Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Én 3 év próbálkozás után...

Én 3 év próbálkozás után estem teherbe. Közben, a vizsgálatok alatt kiderült, hogy kétszarvú méhem van. Sajnos 10 hetesen elment a baba. Missed. Abom volt. Egy évig semmi. Most laparoszkópiám lesz. Kétszarvú méhel sikerül kihordani egy babát?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 17:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A laparoszkópia és a sziszteroszkópia mivel jár, mikor engednek haza?
2011. márc. 12. 17:34
 2/13 anonim ***** válasza:
Évekig nem sikerült teherbe esni,ha igen akkor vetélés lett a vége, ezért lombik előtt csinált a doki egy hiszteroszkópiát(méhfeltárást) ott derült ki, hogy méhsövényem van, altatásban végezte és azonnal rendbe is rakta, kivágta. Utána pár napig véreztem másnap engedett haza.Azt mondta a vetélés nem függött össze a méhsövénnyel, mivel az csak nagyobb terhességi hét esetén játszhat közre. Vannak akik így is ki tudják hordani a babát, csak általában koraszülés a vége mivel egy idő után már nincs hely a növekvő magzatnak.Kb két fél méhem volt nem egy egész a sövény miatt. Azóta szültem és semmi gond nem volt, még szerencse, hogy észrevették.
2011. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

szia,


nem mindegy, hogy sövényed van - amit ki lehet iktatni, vagy kétszarvú a méhed, két különálló üreggel - amit ugyan meg lehet műteni, de nagyon nagy a kockázata, így nem szokták bevállalni az orvosok. Tudom, te kétszarvút írtál, de azt figyeltem meg, hogy az emberek nagyrésze keveri a méhsövényt és a kétszarvú méhet.


nekem kétszarvú (azaz két külön méhüregem van) és egy méhnyakam, orvosi nevén uterus bicornis unicollis. 23 évesen derült ki, azóta ijesztgettek mindenfélével, hogy nehéz lesz teherbe esnem, nem fogom tudni kihordani, koraszülött lesz, félidőben elvetélek.


Most 21+1 napos kismama vagyok, második próbálkozásra összejött a baba. Eddig problémamentes volt a terhességem, de nem vagyok teljesen nyugodt, mert most indul be igazán a növekedés, és bírnia kell a méhemnek a tempót. Próbálok vigyázni magamra, és sokat pihenni, de leginkább optimista lenni. Nem lesz semmi baj - szerintem ez a hozzáállás a legfontosabb.

Amúgy 23 éves korom óta sok olyan dokival találkoztam, és sok olyan véleményt olvastam, miszerint igenis ki lehet jordani egy babát ilyen méhhel is, sőt többen vannak, akiknek sikerült, mint akiknek nem. A te 10 hetes vetélésed tuti a méhrendellenességed miatt volt? Általában tényleg nagyobb terhességi korban kezd rizikós lenni - de egyáltalán nem törvényszerű. Én is olvastam rengeteg szörnyű esetet, be is paráztam tőle - DE sokkal-sokkal több pozitív, megnyugtató példát hallottam.


Szóval nyugi, és pozitívan. Tudom, most nehéz, de sikerülni fog! Drukkolok!


(bocs, hogy ilyen hosszú lettem, de igazán érintve érzem én is magam ebben a problémában)

2011. márc. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Anyukámnak is kétszarvú méhe van. Volt legalább 2 vetélése, aztán az első kihordott terhességet a 32. hétig tudta kihúzni (de hála Istennek, egészséges lett a bátyám), a másodikat már a 36. hétig, a harmadikat pedig (engem) már a 38. hétig! Úgyhogy igen, lehet! Ne add fel, kitartás, menni fog!!!
2011. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

kedves unikornisz.

a vetélésem a 10. héten nem a méhem miatt, volt, hanem egyszerűen rosszul fogant. A dokim mondta, hogy ha a sövényt kiirtja, utána simán teherbe esem.

A méhem miatt nem mondom hogy nem aggódok,de úgy vagyok vele, az esély megvan hogy sikerüljön.

2011. márc. 18. 18:48
 6/13 anonim ***** válasza:
ne aggódj! én is úgy hallottam mindenkitől, hogy a sövény kiirtása után simán kihordta a babát. ha nem amiatt volt a vetélésed, akkor pláne bizakodó lehetsz. sajna előfordul, hogy nem jól fogan, biztos nagyon nehéz lehet, de nyugtasson a gondolat, hogy nem a te rendellenességed volt az oka, tehát a műtét után a következő terhesség sikerülni fog.
2011. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


ezek közül melyik a te méhed?

Az enyém olyan, mint a második sor második képén - nem érdemes műteni.

A sövényre azt szokták mondani, ami olyan, mint az első sor harmadik képe.

2011. márc. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

unikornisz:

nekem is a 2. sor, 2 kép az enyém. a papírjaimon is ez a név van. Majd kiderül, bizok benne. Köszike a biztatást, a műtét után is jelentkezek, majd ha esetleg nem vagyok terhedre. Beszámolok róla. üdv.

2011. márc. 19. 17:54
 9/13 anonim ***** válasza:
dehogy, kíváncsi vagyok és drukkolok nagyon! minden rendben lesz!
2011. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

unikornisz:


túl vagyok rajta, nem volt vészes, ki lehetett birni.Két vágást csinált, a köldöknél és a méhemnél.

féltem egy kicsit, de csak gyengécske voltam. a doki azt mondta, mindent kitisztított, nem látott semmi rendelleneséget, a kürtőket és a pete, méh vezetéket is kitisztította. azt mondta, semmi nem áll útjába a babának.

neked mit, mondtak, meddig nem élhettek házaséletet? nekem 4 hetet mondtak. üdv.

2011. márc. 25. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!