Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van közöttetek olyan pár aki...

Van közöttetek olyan pár aki albérletben lakik, és így szeretnétek babát, vagymár van is baba?

Figyelt kérdés
Mi már több mint 4 éve együtt vagyunk és majdnem ennyi ideje, hogy együtt is élünk, de sajnos albérletben. Nagyon szeretnénk babát, de egyenlőre saját lakásra nincs lehetőség.
2009. febr. 24. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
figyelj szerintem rengetegen vannak így.jelenleg nem látom előnyét, hogy a banknak fizetek, ez is olyan mintha albérlet lenne.20év múlva lesz a mienk a lakás.hol van az még?
2009. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Igen, mi is albérletben lakunk. Van egy 8 hós kislányunk és ha a sors is úgy akarja talán tesója is lesz.

Szerinted mi vagyunk az egyedüliek?

Sokat töprengtünk rajta mi legyen, de ha csak az anyagi dolgokat helyezzük előtérbe soha nem lesz családunk...

2009. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mi is így vagyunk vele, hogy ezért ne legyen családunk és ne lehessünk boldogok? Persze tudom, hogy sokan vagyunk így, sajnos.
2009. febr. 24. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

A nagyobbik fiam albérletbe született, mikor a kisebbikkel teherbe estem, akkor is albérletbe laktunk, az esélytelenek nyugalmával éltünk, hogy nem lesz saját lakásunk. Aztán egyszercsak beindult a mókuskerék, adódott egy váratlan lehetőség,megragadtuk, felgyorsultak az események és szülés előtt költöztünk 3 héttel az első saját otthonunkba.

Igaz hogy pár millióval adósok vagyunk a banknak de a sajátunkat fizetjük.

2009. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Mi is albiban lakunk. Szerintem ez mostanában már nem egyedi eset. Egyszerűen lehetetlen rövid idő alatt annyit spórolni, hogy egy rendes önerővel kevés hitellel lakást vegyen az ember lánya. S nem utolsó sorban nem ezt az államot akarom pénzelni, mikor tőlünk meg mindent el akarnak venni - családpolitika mostani állása mellett meg pláne!

Mi is most próbálkozunk, s ha jön mi leszünk a legboldogabbak a világon, s ezt az érzést nem attól érezzük jobban, vagy kevésbe, hogy saját-e a lakás, vagy bérelt. A lényeg a szeretet, ami otthonná tesz bármely lakást. Ne izgulj, nem ti vagytok ez egyetlenek, akik ebben a helyzetben vagytok. Nézzd meg a nyugatiakat. Nem nagyon van saját ingatlanuk, mert mindig ott bérelnek - akár hosszú távra is - ahol éppen munka van. :)

2009. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen,igazatok van. Köszi, hogy írtatok.
2009. febr. 24. 21:19
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
amúgy meg a mai viszonyokkal az albi biztosabb, mint egy lakáshitel, mert ha drága minden gond nélül kereshetsz egy másikat, viszont ha a lakáshitel megy fel, és ki akarsz lépni, akor bukod a kezdőrészletet, meg a törlesztést és a mai világban az sem biztos, hogy egyszer el tudod adni...egy összegben meg nagyon kevesen vannak akikk ingatlant vesznek....nekünk most ment fel a törlesztőnk másfélszeresére, és a másodikat tervezzük, csak okosan köss szerződést az albiba, és nem lehet gond!
2009. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Egyetèrtek a 21:16os vàlaszoloval.Nyugaton alig van sajàt lakàsuk az mbereknek.Csak a birka magyar az,aki azt hiszi az a csucs ha sajàt lakàsod van.Albèrlet mobilabb,az emberek is rugalmasabbak ezàltal,konnybben mozdulnak ès talàlnak munkàt ès jobban èlnek mègis mint mi,pedig sok magayrnak van"sajàtja"Mondjàtok màr meg nekem mièrt kell gorcsosen a sajàt????Igy sose vàltozik semmi ebben az orszàgban ha a règi konvenciokbol senki nem enged?Mièrt ne lehetne babàtok albiban????Nem is èrtem a kèrdèst.Nem jobb,a rugalmasabbak vagytok?Mièrt akar minden magyar roghoz kototten a "sajàt hàzban" èlni???

2009. febr. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

naaaa!

nyugaton tudod miért nincs saját lakás?

egy biztos példát tudok.

spanyolország:2szobás panel,50.000.000.ft.

itt:8.000.000.ft

és nem keresik odakinnt a mi fizetésünk 6xosát.

2009. febr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!