Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki megerzi a normal, kozepide...

Aki megerzi a normal, kozepideju peteererst 100% biztosan, az a spontan peteerest is erzi?

Figyelt kérdés

Elmelkedni szeretnek a megszakitott kozosules es az ovulacio figyeles egyuttes alkalmazasarol.

Nem figyelmeztetest kerek, mert nem hasznalni szeretnem ezt, 2 gyermekes anyuka vagyok, akinek soha nem volt tervezetlen terhessege (persze meg lehet), tehat tudok megfeleloen vedekezni.

Most ez tenyleg elmelkedes, amihez hatha tudtok hozzatenni plusz informaciot, tapasztalatot.


Honapokon at figyeltem a peteeresemet, mert tudni akartam, hogy szulesek utan visszaallt-e a ciklusom. Hormonalis keszitmenyt evek ota nem hasznalok. A ciklusom nagyon pontos 28 napos, minden ciklusban a 11. naptol erzem a kozelgo peteerest (fel napon at tarto fajdalom a petefeszkeimnel, nagyon eros, jellemzo folyas, stb), majd ehhez kepest 2. napon van tenylegesen tuszorepedes.

Az orvosomnal rakerdeztem erre a spontan peteerere es azt mondta, hogy a peteeres nem egy villamgyors folyamat, hanem tobb napon at tart, szoval ez nem ugy mukodik, hogy teljesen eretlen tuszonel bekovetkezik a peteeres, hanem ugy, hogy amikor mar erettebb a tuszo, akkor valaminek a hatasara nem var meg 1-2-3 napot a repedesig, hanem akkor bekovetkezik. Tehat szerinte ez a spontan tuszorepedes ha nalam lenne, akkor a ciklusom 10-11. napjan lenne es nem mondjuk a 13-14. napon, amikor szokott. O azt mondja, hogyha valamilyen oknal fogva borulna a ciklusom es mondjuk a ciklus vegen bekovetkezne meg egy peteeres (vagy epp nagyon az elejen), akkor en azt ugyanugy eszrevennem, ahogyan a kozepidejut.


Szerintetek ez igaz?


Azert estem gondolkodoba, mert azt mondta a doki, hogy az en esetemben egy ilyen pontos ciklusnal, ilyen pontos es erezheto peteeressel, valamint a tapasztalatommal ami van akar meg a megszakitott kozosulest es a termekeny napok keruleset is merne ajanlani fogamzasgatlaskent ugy, hogy a ciklusom kb 8. napjaig megszakitassal vagyunk egyutt, utana addig nem, amig nem erzem hogy lezarult a peteeres folyamata (tehat alhasi fajdalom utan kivarom fixen a 2 napot, utana meg 1-2 napot, amig a valadek is normalisra csokken), szoval azutan egyutt lehetnenk normalisan is a ciklus vegeig. Kiveve persze akkor, ha megis ereznem, hogy keszuloben van egy extra peteeresem.

Azert mondta ezt, mert erdeklodtem nala a pharmatexrol es szerinte ez a pharmatexhez kepest esetunkben joval megbizhatobb lenne.

Vegul egyebkent Mirena mellett dontottunk, de akkor is a fejemben maradt a gondolat, hogy ez valoban mukodhetne?


Neked mi a velemenyed rola?

Esett kozuletek valaki ilyen korulmenyek kozott teherbe?


2011. júl. 5. 21:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!