Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mire való a Duphaston? Tényleg...

Mire való a Duphaston? Tényleg megmenthet vele a baba?

Figyelt kérdés
Én 6 hetesen elvetéltem, de nekem fel sem ajánlották.
2009. márc. 13. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A duphaston segíti a beágyazódást,a lepény kialakulását.Általában akinek progresteron hiánya van annak adják.Én a 12.hétig szedtem utánna már nem kell.

Sajnálom,lehet hogy nem ez volt a baj hogy nem kaptál hanem valami más miatt ment el a baba.

2009. márc. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Progeszteron pótlásra. Ha valakinek igazoltan progeszteron hiánya van akkor hatásos lehet. Van orvos aki automatikusan adja a hozzád hasonló esetekre. Valahol olvastam olyat, hogy igazából nincs orvosilag igazolva a vetélést megelőző hatása. Senki nem tudja azt, hogy akinél megmaradt a baba pótlás mellett, az biztos ennek köszönhető-e vagy enélkül is sikerült volna. A korai vetélések hátterében sokszor súlyos genetikai sérülés áll, és az orvosok szerint az ilyen okból bekövetkező vetéléseket nincs módszer amivel meg lehetne akadályozni.
2009. márc. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A Duphaston-t magzatmegtartónak adják. Én szedtem, mégis elment 10 hetesen.
2009. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elso teherbeeseskor nem szoktak adnicsak abban az esetben ha elkezdesz barnazni. Ekkor sem biztos, hogy megtartja a magzatot mert ha veletlenul kromoszoma rendellenesteg, osztodasi gond, vagy genetikai problema van a hatterbe akkor a Duphaston sem er semmit. Az orvosok azert adjak mert karos hatasa nincs a magzatra nezve de megelozi a vetelest abban az esetben ha progesterone hiany van. Ha valaki elkezd verezni vagy barnazni es meg a magzattal minden rendben (nem kezdett el kiurulni vagy nem halt el) akkor az orvos gyorsan felirja mert ott abban a pillanatban nem tudja eldonteni, hogy most ez progeszteron hiany miatt van vagy nem. Igy biztos ami biztos alapon felirjak. Ha ez volt az elso vetelesed akkor beszelj a dokiddal legkozelebb es kerdezd meg, hogy van-e lehetoseg arra, hogy neked ezt felirja amint teherbeesel. Megnyugtataskeppen jol fog jonni es meg lehet, hogy segit is ha progeszteron hiany miatt kovetkezett be nallad a veteles. De nem 100%, hogy megtartja a babat ha mas gond volt. :( Ha lehet huvely kup formajaba kerd mert az nem tereheli meg annyira a majadat, mert sajnos megterheli es nem is kicsit ez a hormonpotlas. :( Sajnalom ami veled tortent, nekem is volt decemberben egy vetelesem. de fel a fejjel jonni fog az a baba meglatod.
2009. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!