Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Histerosopiám volt és az...

Histerosopiám volt és az egyik petevezetőm átjárható. Szerintetek mennyi az esélye a normál uton való teherbeesésre. Meddig érdemes várni?

Figyelt kérdés
Már be vagyok jelentkezve a Kaáliba,de félek a sok hormontól, s még bízok a normálba.
2011. jún. 28. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is egyik átjárható csak, igaz van prolactin emelkedésem, de a gyógyszer nagyon helyrehozta. Nos, így próbálkoztunk egy jó ideje, s most már a Káliba vagyunk és augusztusra ütemeztük a lombikot. Az orvos szerint kár az inszemmel próbálkozni, mert nem is a domináns petefészkem az átjárható, hanem a másik. És időközben el is záródhatott. Szóval...

Százalékok: Mi már csak 50% eséllyel indulunk egy egy hónapban (aztán el is kell találni a napot ugye)és még úgy is vajmi kevés az esélye... NEkem max. 3%ot mondott a doki... Úgyhogy engem nem érdekelnek a hormonok, belevágunk...


SOK SIKERT NEKED/NEKTEK!!!!

2011. jún. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is be vagyok írva IFV-re novemberre, de addig még sok minden hátra van. Sajnos, a műtét miatt lehet, hogy csúszni fogok. Én is teljesen megbízom a hormonokban,de pajzsmirigyes voltam, de már 5 éve rendben minden eredményem. Zádori az mondta, hogy csak akkor lehet belefogni, ha minden eredményt meghozok. Ultrahangok, véreredmények a menses x-edik napjain és utána. Sajnos, az endokrinon nem akarják felírni ezt a drága vizsgálatot, mondván végeztesse el a Kaáli, ha neki kell. Persze az sok pénzbe kerül, plussz azokon a napokon az átjárás Szegedre. Na mindegy, most próbálok egy nőgyógyászt keresni akivel kiíratom. Menni idővel előtte kell szedni a hormonokat, hogy meglegyen az IVF? Azt már tudom, hogy a tenyésztéstől is függ, de mégis hány hónappal előtte?

Drukkolok neked(tek). Te hova jársz?

2011. jún. 29. 08:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Honnan tudtad meg melyik a domináns petefészked?
2011. jún. 29. 08:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát nem igen vagyok járatos még. Én Kaposvárra a Káliba, és még nekem is vissza van néhány vizsgálat. Nekünk július közepére lesz meg minden, és a doki azt mondta beír minket augusztusi beültetésre, mert előre kell szólniuk. Az állam asszem havonta csak 5-t finanszíroz meg nekik. Szóval kaptam már most gyógyszereket, de igazi stimulálás még nincs. Nemtom mi lesz...

Az hogy melyik a domináns (mint az agyféltekénél) megkérdezte milyen kezes vagyok, megmondtam és az ellenkező oldalit mondta dominánsnak.


Mióta próbálkoztok?


Az endokrinológus az IR-t nem akarja megcsinálni???

2011. jún. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Azért nem akarja megcsinálni, mert a szegedi endokrint most számolják fel, s a doki, akihez már 10 éve jártam, mikor egy évvel ezelőtt azt mondtam neki( egy orvos végzettségű és természetgyógyász hatására) nem vagyok tovább hajlandó szedni a gyógyszert, (amit már egy éve indokolatlanul megemelt, hogy úgyis ha terhes leszek megváltozik a hormonszintem, szedjek csak dupla adagot)és egyébbként 4 éve nyugalmas a pajzsmirigyem, és egyébbként a természetgyógyász homeopátiás szerekkel rendbehozta/beállította az agyalapi mirigyemet, ami a hormonrendszeréret is felelős. Szóval mikor így ezt elmondtam, persze vittem a friss nyaki Uh eredményeimet, a göbök eltüntek...stb, szóval azt mondta, hogy majd nagyon megbánom én ezt...stb. Abba egyeztünk meg, hogy majd fél év múlva visszamegyek, de akkor még nem tudtam, hoygy csak az egyik petevezetőm átjárható+hiába próbálkozunk polipom is volt, ami elzárta az utat. Mostmár pedig hiába mentem volna, mert a felszámolás miatt nem adnak új időpontokat. Így elmenetem ahhoz az endokrinológushoz, akihez anyukám is jár és ő nagyon jó, Szegdről jár le. Szóval ő mondta, hogy írja ki a Kaáli, ha kell neki az eredmény. Jövő kedden megyek a nőgyógyászhoz, aki a HSG-t csinálta, remélem ki tudom vele íratni. Ha nem, marad a Kaáli, de persze ott nem tudom mennyibe kerülne mindez?

2011. jún. 30. 11:24
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerintem a gyógyszerek mmár stimulálnak. Itt olvastam kb. fél éve, hogy kb. 1-2 hónapig kell szedni és utána megy a leszívás.

Mi kb. 3 éve próbálkoztunk, de volt már egy clost-s terhességem, ami a 10. héten elhalt. Ez volt 2009 októberben. Utána teljes életmódváltás, természetgyógyász. Nagyon jól vagyok, és felkészítem a testemet a kicsire.Nem szeretnék még egyszer vetélni. Elég borzasztó volt. Elhatároztam, nem baj, ha esetleg dolgozni sem tudok, mert pihennem kell, azt is ki fogom bírni. Sajnos, az előzőnél lehet, hogy ez is bejátszhatott, de szerintem főként a hormonrendszerem nem volt a helyén.

2011. jún. 30. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!