Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párommal babát szeretnénk....

A párommal babát szeretnénk. Végre minden kerek ahhoz, hogy tervezhessünk. Viszont én lassan betöltöm a 35-ik életévemet. Tudom, olvastam, hogy ebben a korban sokkal nagyobb a kockázat. Nehéz ilyenkor teherbe esni?

Figyelt kérdés
Volt valamelyik sorstársamnak problémája terhesség alatt, esetleg a babával, vagy minden rendben volt? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2011. máj. 28. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen az évek múlásával növekszik a kockázat, de a sokkal nagyobb erős túlzás.

Megfelelő orvosi ellenőrzés mellett a mai diagnosztikai eljárásokkal és az esetleges azt követő kezeléssel a kockázat jelentős mértékben csökkenthető, ha egyáltalán valami problémát találnak. Az esetek (terhességek) nagy részében még így is problémamentes.

2011. máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2011. máj. 28. 13:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is 35 vagyok 1 éve próbálkozunk, de én bízom benne minden rendben lesz. Barátnőm 37 éves 4. gyermekét várja, miért ne lenne egészséges.
2011. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy; miért ne? :) Csak annyi mindent hallani, olvasni, gondoltam rákérdezek...:)Sok sikert Nektek!
2011. máj. 28. 13:51
 5/8 anonim ***** válasza:
én tavaly, 35 évesen szültem, a kórházban lévő kismamák 90%-a ebből a korosztályból kerül ki. igaz, hogy 30 fölött egyre nő a kockázat, de ez nem feltétlenül exponenciális, ráadásul a mostani képalkotó, diagnosztizáló rendszerek jó eredménnyel és korán kiszűrik az esetleges rendellenességeket. soha, egy pillanatig sem féltem a korom miatti komplikációktól. és 2 év múlva jöhet a következő. én ha újra csinálhatnám sem szülnék fiatalabban.
2011. máj. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bocsánat: került ki (akkor, amikor én voltam)
2011. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
TEGNAP 13.47-es voltam, persze mostanában sokmindent hallani, de csak mert nagyobb szerepet kapott a médiában. Elmondanám neked régebben sokkal több volt a fejlődési rendellenesség, down kór, bölcső halál. 6 évig dolgoztam koraszülött intenzíven és gyermekkorházban. 1994-től és abban az időben bizony megfordult az osztályunkon jó néhány down és egyébb szindrómás, sok esetben fiatal 27 éves anyukáknak , szóval szerintem ma már elég jók a szűrő vizsgálatok, ha jó orvosod van aki odafigyel rád és te is partner vagy a vizsgálatoknál, akkor ha netán kiderül, hogy nagy a gebasz, még mindig dönthetsz arról, hogy hogyan tovább. A bölcső halál is csökkent azóta, hogy lehet kapni ezeket a jó kis légzés figyelőket. Ha mindent megteszel terhesség alatt a magatok egészségéért, szerintem semmi probléma nem lesz. Ja és láttam nem egy 40 körüli ikres kismamát aki teljesen normál időre normál kisbabát- babákat hoztak a világra, szóval ne stresszelj;)
2011. máj. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszönöm a válaszokat, megnyugtatóak!:)Tényleg azért kérdeztem rá a dologra, mert szeretnék mindenre odafigyelni. Emiatt is néztem utána és szerettem volna itt is véleményeket olvasni. Örülök, hogy hozzátok fordultam...:)
2011. máj. 29. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!