. jan. 21. 11:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ha még nem vagy terhes azért arra figyelni kell hogy a felmetés közlését követően bekövetkező, egyébként felmentési védelmet eredményező eseménynek nincs jelentősége. Viszont terhesség esetén ez azért másként alakul, mivel ez később derülhet ki, ilyen esetben a felmentési tilalom a terhesség kezdő napjától véd, tehát a védelem szempontjából nincs jelentősége a terhesség megállapításának ami rendszerint később van mire kiderül már 4 hetes vagy, időpontjának. A felmentés közlésekor fennálló terhesség a munkavállaló és a munkáltató tudomása nélkül is felmentési tilalmat valósít meg, még akkor is ha utólag derül ki, hogy a felmetés közlésekor már fennállt a terhesség jogszerűen lehet kérni a bíróságtól az intézkedés jogellenességének megállapítását.
2009. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!