Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elevit mellett mennyi idö...

Elevit mellett mennyi idö kell normális esetben hogy összejöjjön a baba? Kinek mennyi idö kellett?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 19:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elevit mellett próbálkoztunk 8 hónapig. Aztán a dokim tanácsára abbahagytam, és helyette Centrumot szedtem, plusz E vitamint. 2 hónap múlva sikerült a baba.
2011. júl. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az igen!Én is szedem az elevitet második hónapja,de csak annyi az eredménye hogy hízok,mint valami kismalac,mert ugye az étvágyam is olyan:)
2011. júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, én is folyton éhes voltam tőle...
2011. júl. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
szerencsére a melommal nem tul nagy étvágy illetve szabadidö jár, igy ettöl nem félek, van hogy egész nap max 2x eszek, és ebbe se fér bele tul nagy adag. DE ha 70 kilora fel is hizom, nem ez érdekel csak összejöjjön a babám, és egészséges legyen. tehát, mégegyszer!!! összejöhet hamarabb töle?
2011. júl. 15. 20:14
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Az elevit terhesvitamin. Ergo arra jó,hogy pótolja a vitamint, amit a baba elvesz tőled.
2011. júl. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
akkor tök fölösleges szednem?
2011. júl. 15. 20:34
 7/15 sumergo ***** válasza:
100%

A terhesvitaminok, és az egyéb komplex vitaminkészítmények egyike sem arra való, h hamarabb teherbe lehessen esni! A terhesvitaminok szedését azért javasolják már a terhesség előtt, mert így a terhesség olyan korai szakaszában is ellátják a magzatot pl folsavval, amikor még nem is lehet tudni, h sikerült babásodni. De ettől még nem lesz senki hamarabb terhes!


23+4 hkm

2011. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Nekem iszonyú székrekedésem volt tőle csak. Baba nem.
2011. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az Elevit magzatvédő vitamin, nem arra való, hogy elősegítse a teherbe esést. Persze nem baj, hogy szeded, csak jót tesz, ha feltöltöd a szervezeted vitaminokkal a teherbe esés előtt. Esetleg az E vitamin és a cink elősegítheti a teherbe esést (a párod is szedje mindkettőt, esetleg C vitamint is)
2011. júl. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Már elég sok kutatás foglalkozik a patikai terhesvitaminokkal. Vannak olyan kutatások is amelyek arra irányulnak, hogy miért vetél el a nők X százaléka az Elevitesek közül. Én is Elevitet szedtem a 10. héten elment a baba. Szerintem, ha jót akarsz magadnak, ne ilyeneket vegyél. A vitaminoknak nagy szerepük van, de az a dózis ami az Elevit és társaiban van az hangyának való adag. Erre vonatkozóan is igen sok kutatás folyik jelenleg is, valamint maga Szentgyörgyi Albert is elég sokat foglakozott a vitaminokkal. Ő maga is igen nagy dózisokat fogyasztott pl.: a C-vitaminból 10000-15000mg és mnégsem vesebajba halt bele, hanem abba, hogy a kutatásai nagy részét nem építették be a közgyógyászatba. Igaz Nóbel-t kapott, de mégis a Béres C-vitamin 50 mg-ot ír naponta. Tiszta szamárság, akkor mire a Nobel, ha a gyógyszeripar meg leszarja.

Szóval: szerintem is nagyon fontos a vitaminfogyasztás, de nem mindegy, hogy milyet és milyen mennyiségben. A vitaminok elengedhetetlen részei a működésünknek. Terhesség nem jöhet létre a vitaminoktól, de az biztos, ha a szervezet nem szennved semmiben hiányt"vitaminok", akkor hamaram befogad "egy kis Alien-t", mert úgye az nyilvánvaló, hogy a gyerek az belőled épül fel.

Én és egész családom Lenkei Gábor-féle vitaminokat fogyaszt, fennt van a Neten is. Elolvastam a könyveit és én nem az általa összeállított Alapnak nevezett vitaminokat fogyasztom, hanem külön renedelek Pl:C-vitamint 1000mg-ost abból ha könnyű napom van 2-t eszek, Omega 3-at, azt hiszem 300mg-ost 1 szemet. Folsavat 1050mg-ot naponta, ásványi anyag komplexet, nyomelemkeveréket, A-D 4000/500 napi 1 szemet, E-vitamint 400mg-ot naponta. Ezek egy 50-60 kg-os ember adagjai. Érdekes lehet, hogy kg-okban határozódik meg az adag, de ez is teljesen logikus, hogy egy 120kg-os embernek pl. nem annyi kell, mint egy 60kg-osnak. Egyébként a gyerekeknél is a kiló számít. Szóval visszatérve Lenkeire, a nagymamám 91 éves, mikor elkezde szedni csak a C-vitamint és csak 1000mg-ot kb. 50kg szellemileg teljesen felfrissült. Nála csak a C-vitamin ezt fejtette ki. Némely készítménye drágának tűnik, de én kiszámoltam, napi 120Ft-omba kerül, szerintem ez nem olyan sok pénz, amit nem lehetne kifizetni. Ja, és persze nem csak neked kell ezeket a vitaminokat fogyasztani, hanem a párodnak is érdemes, különösen az E-t és a Folsavat. Ez nagyon fontos.

2011. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!