Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A szívem azt súgja hogy...

A szívem azt súgja hogy vágjunk bele a" babaprojectbe", de az eszem mást diktál. Már tiszta depressziós vagyok emiatt. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
A környezetemben sorban jelentik be ,hogy teherbe estek.Nem számít náluk,hogy van-e hol lakniuk vagy nincs munkahely stb. Most 27éves vagyok és már nagyon vágyom egy babára de sajna nem biztos hogy megmarad a munkahelyem a válság miatt.Nekem viszont az is számít,ha lesz baba akkor is meglegyen az anyagi biztonságom.Így eldöntöttük a párommal,hogy várunk még kb. 1-1,5évet,mert ha így időzítünk,mire meglesz a baba nagyobb pénzösszeghez jutunk amiből már biztosan fel lehet nevelni egy gyereket. Ti hogy vélekedtek erről? Vagy csak én vagyok ennyire előrelátó,hogy gondolok a jővőre?De közben meg már nagyon szeretnék babát.
2009. febr. 19. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát várj persze, de pl engem se érdekelt semmi csak h babám lehessen, 25 éves voltam, én se gondolkodtam:)De persze volt munk helyünk, meg lakásunk de hitelünk is, nekem megs szerződéses munkám...lett is baba, most lesz 3 éves, én 28 vagyok...

Akkor legyen babája sztem mindenkinek mikor elérkezettnek látja az időt, de ideális helyzet 100%osan sose lesz!

2009. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Adri baba ***** válasza:
100%

Ez nem egyszerű én is hasonlóképp gondolkodtam,de rájöttem hogy minnél tovább halogatom annál rosszabb!!!Ha megvan a 6 hónap bejelentett munkaviszonyod akkor már kapsz pénzt szülés után.És ez 1,5év múlva is így lesz!

Sajnos ha jön a baba akkor visszakell az embernek kicsit fogni magát anyagilag!

És akkor dolgozni sem fogsz tudni 1-2évig!

Én beválalltam a babát lesz ami lesz alapon,ennél szarabb már nem lehet!!!

Ez a te döntésed,de ha ugy gondolod vársz még az sem baj 28-29évesen is lehet szülni nem fognak hülyének nézni!!

Ha úgyérzed várj,és ne azért legyen baba mert másnak is van!!:)))

Remélem segítettem!


21éves,23hetes kismama

2009. febr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi fél éve próbálkozunk már nagyon szeretnénk babát.Az én munkám is elég rosszul áll.Vannak álmatlan éjszakáim is rengetek hitelt fizetünk a házunk miatt, de már minden vágyam egy kis babóca.Igazából sosem lesz tuti a helyzet a válság meg ki tudja meddig tart.Én is gondoltam rá, hogy le kellene állni a témáról, de már szeptemberben 28 leszek és lehet hogy 2 babát is szeretnénk.Ez majd a jövő kérdése.

Sok mindenki tele van hitellel, megszűnik az állása, meg minden, de még is fel tudják nevelni a gyereküket.Az én szüleim sem voltak gazdagok.Sőt sokszor még éjszaka is pluszmelót vállaltak.És mégis 2-en is felnőttünk.Szerintem ha a szíved mélyén igazán szeretnéd, vágjatok bele.A másik meg az ki tudja meddig tart ez a válság, meg hát ha nem a válság lesz más.Remélem segíttetem.

2009. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg inkább a szívedre halgass! ki tudja mikor fogan meg a baba!? lehet, hogy pont 1,5 év múlva. Szerintem ne védekezzetek, de ne is koncentráljatok a "babacsinálásra". Ha besikerül akkor, akkor annak így kellett lennie és örüljetek neki. Ha meg nem jön össze akkor meg legalább hamarabb rájöttök hogy mi a baj. Én 30 évesen éreztem azt hogy itt az ideje, akkor kezdtünk próbálkozni, addig védekeztünk. Most 34 vagyok, baba sehol. Szerintem vágjatok bele, csak úgy lazán, akkor a szíved is megnyugszik.
2009. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy olyan, hogy minden meglegyen, vagy jóidőben szülessen olyan nincs. Én 38 évig vártam arra, hogy jobb legyen vagy majd akkor ha ezn vagy azon túlleszek stb de ilyen nincs. Most gondoltam itt az ideje, mert ha most nem akkor soha, hiszen már hány éves vagyok.

Erre tessék itt ez a válság. Hát ki a fene számított rá még nyáron. Van két autóhitelünk és egy friss lakáshitelünk. Fasza! Szóval mivel nem tudod mit hoz a jövő teljesen mindegy mikor szülsz. Mi most ezt az adott helyzetet kell, hogy megoldjuk de az sose merült föl még, hogy kár volt, vagy ha tudtuk volna akkor nem babázunk. Ez ne legyen akadály ha szeretnéd, úgyis megoldjátok.

2009. febr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vágjatok bele!Mivel lehet,hogy nem sikerül elsőre.Én 18 évesen szültem az első gyermekemet,gondolhatod,hogy semmink sem volt.Most ő 15 éves és remek gyerkőc!Persze ő nem tervezett baba volt.A másodikat terveztük és 2 évig sehogy se jött össze.Csak segítséggel(inszemináció),ráadásul amikor a pici fiam megszületett 32 voltam.Most leszek 33 éves és szeretnék mégegyet ha sikerül!

Olyan pillanat soha nem lesz az életetekben,hogy minden ok jöhet a baba!

2009. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!! Szeretném neked leírni az én esetemet, hátha tanulsz belőle. 24 évesen mentem férjhez, megbeszéltük a párommal, hogy csak akkor vállalunk gyereket, ha lesz saját lakásunk.Semmi más vágyunk nem volt, csak az, hogy saját lakásunk legyen mégha hitelből is. Mostmár évek óta megvan a lakás és a baba csak nem érkezik. Orvostól orvosig járunk és semmi. Most vagyok 37 éves, és nincs gyerekem. Lehet, hogyha 27 évesen kiderül mi a bajom, akkor még belefért volna, szerinted így van még esélyem? Mit ér az anyagi biztonságom? Ha szeretitek egymást vágysz a babára akkor jöjjön!!!!!
2009. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is vágj bele, az utolsó válaszoló története nagyon tanulságos! Az én férjem is halogatni akarta, de belevágtunk, és lám, mi is a meddőségiben kötöttünk ki.. Szerencsére nálunk ez hamarabb kiderült (25 vagyok). Utolsó válaszolónak szorítok, h sikerüljön!!!
2009. febr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! 26 évesen ismertem meg a páromat, akkor jelentkezett egy főiskola esti tagozatára,tehát nem akartunk még babát. 30 évesen volt az esküvönk, azóta probálkozunk. Volt több terhességem de sajnos mindig vetélés lett a vége. Orvostól orvosig jártunk. Idén töltöm a 37. évemet. Tavaly kiderült, hogy az egyik hormonnal van a probléma. Tavaly októbertől újra probálkozunk. Szóval hallgass a szivedre.

Ki tudja meddig tart a válság és mit hoz a jövö.

2009. febr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettek. Azt hiszem átbeszéljük megegyszer a párommal ezt a dolgot. Drukkolok nektek,hogy mihamarabb összejöjjön a baba.
2009. febr. 19. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!