Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas az FSH értékem. Mit...

Magas az FSH értékem. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
36 éves vagyok, Az FSH a 4. ciklusnapon 35 volt, és 10 alatt kell lennie. Azt mondta a doki így lombikot sem lehet csinálni. Tudtok valamit, hogy lemenjen?
2011. ápr. 26. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Endokrinológus szakorvoshoz kell menned, szerintem minél előbb.

A magas TSH érték azt jelenti, hogy alulműködik a pajzsmirigyed, azaz nem tud elég hormont termelni. Vannak pajzsmirigy hormon pótló gyógyszerek, azokkal szépen be lehet állítani a TSH-t is. Amúgy babásodáshoz az 1 körüli TSH érték az ideális!

2011. ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
bocsi, elnéztem...
2011. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen FSH. Azért köszi!
2011. ápr. 26. 12:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! AZ FSH azt jelenti, hogy mennyire stimulálható a petefészked peteérés szempontjából. Én 27 éves vagyok és 12 lett, ami szintén nem jó már, viszont closti segítségével már az első hónapban volt több jó tüszőm is; pedig erre az értékre már azt írják, hogy nehezen stimulálható...szóval szerintem fel a fejjel, és beszéljetek a stimulációról a dokiddal, ha eddig ez nem történt meg eddig. Amit még pluszban írnék az az, hogy én is elképesztő módon megijedtem, mikor megkaptam a leletem, és mindent elolvastam mit lehet tenni. Sok angol oldalon találtam azt, hogy a búzafűlé hatásos; volt akinek 200 feletti volt az FSHja és lett babája :) én 10 nap múlva nem várom, remélem összejött. Mielőbbi sikereket kívánok!
2011. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Átmegyek másik dokihoz, mert ez nem mondott semmi bíztatót. Remélem tudnak valamit csinálni! Valahol olvastam, hogy inzulinrezisztenciától is lehet magas FSH érték. De eszébe sem jutott megnézni.

Örülnék, ha írnál, hogy sikerült-e neked!

2011. ápr. 26. 14:57
 6/11 sumergo ***** válasza:

Ne add fel! Keress másik orvost. Biztosan van megoldás, esetleg egy természetgyógyászt is érdemes felkeresni, hátha.

Sok sikert!

2011. ápr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok, hogy bele kérdezek, de 1. ciklus napon a 8.5-ös FSH az jó? Nem mondott nekem semmit a dokim erre az értékre.
2011. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire jó, de ha 10 alatt van akkor bíztató.
2011. ápr. 27. 15:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbálj genetikai ill. immunológiai kivizsgálásra menni!

Vért vesznek, millió dolog kimutatható!

2011. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt vannak a referencia értékek a laborpapíromról:

FSH

Follikuláris fázisban(tehát ciklus elején) 2,5-10,2

Ciklus középi csúcs:3,4-33,4

Luteális fázis:1,5-9,1

Terhes:0,0-0,2

Postmenopausa:23-116,3


Egy kérdésem lenne a TSH értéked mennyi lett?? a határ 0,35-4

nekem 3,77 és az derült ki, hogy hiába határértéken belül van, le kell vinni ezt az értéket, 0-1 közé mert addig alig van esély..szóval endokrinológus, aztán kaptam letroxot, és két hónap múlva terhesteszt pozi:) végig gyógyit kellett szedni de az eredmény egy egészséges kisfiú.

2011. máj. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!