Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Minek higyjek? Az otthoni...

Minek higyjek? Az otthoni gyorsteszteknek, vagy a labornak?

Figyelt kérdés

14-én éreztem először a mindjárt megjön érzést, gondolom akkor ágyazódhatott be (már ha tényleg ott van). 30 napos ciklussal számolva 17-ére nem vártam, 16-án és 17-én reggel halvány pozitív tesztjeim lettek. 18-án vittem vizeletet terhességi laborvizsgálatra. Ma megkaptam az eredményt: negatív. Gyorsan vettem hazafelé tesztet, mert nem akartam elhinni, hazaérve megcsináltam, ismét megjelent a tesztcsík.

Szerintetek most akkor ez hogyan van?


2009. márc. 19. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sztem várj még pár napot és utána csinálj egy tesztet, ha erősödik a "halvány pozitív" akkor sztem terhes vagy.
2009. márc. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia! Azt nem tudom, hogy ezt mi okozza, de a labor a hihetőbb, mivel az konkrétan a HCG mennyiségét mutatja vérből, és ez választódik ki a vizeletben, amit pedig a teszt mutat ki. Bármilyen alacsony is a HCG szint valamennyinek lennie kell kora terhességnél is legalább 50 körül a vérben. Elképzelhető, hogy ciszta is termel hormont, ami lehet hasonló a HCG-hez ezt mutatja ki a teszt, mint ahogy bizonyos esetekben is az LH tesztet alkalmazzák jóstesztként. Viszont elképzelhető, hogy csak szellemcsík volt a teszten. Én is meglepődve olvastam itt, hogy volt akinek volt ilyen szellemcsík. Rákérdeztem, mert én sem értettem, és ő mondta, hogy ablaknál átlátszott egy a tesztcsík mögé tett fekete csík, ő szédszette a tesztet, ami értelmezhető halvány csíknak is. Ez inkább erős fénynél látszik. Ez egyfajta tesztnél volt, már nem emlékszem, hogy melyiknél.
2009. márc. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is a laboré a kéne a pontosabb legyen, de várj pár napot és csinálj még egy otthoni, ha az megint +, akkor beszélj egy nőgyógyásszal, hogy most mi a helyzet.

2009. márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

nem szellemcsík, rendesen színe van.

A laborban vizeletet néztek, nem vért. Csak azért tettem fel a kérdést, mert 3 különböző itthoni teszt pozitív, és gondoltam, hogy esetleg a laborban gyengébb tesztjük van,vagy ott csak mondjuk a 10 napos késés után mutatják ki. Már én se értek semmit. Jövő hét pénteken késne 10 napot, addigra van nődokihoz időpontom, remélem ő majd jót mond.

Egyébként ennek a ciklusomnak az elején is csináltam egy tesztet, mert csak 1 napos menzeszem volt, és gyanakodtam, hogy esetleg mégis babás lennék, de az negatív volt, abszolut semmi csík nem volt. Akkor ha ciszták lennének azok is csak mostanra alakultak ki? És azoktól nem jönne meg?

2009. márc. 19. 13:13
 5/16 anonim ***** válasza:

A laboros teszt is csak pisit néz. És ki tudja, milyen érzékenységűt használnak ott. Én a pozitívaknak hinnék!!!

És gratulálok!

Esetleg kérj beutalót, és szúrasd meg magad, mert vérből kapod a tökéletes eredményt!!

Kérlek, írd meg, mi lett veled. De szerintem 98% a baba!!

2009. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azt hittem, hogy vérvizsgálatot végeztek, a vizelet az ugyanannyit ér mintha otthon csinálnád. A vérvizsgálat egyértelmű lett volna, de ha dokihoz mész akkor annak jövő hét pénteken már látnia kell valamit.
2009. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

majd csak jövő héten megyek nődokihoz, akkor majd nézzetek vissza. Remélem babó van odabenn. Egyébként a patikus is furán nézett amikor a negatív labor után mentem tesztet venni, és mondtam neki, hogy mi a szitu, Ő is azt mondta, hogy a tesztjeimnek higyjek.

Mindenki azt mondja ne éljem bele magam, de sajna már késő.

A hasam fájdogál, mensi sehol, a melleim feszülnek, nőnek (ez mensikor szokott enyhülni). Reménykedek, és próbálok türelemmel várni a nődokiig.

Köszönöm a hozzászólásaitokat, és a bíztatásokat.

2009. márc. 19. 13:40
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, kórházi dolgozó vagyok, és bízz bennem, az egészségügy szerban van, és mindenből a legolcsóbbat veszi, szóval szerintem nekik mondjuk az engedélyezett legszarabb tesztjük van szerintem, ami 100as, gondolom te kb 25-össel tesztelsz,nem?
2009. márc. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,amit otthon teszteltél az a jó!Én nem hiszek már a labornak,mert jó párszor elcserélték már a mintáimat!Majd a bizos az lesz,ha a doki megnéz UH-n és megmondja mi van!Remélem kinyitja a szemét,azt látja majd a babát,nem olyan lesz,mint az én orvoshelyettesem,hogy azt mondta,hogy nincs semmi,azt mikor mentem a rendes dokimhoz gratulált a majd 5hónapos terhességhez!
2009. márc. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, én is a tesztjeimnek hiszek. Azóta se jött meg, szóval szerintem babás vagyok. Pénteken kiderül.
2009. márc. 23. 09:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!