Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 16 és fél évesen nagyon korai...

16 és fél évesen nagyon korai lenne a Baba? (főként velem egykorúak írjanak! )

Figyelt kérdés

16 és fél éves vagyok, a párom 22. Mindketten szeretnénk babát. Ő nagyon jól keres, a szülők pedig támogatnának. Az ő szülei sokszor mondogatták neki, amíg nem voltunk együtt, hogy keressen egy rendes érett lányt, nősüljön és jöhet a babóca.:) Nagyon szeretnek, olyanok egy picit nekem, mint a szüleim:) Apával nem nagyon tartom a kapcsolatot, de nem is bánom, anya kárpótol. Anyával élek, aki nagyon szeret és persze én is Őt, és tudom, hogy támogatna és örülne. A sulival nem lenne gondom, bőven lenne segítség, az o.főm is és az osztálytársaim is segítenének. Szerintem jó anyuka lennék, nagyon szeretem a gyerekeket és mindent meg tudnánk neki adni, én pedig mindennél és mindenkinél jobban szeretném Őt.


Ilyen feltételek mellett bevállalnátok egy babát? Mert én igen, de érdekel mások véleménye is, főleg velem egykorúaké.


Lehetőleg normális válaszokat kérnék, a bunkó válaszokat hanyagoljátok:) Köszönöm:)


2011. ápr. 10. 17:22
1 2 3
 1/28 szamóca. ***** válasza:

csak magamból kiindulva... 16 és fél évesen bombabiztosnak éreztema párkapcsolatom, és imádtam volna ha babámszületik. vágytam rá, akartam.

most 20 éves fejjel epdig örülök hogy nem mentem bele. a kapcsolatom emgromlott, szakítottunk ami a kisebb gond

de kiráz a hideg ha arra gondolok hogy anyának kéne lennem... nem ennyi idősnek való az..

2011. ápr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
szerintem még korai...
2011. ápr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de remélem ezt te sem gondoltad most komolyan.. :D egy idős vagyok veled, ha harminc éves koromra ESETLEG lesz egy babám, meg egy férjem, boldog leszek. ne cseréld fel az életszakaszokat.
2011. ápr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

én nem. még várnak vagy 4 évet és ha együtt maradnánk jöhet :D de ez szerintem nagyon korai mindkettőtök részéről.. kitudja hogy mi lesz pár hónap esetleg év múlva.. még fiatalok vagytok...

17/L

2011. ápr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Miért vagy benne olyan biztos, hogy mindenki örülne a babának?
2011. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Még rengeteget fogsz változni! A párod is! És úgy egyáltalán nem biztos hogy együtt akartok majd maradni. Szerintem várj vele, nem fogsz lemaradni semmiről, hidd el!
2011. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Azért vagyok benne biztos, hogy örülnének, mert már beszélgettünk róla, hogy mi lenne ha becsúszna:) Egyébként anya is nagyon korán szülte az egyik tesómat, a másikat rá 13 hónapra én pedig nagyon késői vagyok, és nagyon rossz, amikor megkérdezik, hogy hány éves az anyukám és közlöm, hogy 53. Nem azért mert ciki, de a korombeliek többségének 36-40 közötti szüleik vannak, úgyhogy 30 felett tuti nem szülnék már. Én is korán szeretnék, és mindenkinek sikerült végigcsinálnia, nekem miért ne menne?:) Azt hiszem bevállalom:)
2011. ápr. 10. 17:41
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a koromban én is így éreztem. Aztán azt mondtam hogy legkésőbb 25 éves koromig szeretnék anya lenni.


Aztán úgy alakult, hogy 28 évesen szültem. Most 33 vagyok, két gyönyörű kislány anyukája.


De néha most is úgy érzem, hogy nem vagyok rá érett.


Amíg nem vagy benne nem látod mivel jár egy gyerek, úgyhogy kérlek hidd el nekünk akik már benne vagyunk. Onnantól hogy gyereked van, nincs saját életed.


Fiatal vagy! Élvezd hogy a magad ura vagy. Tanulj, hogy jó munkád legyen, és biztos háttered, mert a gyerekért felelős vagy. Őt fel is kell nevelni, és a nagyszülők nem lesznek ott mindíg. BÁrmi beüthet. Szórakozz sokat, éld meg az álmaidat, utazz, barátkozz, olvass, élj a hobbidnak, legyél kettesben a pároddal, és örüljetek egymásnak.


Egy gyerek óriási felelősség, átvirrasztott éjszakák, hisztis napok, átaggódott napok mikor beteg, stb. Persze sok öröm is, de korai még. És a korodbeliek ezt nem fogják tudni leírni, mert nem tapasztalják.


Előbb éld a saját életed, és utána vállalj gyereket.

2011. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
az én anyukámnak is késői vagyok. ebbe semmi rossz nincs. inkább később, mint ideje korán. ha bevállalod, hatalmas butaságot művelsz, de hajrá.
2011. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 szamóca. ***** válasza:
100%

azért azt kalkuláld bele hoyg a baba nem csak kacarászik és játszik, hanem sz*rik és sír is:)

mindegy nekem, de meg fogod bánni valószínűleg te is, de ami mégrosszabb: a gyerek is kárát látja majd. egy gyerek nem tud felnevelni egy gyereket. van olyan 20 éves ismerősöm aki bevállalta, és azóta aztm ondja talán nem kellett volna. ne csinálj butaságot, ez nem úgy működik hoyg mellette suliznunk mert majd anyu segít. ez teljes ebert igényel.

2011. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!