Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kedden kozmetikusnál jártam,...

Kedden kozmetikusnál jártam, aki az arckezelés részeként elektromos impulzusokat is belekevert a dologba (ez lehet, hogy csak nekem volt teljesen új). Ez, ha terhes lennék, árthat a babának?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok biztos benne, hogy csak késik (32. napja a ciklusomnak a mai), vagy esetleg baba van a dologban (mindkettő esélyes). De nem is ez a lényeg (ez hamarosan úgyis kiderül :), hanem hogy nagyon utálnám magam érte, ha az én hibámból történne valami baj, mert a Párommal már egy teljes éve nem védekezünk, de eddig még nem sikerült teherbe esnem. Ha most mégis sikerült, hát nagyon szeretném, ha nem rontanám el egy arckezelés miatt...
2009. jan. 29. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nos nem hiszem, hogy ezzel ártottál volna a picinek. Csak nyugi! Remélem baba van! :)
2009. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én is nagyon reménykedem (mindkettőben: hogy baba, és hogy jól van).

Most már sajnos megint abban a fázisban vagyok, amikor nem tudom normálisan megítélni, mit érzek (fizikálisan), mert annyira ráállt az agyam a -hátha terhes vagyok- dologra, hogy teljesen összezavarodott a testem is. Ha addig nem történik semmi, holnap reggel tervezek tesztelni :)

2009. jan. 29. 14:22
 3/13 anonim ***** válasza:
hmmm sak nem lesz baj, de nekem mikor mondtam h próbálkozunk mondta h ezt a kezelést(elektromost)kihagyja, mert terheseknek nem szabad
2009. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Reméljük a baba van a pociban:):)

Semmi de semmi baja nem lesz a babának,hisz annyira alacsony frekin működik az uh-kozmetikusnál- h attól semmi bajotok nem lehet!

Ne aggódj ezen feleslegesen,koncentrálj a babóra:)

(én 16 hetesen voltam kozmetikusnál és nem lett bajunk:)

2009. jan. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia!Általában ezeket a kezeléseket tényleg nem szokták alkalmazni terheseken, de sokszor csak a késöbbiekben fennálló bababategségek miatt!Nehogy rá lehessen fogni bármilyen kozmetikai gépre vagy kozmetikusra!
2009. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon drágák vagytok, köszönöm a válaszokat és a biztatást :)
2009. jan. 29. 14:45
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Én kozmetikus vagyok, és semmiképp sem kezeltelek volna elektromosan. Nem szabad! Sajnos árthat a babának. Ez nem hülyeség! Ezért be is perelhetnek minket. De komolyan! Még, ami baba épp hogy megfogant el is mehet ezért. Remélem nem lett baja a babónak, ha ő van a dologban. :)
2009. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát ilyesmiről (per, vagy akár hogy hibáztatnám) szó sincs, hisz HA baba is, még nekem sem volt fogalmam róla. Ha meg is kérdezte volna, hogy nem vagyok-e terhes, akkor is csak azt tudtam volna mondani, hogy nem tudok róla... Mondjuk korábban még sosem kezeltek így, most voltam először ennél a kozmetikusnál, akihez korábban jártam, sosem, nem is beszélt ilyesmiről. Talán épp ezért (mert akkor is lehetsz babás, ha épp nem tudsz róla). De épp ezért nem is számítottam rá, hogy itt majd ez lesz (komolyan, idáig még nem is hallottam róla).

Amúgy milyen hatása lehet a babára?

2009. jan. 29. 15:11
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

Kozmetikustól kérdezem,h mi baja lehet a babának?

Ész érveket kérek-vagyis tényeket.

Nem hinném h az az alacsony frekvenciájú uh árthat,hisz csak a bőrfelületet-arcon éri.

Csak paráztatjátok fölöslegesen a kismamákat.

Persze,h nem csinálják a kozmetikusok mert ha ne adj isten valami baj lenne,akkor félnek h nehogy őket vegyék elő.

A nőgyógyász is ultrahangoz,méghozzá van akit a 9 hónap alatt 10-szer vagy még többször.

Ráadásúl ő hasi illetve hüvelyi uh-ot alkalmaz 1-1 vizsgálat alkalmával akár 15-30 percen keresztűl.

Mégis csinálják!

Ha káros lenne pont ők nem csinálnák.

Ne aggódj,kedves kérdező semmi bajotok NEM lesz++++

2009. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem uh-ról van szó (sajnos az most kimaradt, pedig azt szeretem), konkrétan elektromos kisülésekkel, "szikrákkal" bombázta az arcomat (állítólag ez elősegíti a gyógyulást, meg megelőzi a hegesedést - bár jelzem, sosem volt még ilyen ronda, pöttyös-foltos az arcom kozmetikus után, mint most :S de ez már egy másik történet)

És nem csak az arcom, hanem végig, amíg az arcomon dolgozott, a kezemben kellett tartanom az "áramkör" egyik végét (egy kis fém bigyót), míg a másik vége nála volt. Állítólag ettől is gyorsabban regenerálódik a bőr a nyomkodás után. Az egy dolog, hogy én nem is éreztem semmit belőle (csak a végén a "szikrákat"), de én egy felnőtt ember vagyok, és nem tudom, hogy egy pici magzat, embrió hogyan reagál ugyanerre az impulzusra...

2009. jan. 29. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!