Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirígy alulműködésre...

Pajzsmirígy alulműködésre kapott gyógyszertől elmaradhat a havivérzés?

Figyelt kérdés
2 hete kezdtem el szedni Euthyrox 50-et, mivel kiderült, hogy alulműködésem van. Rég óta baba project van. Viszont 4-5-én kellet volna megjönnie, rá 1 hétre csináltam egy tesztet, de negatív. Azóta is semmi. Hasamat érzem, de semmi különösebb dolgot, mint általában. Ami zavar, hogy 3-4 napig volt egy kis barnázgatás, ami tudtommal nem normális dolog, de mégsem jött meg. Azt szeretném megtudni, hogy lehetséges az, hogy ettől a gyógyszertől maradhatott most el, hogy ennyire felkavarta a szervezetemet ez a hormon gyógyi? Csinálok majd még egy tesztet, de nálunk nincs ügyeletes gyógyszertár, dokik szabin, nem tudok senkit utolérni! Aggódok is meg nem is. Mi van ha terhes vagyok? A TSH értékeim nem azon a szinten vannak, amik egy baba kihordására alkalmasak. Segítsetek légyszi!!! Köszönöm
2011. márc. 15. 13:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy bezavart a gyógyszer is, de mielőtt elkezdted szedni a gyógyszert, rendszeres volt? Mert nekem is alulműködésem van, és többek között ettől (meg más hormonproblémától) ritkán jön meg a menszeszem. Szerintem ne aggódjál! Lehet, hogy éppen az idegeskedéstől késik. Meg lehet, hogy az a kis barnázgatás volt a mostani menszeszed, hiszen nem mindig jön meg ugyanolyan erősséggel. Szerintem vegyél egy nagy levegőt, és használd ki, hogy jó idő van, sétálj egyet, és nyugodj meg. Holnap már tudsz venni tesztet, megcsinálod újra, utána meg felhívod az orvosodat. Ne stresszelj, mert az semmiképp sem tesz jót. (Mondjuk én beszélek, én is tiszta ideg vagyok, mert holnap kell visszamennem orvoshoz megtudni a legújabb laboreredményeket, amitől most sok midnen függ. Szóval együttérzek veled, de én is próbálok nyugodt maradni, mert nem tesz jót, ha idegeskedünk.)
2011. márc. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem hiszem, hogy ettől maradt volna el a mensesed, ez nem olyan hormon!! Pont azt a hormont kapot pótlásnak, amit a pajzsmirigyed termelNE, ha jól működne!

Viszont lehet, hogy segített a megtapadásban. :-)

Nekem azt mondta a dokim, hogy ha rögtön besikerül a baba, nem ktasztrófa, nem lesz semmi baja!

Én szorgalmasan tesztelgetnék azért. :-)

Bár egy hét késésnél, talán elmennék egy vérvételre, hogy mondják meg a tutit. :-)

2011. márc. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem maradhat el a vérzés az Euthyroxtól!!!!!!!!

Mennyi volt a TSH?A pajzsmirigyhormon kb 1 hónap alatt változik a gyóygszertől.Ha terhes vagy véletlenűl(reggel tesztelj!!!!)holnap irány a nőgyógyi,és mondd le neki,hogy mi van.És a terhesség 6-8.hetében pegig irány vissza az endokrinológiára.Egyébként ha nagyon nem jó a THS,akkor sajnos megszakad a terhesség.Viszont terhesség alatt nagyon nagyon fontos a pajzsmirigyet figyelni,mert idegrendszeri gondot okozhat a magzatnál,ha nincs megfelelően kezelve.

2011. márc. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A legmagasabb TSH 5.8 volt, de csak 2 hete szedem a gyógyszert. Nem tudom, hogy minek örülnék jobban, ha sikerült volna, vagy ha nem. Egészséges kisbabát és idegeskedéstől mentes babavárást szeretnék. Pont egy éve volt egy sikertelen terhességem, akkor még nem tudtuk, hogy a pajzsmiriggyel baj van. A vérzésem mondhatni mindíg pontos volt +-1-2 nap eltéréssel. A múlt hónapban kezdődött 1 hét csúszással... Reggel teszt!
2011. márc. 15. 15:04
 5/16 anonim ***** válasza:
Így van!Reggel teszt!!!!És 5.8 nem olyan magas azért!Tény,hogy a teherbeeséshez az 1 körüli a tökéletes,de ez sem lehetlen!És 5.8-as TSh-nál semmi-de semmi baja nem lesz az ég világon,ha már Veled van:)!Nekem szülés után 16 volt a TSH.Na az sok:(!
2011. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

POZITÍV!!!!

Imádkozom, hogy minden rendben legyen!

2011. márc. 16. 08:32
 7/16 anonim ***** válasza:
:))))))))))Jajjjj!Nagyon örülök Nektek!!!!Semmi baj nem lesz!Futás a nőgyógyihoz,majd az endokrinológiára!!!!Tényleg szívből gratulálok!És írd majd meg,hogy mizújs!Üdv:egy régi pajzsmirigyes:D
2011. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hááát, nem lettem megerősítve. Most voltam a dokinál. Nem lát még semmit, annyit csak, hogy a nyálkahártya meg van vastagodva, remélem csak korai a terhesség! Azt is mondta, hogy benne van az is a pakliban, hogy a gyógyszer hatására, a hormonok miatt lett pozitív! :-( Jövő hét csütörtökön többet tudok. Azt nem tudom még, hogy a gyakori pisilést és a hasfájást is a hormon csinálja???
2011. márc. 18. 16:23
 9/16 anonim ***** válasza:
11.14 vagyok!:D Ugyanígy jártam.Nem látták,egyfolytában pisiltem stb.Most 9 hónapos és az agyamra megy :D :D :D!!!!
2011. márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves 11.14!

Bízom a legjobbakban! Mérem a hőmet nagyon régen, és fent van azóta is, pisilések gyakoriak, néha pici szédülés, de amúgy is alacsony a vérnyomásom. Hányinger, émelygés nincs, ami tudom, hogy jó lenne, mert az is egy pozitív tény, hogy erős, egészséges a terhesség...

Neked a TSH eredmények gondolom rendben voltak, mikor teherbe estél?! E miatt is aggódom kicsit, nem tudom 2 hét gyógyszerszedés segített e eddig?!

Neked voltak reggeli rosszulléteid? Uhh de messze van még a csütörtök.. :-) Boldog babavárást az utolsó napokra is!

2011. márc. 20. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!