Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pécsi Kaálival kapcsolatban...

Pécsi Kaálival kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak? Jobban megérte oda menni, mint az állami intézményben próbálkozni?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyok, mert egy próbálkozásunk már volt az állami klinikán, ami sajnos nem sikerül és most tervezzük a következőt. Nem tudom hol vágjak bele. A Kaáliról sok jót hallottam, de mégis miben jobb az államival szembe? Megosztanátok velem a személyes tapasztalataitokat? Milyen hosszú a várakozási idő, mire be lehet kerülni? Mi mennyibe kerül? Milyen gyógyszereket kaptatok? Stb. minden érdekel ezzel kapcsolatban!
2011. máj. 5. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Én pécsi vok, és a pécsi Kaáliba járunk. az én orvosom dr. Török Attila, aki mind Pécs,Kaposvár,Tapolcai intézet orvosigazgatója. Igaz, én már mielőtt Kaáli lett Pécsett, hozzá jártam a MK. meddőségi ambulanciájára. Hogy miért maradtam nála: hihetetlen szaktudású ember, komolyan veszi amit csinál, figyelmes, mindig korrekten válaszol bármi kérdésed van. a másik két orvos az egyetemi klinikáról jött a Kaáliba, mindkettő szintén magas szaktudású, és nagyon jó orvosok, emberiek, akik hozzájuk járnak, szintén csak jókat mondtak eddig. Nem hosszú a várakozási idő, telefonon kell bejelentkezni, 72/525-064, itt veszik fel a recepción a telefont, és tudsz időpontot egyeztetni. Megkérdezik melyik orvoshoz szeretnél. Török tanár úrhoz rengetegen jönnek, de azért nem kell sokat várni, nagyon rugalmasan működik minden. Ő szerdánként van délután, amúgy pedig szombatjait is feláldozza a páciensekért, ekkor is végzi az ultrahangokat, és rendel az inszemesek és lombikosok végett. a beavatkozások Kaposváron és Tapolcán vannak. Mi Tapolcára járunk, csak pozitív dolgot mondhatok róluk. Udvariasak, kedvesek, figyelmesek, családias minden, én már 4 lombikot csináltam végig itt,most megyünk az ötödikre. Hozzáteszem kettő sikerült, csak a 2.méhenkívüli lett megoperáltak, most a 4. szintén sikerült, csak sajnos elvetéltem. Mi mennyibe kerül: nos ez függ attól mi a probléma. egy biztos a vizsgálatok lombik előtt: ciklus 3. napján hormonokra vérvétel, párodnak kiskatona vizsgálat, hüvelykenet, vérvétel mindkettőtöknek HÍV, Hepatitis, Toxoplazma, Chlamydia. Ha volt már laparoszkópiád, az jó,de nem mindenkinél feltétel. Nálunk nálam van a probléma, magas fsh,korai kimerülő petefészek,erre gyógyszer nincs, nehezen vok stimulálható, ill.ve a méhenkívüli végett nincs jobb oldali petevezetékem. Így nálam max.dózisú hormoninj. kell, tehát az én gyógyszeres terápiám igen magas költségű, kb. 160 000 forint. de van akinél 90 000 forintnál nem több. Én amúgy hosszú protokollos voltam (sokaknál ezt alkalmazzák jobb a teherbeesés esélye)ez annyit jelent,hogy ciklus kb.21-24.napjától hormonrendszert leállító inj. indul (Gonapeptyl,vagy Suprefact)előbbi drágább,utóbbi lényegesen olcsóbb,de én csak előbbit kaphatom,mert utóbbi egy hatóanyagára érzékeny vok. Majd ha megjön a mensi (pár napot csúszhat),akkor kell menned uh-ra,és felírják a stimus injt. én első 3-nál a drágább Gonal F-t választottam, most az olcsóbb Menopurt, és erre jobban reagáltam. Közben kb. 2x kell menni uh-ra , hogy miként reagálsz a kezelésre. majd amikor minden ok, akkor maghatározott időpontban (percre pontosan megmondják mikor) 2 amp. Ovitrelle tüszőrepesztőt kell adnod hasba szintén, és rá 36 órára leszívás. Leszívás napjától progipótlás (Utrogestan,vagy Crinone gél)szintén választhatsz előbbi olcsóbb, nálam jobban bevált, utóbbi drágább. majd beültetés ált.ban 3.napon, vagy nálam most majd 5. napon.Zárszóként: én nem mennék máshova, itt tényleg érzem,hogy értünk vannak:)
2011. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!