Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 8 hónapja vagyok bejelentve...

8 hónapja vagyok bejelentve egy cégnél. Jövő hónapban kirúgnak, mert nincs megrendelés. Babát szeretnénk, de ha addig nem leszek terhes csak majd ha kirúgnak utána, akkor mit kaphatok? Jogosult vagyok e táppénzre, tgys-re, gyed-re?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
gyedet csak akkor kapsz, ha előtte (most még azt hiszem fél év) egy helyre vagy bejelentve. munkanélküli??
2009. márc. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A kismamák munkajogi védelme csak a munkáltatói rendes felmondásra vonatkozik. Ha határozott idejű munkaszerződésed van vagy a cég jog utód nélkül megszűnik akkor a terhesség nem véd meg a munkaviszony megszűnéstől. Passzív jogon akkor lehet 45 napig táppénzen lenni, ha a keresőképtelenség a munkaviszony megszűnésétől származó 3 napon belül kezdődik. Passzív jogon akkor jár tgyás ha valaki a munkaviszony megszűnésétől számított 42 napon belül szül. Passzív jogon akkor járhat gyed, ha valakinek a tgyás folyósítása szűnik meg a munkaviszonya.
2009. márc. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

szia,

nem egyhelyen kell lennie fél évig kedves első hsz.

Folyamatos biztosítottsága kell legyen szülést megelőzően fél évig, és a szülés pillanatában biztosítottnak kell lenni, m.nélkülire időarányosan mehetsz hiszen nyolc hónapot dolgoztál, nem hiszem hogy kitart szülésig, ha kitartana mert mondjuk nem rögtön mész m.nélk.re akkor bizonyos esetekben passzív jogon járhatnak tgyás és gyed

2009. márc. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!