Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barátommal már 7 éve vagyunk...

A barátommal már 7 éve vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást. Én már gyereket akarok (a koromból adódóan is) ,de ő még nem. Így örökre magamhoz láncolhatom?

Figyelt kérdés

Talán fél az elkötelezettségtől. Este néha kimarad. Ha szülök neki egy gyereket magamhoz tudom láncolni?

Szakítani biztos nem fogunk ha lenne gyerek ha nem ,de ha szülnék ,lehet kicsit megkomolyodna ,meg már tényleg nagyon benne vagyok az időben.


2009. márc. 20. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki menni akar,megy is!Egy baba sem képes hozzád láncolni a barátodat!Le kéne ülnötök komolyan beszélgetni a további terveitekről!Csak ilyen okból ne szülj!Ha szeret megérti,hogy neked gyorsabban ketyeg az órád(baba szempontból)!
2009. márc. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ.

beszélni fogok vele.

2009. márc. 20. 09:21
 3/4 anonim ***** válasza:
ha már hét éve együtt vagytok, és közös jövőt tervezne, akkor már nem meg kellett volna kérje a kezedet? Ez a részéről épp időleges lett volna már, és bebizonyította volna, hogy komolyan akar tőled valamit, akkor pedig nem magadhoz láncolnád a gyerekkel, hanem láthatnád, hogy ő is közös jövőt akar veled. De így kicsit hajlamos vagyok azt hinni, hogy jó vagy neki, mint barátnő, de vagy éretlen (nem tudom, hány éves lehet), vagy pedig nem akar veled maradni „holtomiglan-holtodiglan”, akkor pedig szinte biztos vagyok benne, hogy a gyerek gondolatától bepánikol és lelép. Nagyon alaposan gondold meg, mit teszel. Hány éves vagy?
2009. márc. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Nekem van egy pár ismerősöm aki szintén úgy gondolta hogy egy babával magához lehet láncolnia a pasit. Tájékoztatlak róla hogy azóta vagy egyedül nevelik a babát, vagy egy másik kapcsolatba léptek (ami nehezebb volt hiszen egy új férfinak más gyermekét sem könnyű elfogadni). Én is voltam ilyen helyzetben, de inkább kiléptem a kapcsolatból mert ő nem akart semmit (még dolgozni sem!!!) Szóval mérlegelj!! Tedd a mérleg két tálcájára a dolgokat az egyikre a kapcsolat pozitív oldalát a másikra a negatívot! Ugyanígy tedd a párodat is ide! Ha túlbillen a negatív keress mást! Hidd el nem olyan nehéz én is így tettem és most 29 évesen a világ legboldogabb anyukája vagyok egy csúcs férjjel akit nagyon szeretek még így 6 év után is! Ha csak te akarod erőltetni a dolgot a pasi elmenekül nekik így a legegyszerűbb! Viszont te ott maradsz egyedül egy babával, aki már 2 évesen meg fogja kérdezni, hogy hol az apukája! Nem hiszem hogy így gondolod el a jövődet. Én is nagyban tanácsolom neked az esténkénti beszélgetéseket. Sok kapcsolat legnagyobb hibája, hogy titkolózunk a másik előtt! Akár érzéseinkről van szó akár másról! Ne félj nyíltan vállalni az érzéseidet, ha olyan régóta vagytok együtt akkor neki is meg kell értenie, hogy te mit szeretnél. A helyedbe azért én még egy kérdést feltennék neki: - Mondd te szeretsz itthon lenni velem?- szerintem ez az egyik legfontosabb tényező, hogy szeressen téged és szeressen veled együtt lenni otthon, mert akkor tudod, hogy a babánál is számíthatsz rá! Mi is sokat beszélgettünk esténként a babáról, a páromból nagyon jó apuka lett. Munka után alig várja hogy hazaérjen és nekem kell noszogatni, hogy menjen el meginni egy sört a barátaival (hogy ne veszítse el őket se) Szóval a lényeg, hogy szeret minket és szeret itthon lenni (pedig még ráadásul 3 évvel fiatalabb is nálam). Szóval ennyit a saját tapasztalatról ne félj lépni, nem fogsz lekésni semmiről!!
2009. márc. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!