Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » RH összeférhetetlenség;...

RH összeférhetetlenség; pontosan hogyan is?

Figyelt kérdés
Rh- anya esetében az első terhesség után (akárhogy is végződött az) az anya antiD-t kap, hogy a következő terhességnél ne legyen gond. Eddig oké. De mi van, ha az első (második, harmadik, akárhányadik) terhességről esetleg maga az anya sem tud, mert a babák olyan korán elmentek, hogy ő sem vette észre, hogy terhes? Magyarul honnan tudhatom biztosan, hogy az adott terhesség az első terhességem, és nincs szükségem ellenanyagra?
2011. jan. 22. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia.Én rh neg. vagyok.Az első babám is neg. lett így nem kaptam anti-d szúrit.A 2.babánál már terhesen nézték,hogy a szervezetem termel-e ellenanyagot,de szerncsére végig neg. volt az eredmény.Mikor megszültem megnézték a baba vércsoportját és mivel ő már poz. lett ezért kaptam anti-d szúrit.Ha teherbe esel úgyis nézik az ellenanyagtermelést ha poz. kapsz egy anti-d szúrit.:)
2011. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben érvényes ha te RH negativ vagy és a baba RH pozitiv.Első terhességnél még nincs gáz majd csak a következőnél, mivel ha az elsőt megszülöd, szülés alatt keveredik a véred a babáéval és akkor kezd el termelni a szervezeted ellenanyagod, mert a te véred nem tartalmaz D antitestet a babáé meg igen és ezt ismered fel idegenként, és mivel az ellenanyag már benned lesz a következő babánál ezek az antitestek már gondot fognak okozni, fokozott haemolizist eredményeznek, plussz a baba vér-agy gáta is fejletlen ezért könnyebben sérül az idegrendszere is igy mentális visszamaradottság lehetséges/ valószinű. Ha a baba korán nem hal meg(spotán vetélés) hanem megmarad akkor minél több terhességet viszel végig úgy hogy nem kapsz szurit anál több lesz a rendellenessége a babának.Úgyhogy ahogy az előző hozzászóló mondta ezt figyelik is és eljárnak megfelelő időben.Ha elmaradna és az anyában már vannak anti D-k akkor vércserét alkalmaznak.
2011. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én babáim pozitívak, viszont én a terhesség alatt váltakoztam, hol neg, hol pozitív voltam- Ilyen varián vércsoportom van. Néha termel elég ellenanyagot a szervezet néha nem (gondolom én ezért nem tudnak egyfajtát megállapítani)

Mindkét szülésnél (ugye akkor is fogják majd nézni) poz voltam, de terhesség alatt többször negativ.

Így aztán ugy döntöttek inkább adnak antiD-t, biztos ami biztos.

Ilyen is van :(

De látod végülis ezzel azt akartam leírni egy kis kitérővel, hogy terhesség alatt is többször figyleik a vércsoportot, meg szülésnél is!

2011. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is Rh neg. vagyok,és kaptam szülés után antiD-t.

Szerintem ha még nagyon korai az 1-2-3 terhesség akkor még nem alakulhat ki ellenanyagtermelés,tehát a szervezet úgymond felsem ismeri hogy terhes volt,az majd csak később alakul ki..!ez lehet a magyarázat így nagyon leegyszerűsítve!

2011. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ebből a szempontból nem gáz, hogy ebben az országban, ahol én élek, a 12. hét előtt szóba sem áll az emberrel a nőgyógyász? Még csak tervezem a (tudtommal első) terhességem, de gondolom, a vetélés az első 12 hétben is bekövetkezhet, ha addig nem figyelik. Sajnos egy szintén magyar itteni ismerősömmel pontosan ez történt (az okát nem tudom, lehet, hogy nem rh összeférhetetlenség miatt, de mire eljutott az orvoshoz, addigra meghalt a babája :().
2011. jan. 22. 14:59
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettek! :)
2011. jan. 22. 15:01
 7/9 anonim ***** válasza:
szülésnél és vetélésnél keveredik a mama meg a baba vére addig nem, ezért csak a 2.,3. terhességnél lesz gond, nyilván az elsőnél amig bent van nincs gáz, akár 5 hetes akár 5 hónapos a baba
2011. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én is Rh negativ vagyok, és volt már 3 vetélésem, és fogalmam sincs, hogy milyen babák lehettek, van e a véremben esetleg már anti D vagy nem, bár a mostani párom negativ szóval itt igy se ugy se lehet probléma:)
2011. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most már mindent értek, köszönöm!
2011. jan. 22. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!