Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki magas prolaktin miatt...

Aki magas prolaktin miatt vetélt el, annak mit mondott az orvos, mit tegyen a későbbiekben? Jól gondolom, hogy terhesség alatt nem szabad szedni se Mastodynont, se barátcserjét?

Figyelt kérdés
Hogyan tartható meg a terhesség enyhén magas prolaktin mellett?
2009. márc. 22. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy magas prolaktin mellett nem is lehet teherbe esni! Neked sikerült?
2009. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, de olvastam, hogy magas prolaktin miatt elvetél, aki teherbe esett. Gondolom, ha abbahagyja a gyógyszert, újra magas lesz a prolaktin, s előfordulhat, hogy addigra már terhes, így sajnos elvetél. Mit lehet ilyenkor tenni? Anyukám 4x vetélt el, nekem még nem sikerült teherbe esni.
2009. márc. 22. 14:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem ugyan még határértékek között van a prolaktin szintem de elég magas így Bromocriptint írt fel az orvos ami csökkenti a prolaktin szintet és terhesség esetén sincs káros hatása sőt kell is szedni az első időben!
2009. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. márc. 22. 15:11
 5/5 Grófházy ***** válasza:
a vetélés oka 90 százalékban valami genetikai,vagy megtermékenyítési rendellenesség.Ez egy un.természetes szelektáció.Nem engedi,hogy a sérült magzatok tovább fejlődjenek.A terhesség megtartásáért azonban a progeszteron hormon felelős.Ha kevés van,akkor nem tud megtapadni a baby.Ezért is adnak a diagnosztizált terhességnél valami progi pótlót.Biztos ami biztos.Nem árt a babának.3 hónapig kell szedni asszem
2009. márc. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!