Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy müködik a peteérés?

Hogy müködik a peteérés?

Figyelt kérdés
Tehát ugye a pete a petefészekben a 12-14-16napon(ugye mindenkinek más a ciklusa)érik meg.Ha megérik az mit jelent?Akkor reped meg? És akkor vándorol a méhbe és ott várakozik a himivarsejtre igaz?Mert most vagy én nem tudom jól,de itt aki pl terhesgyanus olyan válaszokat irnak neki(azt irta az illetö,h csütörtökön volt peteérése,és az vasárnapra be is ágyazódhatott-e neki),hogy lehet terhes,csak lehet most vándorol a méhbe a megérett pete.Most komolyan?Ebböl azt a következtetést vonja le az ember,hogy a petefészekben történik a megtermékenyités...én néztem egy nagyon,mert nem igy tudtam
2009. márc. 24. 19:06
 1/5 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


utolsó elötti válsz,mmondjuk a kérdés iroját 50%ba szavazták jónak.

2009. márc. 24. 19:09
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Nem a petefészekben, de nem is a méhben történik. A nagy találkozás valahol a petevezetékben zajlik le, a megtermékenyített petesejt onnan vándorol a méh felé és megtermékenyüléstől számított 7-10 napon belül ágyazódik be.

2009. márc. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


A linket nem ismételni akartam, hanem ezt akartam helyette.

2009. márc. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem,akkor tehát igaza volt az irónak,csak én még nem hallottam,csak azt,h ott történik a méhben a megtermékenyités
2009. márc. 24. 19:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Tüszőrepedéskor elindul a pete a petevezetőben és ott találkozik a hímivarsejttel, így már az osztódásnak indult sejtcsomó ér le a méhbe. Ha valamiért nem ér le, mert pl elzáródás van, akkor beszélünk méhen kívüli terhességről.

A válaszoló jól írta annál a kérdésnél a választ, az 50 % pedig nem a válasz hasznosságára vonatkozik, hanem a válaszadó hasznosságát mutatja az összes válaszára kivetítve. Én az ő előtte lévő válaszadó voltam annál a kérdésnél.

2009. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!