Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesvitamin (Gravida,...

Terhesvitamin (Gravida, Femibion, Elevit stb. ) vagy elég folsav+magne b6?

Figyelt kérdés
Nemsokára próbálkozunk és Béres Magnézum+B6-ot alapból szedek. Elég ez mellé a folsavat szedni, vagy mindenképpen egy terhesvitamin ajánlott?
2011. ápr. 26. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem a doki azt ajánlotta, hogy Elevitet (esetleg Gravidát) szedjek, és mellette napi 500 magnéziumot.
2011. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia, az én nőgyógyászom azt mondta, hogy nem sok értelme van a terhesvitaminoknak, ha engem megnyugtat, szedjem. A folsavat ajánlotta egyedül, mást nem. Természetesen rendszeres és egészséges étkezés mellett, tehát nem egyoldalúan táplálkozókról van most szó. Egyáltalán nem jó a túlzott vitamin bevitel, ráadásul a szervezet "ellustul", azaz a zöldségekből, gyümölcsökből már nem fogja kivonni a vitamint, hiába eszed, mert hozzászokik a kapszulákhoz.
2011. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2011. ápr. 26. 13:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Én sima DM-es folcint szedek, de még csak ez az első "éles" hónapunk :)
2011. ápr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a dokim, hogy elég a folsav, meg magnézium, ha egy kicsit görcsölök. Bár én szedek mellette egy vitamint készítményt, biztos, ami tuti!
2011. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tardiferon folt+ c vitamint szedtem.
2011. ápr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmi értelme a jó nevű(reklámból ismert) terhesvitaminnak. Ráadásul elég sok kutatás is foglalkozik velük, hogy valójában elég sokan elvetéltek azok közül akik ilyeneket szedtek. Megaztán az összetevők miatt egy kapszulába gyúrva nem is szívódnak úgy fel.

A vitaminfogyasztásnak viszont nagyon nagy szerepe van.

2011. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt az előző.

Tehát én magam is Elevitet edtem még, amig nem tudtam bizonyos dolgokat,meg csak ezekről lehet hallani, de ma már mindenkit csak lebeszélnék. Persze én is elvetéltem.

Már jó ideje szedem a Lenkei Gábor -féle vitaminokat. Nagyobb dózisok és hülyeség, hogy a szervezet majd nem fog termelni. Már 2 éve nem voltam igazán beteg, pedig gyerekek között vagyok és több mint 50 km-t utazom busszal naponta, tehát minden esélyem meg lenne rá.

Lenkeinek utána nézhetsz a Neten. Én nem az Alap-nak nevezett készítményt fogyasztom, hanam külön veszek E-vitamint 400mg-ot, Folsavat napi 1050mg-ot, ásványi anyagot(Ca, Mg)400mg-ot, C-vitamint napi 2000mg-ot , Omega-3-at 300mg-ot és B-komplexet. A férjem is ezeket a dózisokat fogyasztja és nemrég volt spermavizsgálaton rendkívül jó eredmény született pedig 30 éves.

Szóval szerintem mindenképp szedj vitamint, mert ha nem akkor a baba úgyis kivonja a testedből ami neki kell, aztán meg pilloghatsz, hogy mi marad neked.Én úgy tudnám jellemezni, hogy a baba olyan mint egy élősködő, (a jóértelemben véve),ami a fa köré fonja magát. Elszívva a vizet,a tápanyagot, a fényt. Csak a fa nem mindig éli túl.

Jelenleg sajnos még nem vagyok terhes, IVF előtt állok, de ezekben a dolgokban nagyon hiszek és már sok emberrel beszéltem, akik a terhességük gyors sikerét a vitaminoknak tulajdonítják.

2011. ápr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Nagyon köszönöm, hogy leírtad a véleményed és tapasztalatod. Sokat segítettél vele. Utána nézek a Lenkei féle dolgoknak. A sima terhesvitaminokban eddig sem igazán hittem, pedig semmiféle tapasztalatom nem volt velük kapcsolatban. Valahogy nem szimpatikusak. Neked pedig mielőbbi sikeres utódnemzést kívánok. Szorítok nektek! :)

2011. ápr. 28. 08:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszi!


Én is drukkolok neked, hogy minden rendben menjen.

2011. ápr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!