Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnék már babát,...

Nagyon szeretnék már babát, megőrülök. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom is, és én is szeretnénk kisbabát, de az anyagiak még nem engedik.

22 éves vagyok, párommal fél éve jegyeztük el egymást. Még főiskolára járunk mindketten. Minden nap kínszenvedés, hogy még várni kell.

Nagyon szenvedek, mindenem odaadnám egy kisbabáért, és úgy érzem, nem tudok várni és nem tudok tovább erős maradni. Itthon élek. Albérletet tudnánk keresni, viszont nincs keresetünk. Párom most fog munkába állni egy cégnél, de minimált fog csak kapni. Érdemes így belevágni? Vagy mit tegyek? Meg fogok őrülni emiatt a várakozás miatt...


2011. júl. 6. 16:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
A két kereset legyen meg, és mehet a baba projekt.
2011. júl. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem érdemes! Mi sokkal jobban álltunk mint mi, és mégis várunk. Jó, mi mindketten eléggé reális emberek vagyunk, sosem gondoltuk,hogy pusztán elég a szeretet!

Fiatal vagy még. Várj egy kicsit! Lehet,hogy lesz majd aki azzal jön, hogy mi van,ha nem esel majd teherbe!

Ezt nekem is mondták. Elsőre terhes lettem!

2011. júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy várnom kéne, és tudom, hogy fel kéne építeni valamit ahhoz, hogy minden jól menjen, legalább egy lakás, és 2 év munkaviszony a GYES miatt, de egyre rosszabb. Tényleg félek, hogy belebetegszem.

17 évesen, amikor először voltam fiúval, teherbe estem, a szüleim titokban, hogy senki ne tudjon róla, kórházba vittek abortuszra. A testvérem sem tud róla, és az illető srác sem. Szörnyű volt... Ha akkor nem mentem volna, akkor mostanában lenne a születésnapja, és ilyenkor a legrosszabb... Párommal 3 éve vagyunk együtt, neki elmeséltem az esetet, és tudja, hogy mennyire szenvedek tőle.

Tényleg nem akarok várni, nem akarok lelki roncs és érzelmileg beteg lenni...

2011. júl. 6. 16:37
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ...


Ha tudtok maradni a szülőknél, és nem kell sokat beleadni a rezsibe, meg "nem hagynak éhen halni", ha nem marad hó végére pénzetek, akkor esetleg.

Egyébként minimálbérből, és GYES-ből nem lehet gyereket nevelni. A GYES a pelenkára elég, és még se ruha (havonta kinövi), se kaja (teszem azt tápszer, amit nem tudsz mással helyettesíteni), ha beteg, akkor meg KELL venni a gyógyszert, és saját tapasztalat, hogy 3000 alatt nem úszod meg, és mindig hó végén lesz beteg.


Attól függ, minek neked gyerek. Ha szereted nézni, ahogy más elhordott, szakadt cuccában játszik anyádék lakásában a sarokban egy WC gurigával, miközben majszol egy fél kiflit... Szóval érted...

Meg fog szakadni a szíved, hogy se egy turórudit, se egy mesefigurás pólót nem tudsz neki megvenni.


Másrészről: ha munkahelyről mész szülni, elvileg vissza kell vegyenek. Kisgyerekkel munkát keresni igazi tortúra, és koránt sem biztos, hogy egyáltalán sikerül.


Mondom: ülj le, és gondold végig, minek neked gyerek, mit szeretnél csinálni, mint anyuka.

2011. júl. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Ruhákat, cumit, ilyesmit 3 éve gyűjtök.

Tudnánk a szüleimnél lakni, semmit nem kellene beleadni a rezsibe. Mindent megadnak nekem, amire szükségem van, bár nem nagyon szoktam kérni semmit.

Nem hiszem, hogy wc-gurigával kellene játszania, ha itt élnénk, ennyire nem szörnyű a helyzet.

2011. júl. 6. 16:40
 6/34 anonim ***** válasza:

Szerintem a szüleiddel is meg kellene beszélni, hogy vállalják-e,hogy így szülj gyereket, hiszen ők fognak támogatni. Ha szerencséd van 3 évesen viszed oviba, addig találhatsz munkát. Ha anyukádék segítségével menne a dolog és ők is vállalják,akkor ok. Ha nekik ez óriási megterhelés lenne, akkor érdemes várni.

Más kérdés,hogy nem szabadna, hogy ez neked ekkora lelki teher legyen. ne haragudj, de lehet, hogy csak az elvesztett babát akarod "pótolni",akkor viszont lehet, hogy jót tenne egy pszichológus.

2011. júl. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem érzem úgy, hogy az elveszett baba miatt lenne, egyszerűen még teherbe sem estem, de már annyira szeretem, és mindent megadnék érte, és szeretném, ha lenne alanya ennek a nagy szeretetnek, ha mindent megadhatnék neki, és ott lehetnék mellette.

Nem szívesen laknék a szüleimmel, de ha albérletbe mennénk, akkor is sokat segítenének. Szeptemberre tervezzük a költözést párommal, azt mondta apum, 20-25.000-rel beszállnának az albérletbe.

2011. júl. 6. 16:59
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy ezt írom, de én a helyedben, mindenek előtt egy pszichológust keresnék fel. Ha egy 22 éves lány, 3 éve babaruhát, meg cumit gyűjtöget, miközben gyerek még a láthatáron sincs, az azért szerintem több mint furcsa. Nekem kicsit úgy tűnik, hogy te szinte mániákusan hajszolod magad bele ebbe a gyerekügybe. Abból, amit leírtál, egyértelműen kiderül, hogy nagyon ráérnétek még 1-2 évig magatokkal, és a saját életetek megteremtésével foglalkozni, mindenféle szempontból. Minden egészséges nőben él a vágy egy kisgyerek után, de az egészséges pszichéjű nők azt is tudják, hogy mikor válthatják valósággá a vágyaikat.
2011. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
32%

teljesen megértema vágyakozást,és azt gondolom hogy ha a szülők szükség esetén tudnak támogatni és már babaholmik is vannak,nyugodtan vágjatok bele!Lehet nem is elsőre sikerül majd és a netről,innen onnan sok mindent beszerezhetsz relatíve kicsi pénzért!

Azért az durva jövőkép hogy ha nincs havi 300 ezer bevétel meg saját ház,akkor csak a wc papír guriga marad ,elég gonosz megszólalás volt!Felelősség és kiadás nyílván egy bébi,de hidd el mindig van megoldás!sok sikert!

2011. júl. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ruhákat,cumit,ilyesmit,3 éve gyűjtök"

-csak a gyerek vállaláshoz ez vajmi kevéske,sőt egyenlő a nullával.

""Albérletet tudnánk keresni,viszont nincs keresetünk"

-Azt hiszem ennél nagyobb akadály fel sem merülhet egy gyerek vállalásnál,amikor egy albérlet alaphangon is 40-50 ezer forint, plussz a rezsi.

"Párom most fog munkába állni minimálbérrel"

-És abból akartok megélni hárman? Meg a családiból,és esetleg a 28.000 Ft-os gyesből??

"A szüleim mindent megadnak nekem"

-És vállalják,hogy még egy gyereknek is mindent megadnak?Te most tulajdonképpen kinek szülnél?A szüleidnek,vagy a szerencsétlen párodnak aki minimálbérért a gyomrát kifogja dolgozni?Azért mert te megőrülsz a gyerek utáni vágytól,holott halvány gőzöd nincs annak a kötelező kiadásairól,azért a szüleid fizessenek?Még csak azt sem mondhatod,hogy ha elvégzed az iskolát rögtön munkába állsz,mivel nincs munka.Szinte senkinek.A GYES pont a pelenkát fedezi,abból is az olcsóbbikat,a családi 12.700 Ft.És ezzel vége az állami támogatásoknak....

2011. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!