Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen lehet egy gyereknek...

Milyen lehet egy gyereknek akit az anyja 50 felett szült?

Figyelt kérdés
Mikor 20 éves lesz az anyja 70, vagy ilyenkor normálidős (25-40) éves az apa, és nem lesz árva olyan hamar szegény?
2011. jún. 12. 01:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan már nem gyerek vagyok (39 éves), az anyám most 70. Hát nem tudom, de én büszke vagyok az anyámra, 70 évesen is remek formában van, még dolgozik, heti 4 napot! :) (55-nek szokták nézni). Festi a haját, körmét, ápolt, színházba jár, intelligens, szóval én mindenkinek ilyen anyát kívánok (az anya 70 éves korában), legyen az a gyerek 20 éves, vagy 40 (mint én nemsokára).
2011. jún. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
66%
Az én apámnak 65 évesen született gyereke, a felesége 35 volt. Most apám 75, a gyerek 10, a feleség 45. Anyagilag semmi gondjuk nem lesz, apám több száz milliós vagyonnal rendelkezik,, az anyja meg megmarad neki, de az apja elvesztése nagy lelki fájdalmat fog okozni. Nem vagyok hívő, de sokszor kérem Istent, hogy sok évet adjon még apámnak, és nem csak azért persze hogy minél tovább lehessen apja ennek a kislánynak, hanem mert imádom. Szerencsére makk egészséges, engem még mindig leköröz erőben.
2011. jún. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Ezt nem igazán a kor határozza meg, hanem a hozzáállásuk a dolgokhoz, a szeretet, és az intelligencia. Én számtalan olyan gyereket ismerek, aki rajongásik imádja az idős(ebb) szüleit, és olyat is, aki "tök cikinek" tartja a 33 éves anyját... :(
2011. jún. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolóval értek egyet.

Én 35 éves koromig (nekem már az is picit későinek számít) szeretném megszülni a gyermekeimet, mert nekem rossz tapasztalataim vannak az idősebb szülőkkel, de biztos, hogy nem csak a sokgenerációs különbségek miatt!

Lehet jó szülő az idősebb is, de lehet, hogy már nem lesz elég türelme egy kisgyermekhez, egy kamaszhoz...

Nem biztos, hogy úgy tudnak beszélgetni a gyermekükkel, mint ha 20 évvel hamarabb született volna...

A gyermek pedig (mikor már fel tudja mérni) állandóan retteghet a szülei elvesztésétől, ami ugye mindig ott lebeg a feje felett, így szorongóvá válhat, és tényleg ciki lehet az osztálytársak előtt is, hogy neki 10-20-30 évvel idősebbek a szülei a többiek szüleinél, ráadásul, ha egyke, akkor ez még rosszabb.

(Saját tapasztalataimat írtam le.

30 éves nő és egyelőre egy gyermekes édesanya vagyok- sajnos többéves próbálkozás után sikerült a babánk, ezért nem született meg hamarabb az első.)

2011. jún. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
76%

Pont tegnap volt itt egy kérdés, ami a nagyon fiatalon szülőkről szólt. A többség szerint az sem helyes. De ha ezt vesszük, akkor eléggé behatárolódik a mikor szüljünk kérdés. Mert lehet, hogy a mindenki által optimálisnak tartott talán 15 éves intervallumban esetleg a leendő szülőknek nem alkalmas éppen a családalapítás. Lehet bármi erre az ok, karrier, egészség, pártalanság, de előfordulhat.

Nem tisztem megítélni, mettől meddig szabad gyereket vállalni, úgy érzem, nagyon flexibilisek ezek a határok.

Én is nagyon soknak érzem az 50 évet, talán azért, mert még nem vagyok annyi. 40 leszek nemsokára, és 2 hét múlva fog születni az 5. babám. És ha visszagondolok 30 éves önmagamra, akkor ezt is elképzelhetetlennek tartottam. Most természetes számomra.

Érdekes kérdés a türelem is. Bennem például sokkal több van a most 2 éves lányommal szemben, mint volt 23 évesen az elsőnél, vagy akár 27-28 évesen a középsőknél. Nyugodtabb vagyok, már nem csak ésszel, de szívvel is tudok hinni abban, hogy minden nehezebb időszak véget ér egyszer.

És ha 40, 43 éveseknél elfogadjuk, onnan már csak egy ugrás az ötven.

Nyilván ennyi idősen jobban fel kell készülni a "Mi lesz, ha velem történik valami?" kérdésre. Ilyenkor jól jön a nagy család. Erősen hiszek abban, hogy a nagyok nem hagynák magára a kicsiket. De más családban lehet, hogy ez a szerep a szülők fiatalabb testvéreire száll. Ez így lehet, durván hangzik. Persze ne szüljünk másnak. Nekem sem célom, hogy ne én nevelhessem fel Őket. De gondoljatok vissza, régen mit jelentett keresztszülőnek lenni. Nem ajándékokról, puszta családi kötődésről szólt. A keresztszülőket nagyon gondosan választotta a ki a pár, mert ők nevelték tovább a gyerekeiket, ha velük történt valami.

2011. jún. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 Manka68 ***** válasza:
51%

Szia!

Nem a korunk határozza meg, hogy mennyi türelmünk van a gyerekhez. És bármi történhet egy fiatal szülővel is. Tényleg nem másnak kell szülnünk a gyerekeket, de ha későn jön, hát későn jön. Aggódnunk akkor is kell a szüleinkért, ha csak 40 évesek, amikor mi már felnőttek vagyunk. Mindkét nagymamám 40 körül szülte a legkisebb gyermekét, de nem láttam a szüleimen, hogy emiatt traumásak lettek volna. Ugyanúgy nőttek fel a kicsik is, mint a nagyok, akiket 20 évesen szült az édesanyjuk. :-)

2011. jún. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
Igazából lehet valaki 50 évesen fittebb és jobb anya, mint 25-30 éves. Inkább legyen egy gyereknek 50 éves de jó anyukája, mint egy 30 éves rossz anyukája. A másik dolog, hogy a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni és esetleg bánthatják kis társukat az idős szülők miatt (sajnos láttam már ilyet baráti társaságunkban). Én 29 évesen szültem a párom 33 éves, és mi már most azt számolgatjuk, hogy melyikünk mennyi idős lesz, mikor a kislányunk érettségizik, esetleg fősulira megy, stb... Nem beszélve arról, ha esetleg kistesót is szeretnénk neki.
2011. jún. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
76%

A gyereknek fiatalkorában ciki. Emlékszem mikor jöttek értünk suliba az anyukák, mindenkinek ilyen 30 körüli volt az anyukája, a barátnőmnek meg 50 és cikizték is rendesen, rossz volt neki.

Szerintem 50 évesen nagy felelőtlenség szülni, egészségügyi szempontból is és itt nem csak az anyára gondolok na meg ki tudja mikor hagyja magára a gyerekét az ilyen nő ( elhuny).

2011. jún. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező egy szóval nem mondta, hogy ciki lenne, rossz anya lenne, türelmetlen lenne, stb. Egyszerűen arra célzott, hogy a mai átlagéletkor alapján nem biztos, hogy fel tudja nevelni az illető a gyermekét.

Nekem az a véleményem, hogy ha az illetőnek eddig nem jött össze a baba, akkor szülje meg, de egyéb esetben ne.

Az egyik ismerősömnek is 58 éves volt az apja, amikor született. Most 15 éves, de 8 éves korától minden nap rettegve imádkozik, hogy az apja még sokáig vele maradjon. Nem szégyelli az apját, nem tartja cikinek, imádja, de hatalmas nyomás alatt van, mert azt """várja""", hogy mikor hal meg.

2011. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:

ezt most azért kérdezted mert a szomsézdokból az a nő

50 felett szülte meg első babáját?

hogy is hívják? :)

2011. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!