Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Attol felek, hogy terhes...

Attol felek, hogy terhes vagyok. Meg sosem voltam nogyogyasznal, de most elmegyek. Hogy allapitja meg, hogy az vagyok-e, milyen vizsgalatot vegez? Es mit mondjak egyaltalan?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Megvizsgál és elküld ultrahangra, esetleg vérvétel. De szerintem vegyél egy tesztet mielőtt elmész. Az utolsó menzeszed időpontját fogja még megkérdezni.
2011. febr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Így:

Jó napot kívánok, késik a havi szokásos(mert hamarább ne is menj, akkor még nem látja), és jó lenne kideríteni, miért.

Innentől:

Felülsz a bakra, és egy belső utrahangos géppel(ami férfi nemiszerv alakú legtöbbször) megvizsgál. Nem fog fájni, hisz ha terhes vagy, akkor már nem vagy szűz, és akkor nem tud fájni. Ő már látni fogja, hogy mi a helyzet.

Nyugi, ha nem vagy tapasztalt, azt is megérti, ha gagyogsz, lenyugtat, hogy el tudd mondani, amit akarsz.

Sok sikert!

2011. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Ja igen, és vérvétel, többnyire éhgyomorra, szóval korán menj, ne kajálj, és ajánlatos a teli hólyag(ne pisilj előtte), mert akkor jobban látni, hogy van e baba.
2011. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elöször is csinálj egy tesztet! Ha az pozitiv akkor menj dokihoz! Mond el neki hogy nem betegedtél meg és pozitiv teszted lett! Ő valószinüleg csinál egy hüvelyi ultrahangot amiből biztossat tudhatsz!

Ha nem lesz pozitiv a teszt akkor is ajánlom a dokit mert évente 1 alkalom nem árt!

2011. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a rendelőbe,megmondod,hogy késik a menstruációd. Ekkor be kell diktálnod az utolsó mensid dátumát. Először tapintásos vizsgálattal nézi meg a méh,petefészek állapotát(hogy milyen puha,mennyire érzékeny). Aztán valószínűleg cytológiai mintavétel is lesz,egy kis pálcikával kenetet vesz a méhszáj környékéről és a hüvelyből, megnézi van-e esetleg folyásod. Hüvelyi ultrahanggal megnézi a méhedet, célszerű üres hólyaggal menni,mert úgy tud jól tájékozódni az orvos, ha nem üres hólyaggal mész,lehet hogy kiküldenek pisilni,én már jártam így régen. Valószínűleg kapsz egy labor beutalót vizeletvizsgálatra, HCG tesztre.
2011. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Teli hólyaggal menj!!!! a 12. hétig ezt kérik. Ha esetleg a doki kivétel, akkor még mindig ki tudsz menni pisilni... De a fordítottja nem működik....
2011. febr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem,nekem nem csináltak semmi ilyesmit. Nekem mikor késett és volt egy pozitív tesztem,megkérdezte mi a panasza,mondtam hogy késik 2 hete és van pozitív tesztem. Le se kellett vetkőzni,a hasam se vizsgálta meg csak rendes UH-ra küldött.

Csak azért írtam le,mert,mint látod nem mindig csinálnak hüvelyi UH-ot,meg ilyeneket(csak hogy meg ne ilyedj)

2011. febr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!