Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas kortizol érték (982nmol/...

Magas kortizol érték (982nmol/L) befolyásolja a teherbeesést?

Figyelt kérdés
Mi okozhatja az ACTH-m jó, nem tudom mitől lehet ez magas. Nem tudjátok véletlenül, hogy a RubIg mit jelent, nem találom sehol.
2011. márc. 28. 13:54
1 2
 1/15 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Azt találtam, hogy a kortizol a stresszhormon. Ha magas, azt jelenti, hogy stresszes vagy. A kortizol a mellékvesekéreg középső zónájában termelődő szteroidhormon, amely főként a cukoranyagcsere szabályozásában vesz részt. Ha pedig cukoranyagcsere, akkor okozhat IR-t, ami pedig PCOS-t okozhat. Az meg erőteljesen befolyásolja a teherbeesést.

Basszus, sosem gondoltam volna, hogy ennyit számít az idegeskedés!!! :-((


A Rublg talán : Rubella Immune Status (RUBLG). Csak tipp, hogy talán rubeola szűrés??? De tényleg csak tipp egy kidobott találatra.

2011. márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad. A cukrom nekem jó lett, meg minden más is ami PCOS-ra utalhatna. Akkor lehet,hogy túlságosan felspanoltam magam valamin. Az mondjuk biztos, hogy ideges voltam, mert aznap volt a férjem spermavizsgálata is, ami szerencsére teljesen rendben van. Lehetséges, hogy emiatt lett magas az érték?

Remélem minden rendben lesz.

Neked van már babád?

2011. márc. 28. 15:40
 3/15 Manka68 ***** válasza:
Van egy nagylányom, és sajnos két elvesztett babám. Most kapom a stimut a lombikhoz.
2011. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom, remélem sikerül a lombik. Én még csak 5 sikertelen hónapon vagyok túl, de már elkezdtük a kivizsgálásokat, mert éreztem, hogy valami nincs rendben. Már az első körben kiderül, hogy alul termel a pajzsmirigyem, magas lett a TSH-m. Lehetséges, hogy emiatt nem jött össze eddig. 3 napja szedem az L-Thyroxint, remélem következő hónapban már leviszi.
2011. márc. 28. 17:23
 5/15 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én is szedem a thyroxint. Amikor elkezdtem, még két hónapig védekeztünk, azt mondta a doki, ha azonnal babás leszek nem katasztrófa, de biztosabb, ha várunk 1-2 hónapot. Az első nem védekezős hónapban pozi lett a tesztem. Őt 9 hetesen elvesztettem, és a műtét után várnunk kellett. Azóta nem próbáltuk, rögtön nekifutottunk a lombiknak, így kicsivel nagyobb az esély.

Ha a TSH-dat jól beállítják, szerintem hozzátok is rögtön bekopog a gólya. :-)

2011. márc. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jól esik a biztatás.

Már annyira el voltam keseredve, hogy nekem nem jön össze simán. Nagyon örülnénk egy kis pocaklakónak. Te mennyi Thyroxint szedtél és mennyi volt a TSH-d?

A lombikot egyébként hogyan tudtátok elindítani?

2011. márc. 28. 17:43
 7/15 Manka68 ***** válasza:
3,9 volt a TSH-m, először napi fél szemet szedtem, azzal lement 1,75-re (4 hónap után nézték meg, de már előbb is jó lehetett), akkor lettem babás. A baba miatt felemelték napi 1 szemre, majd a műtét után megnézték, 1,25 volt, így megmaradt az egy szem. A lombikot már előbb elindították, mert régóta nem jött a baba, és látszólag minden rendben volt. A PM csak később derült ki, már az első vetélésem után.
2011. márc. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy miért okozott vetélést a TSH-d ha rendbe tették. Az 1,75 az tökéletes. Én még csak 4 napja szedem az L-Thyroxint 1/2 szemet. Szerinted mikorra viszi le a 4,3-as TSH-mat 2 alá? Ebben a hónapban még ne számítsak babára ugye?
2011. márc. 29. 15:37
 9/15 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, mikorra megy le, nekem csak hónapok múlva nézték meg. De ne legyél türelmetlen, most már nem kell sok idő, és kismami leszel. :-)

2011. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy! Próbálok türelmes lenni, de nem mindig megy.

Neked pedig sok sikert a lombikhoz! Lehet, hogy egyszerre leszünk kismamik:)

2011. márc. 30. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!