Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van peteérés akkor ha valaki...

Van peteérés akkor ha valaki fogamzásgátlót szed?

Figyelt kérdés
Miért mondják azt ha valaki elfelejti bevenni a tabit akkor terhes is lehet? Ha én csak minden másnap szedném be akkor ilyen alapon terhes lehetnék? De én úgy gondolom ilyenkor megvonásos vérzés van csak de akkor hogy lehet valaki így terhes.
2011. jan. 21. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Általában a tabletták a petesejt megtapadását akadályozzák meg. Úgy képzeld el, hogy a 21 szem gyógyszer 21 téglából teljes falat épít, amin keresztül nem tud a pete a méhnyálkahártyához jutni. Ha kihagysz egy gyógyszert, rés támad a falon, amin keresztül beágyazódhat a petesejt. Kicsi az esélye, de azért előfordult már.
2011. jan. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon nem így működik. mesterséges ciklust állít be a tabletta. akkor következik be a vérzés, amikor a progeszteron szint leesik, ergo nem szeded a tablettát. a tabletták csak folyamatosan szedve hatásosak, különben meginghat a hormonháztartás és spontán peteérés történhet. ennél komplexebb a tabletta hatása, megakadályozza a peteérést, a méhnyák sűrűbb lesz, a spermák számára áthatolhatatlan és nem vastagszik meg a méh nyálkahártyája, így nem tud beágyazódni a zigóta.
2011. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Nem akadályozza meg a peteérést.

" A a készítmény nem akadályozza meg a tüszőérést, sőt, a tüszőrepedést sem. A fogamzásgátló hatást a progesztagén a méhben fejti ki: meggátolja a méhnyálkahártya megvastagodását, így a petesejt nem képes a méhben megtapadni. Hatására a méhnyaknyák sem hígul fel, így akadályozva a hímivarsejtek átjutását a méhszájon."

2011. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
2011. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tegnap 21:31

Amiről te írsz, az nem a klasszikus értelemben vett fogamzásgátló tabletta. A legtöbb nem így működik. Megpróbálom egyszerűen megfogalmazni:

A fogamzásgátló tabletták a hormon-visszacsatolás elvén működnek. Olyan mesterséges hormont visznek be a szervezetbe, ami az agyalapi mirigyre hat (itt termelődik a tüszőserkentő, és a sárgatest serkentő hormon), és gyakorlatilag becsapja, mert a szervezet azt hiszi, hogy már termelt tüsző és sárgatest serkentő hormont (ezt jelzi a visszacsatoló hormonok jelenléte), tehát megakadályozza a termelést. Így elmarad a tüszőérés, a méhnyálkahártya sem vastagszik meg teljesen stb. Persze ezt nagyon sarkítva írtam, de egyszerűen fogalmazva így működik, tehát igen, megakadályozza. Ha pedig valaki elfelejti bevenni, akkor a visszacsatoló hormonok szintje leesik, így nincs ami megakadályozza, hogy az agyalapi mirigy elkezdjen FSH-LH hormont termelni. Tehát bekövetkezhet a tüszőérés, így a terhesség is.

2011. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Csak úgy gondolom ezzel próbálkozhatok még mert nekem egy évben egyszer jön meg. azt mondták hormonális okok miatt. Sajnos a mesterségessel lehetne próbálkozni de arra nincs pénzem. Ez van. A mai világban ha nincs pénzed szarnak rád az orvosok és ezt úgy mondom, hogy már egy csomó pénzt otthagytam magánorvosoknál a "próbálkozásuk" miatt. Most ezért gondoltam így, hogy most megjött amin nagyon csodálkoztam és úgy gondoltam el kellene kezdeni szedni a gyógyszert és néha nem bevenni egyet egyet tehát direkt kihagyni de azt se tudom melyiket irassam fel dokival.
2011. jan. 22. 11:13
 7/7 anonim ***** válasza:
kérdező, ennek a problémának biztos hormonális oka van, de ezzel csak még jobban megkevered. ugye nem tudod, h mikor jön meg, nem tudod mikorra várd vagy ne várd. menj el egy meddőségi klinikára és ott tudnak írni kifejezetten peteérést serkentő szereket. lombikon nem gondolkodtatok?
2011. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!