Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnék még egy babát, most...

Szeretnék még egy babát, most fog lejárni a GYED-em, hogy kell csinálnom, hogy továbbra is GYED-et kapjak és ne GYES-t? (A második gyerekhez)

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a segítséget!

Sajnos eddig erről a lehetőségről nem is hallottam.

Leginkább azt nem látom át, hogy mikorra kellene összehozni a babát!


2011. júl. 19. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom nincs, viszont tesóméktól tudom, ez hogyan működik. Áprilisban töltötte a nagy a 2t, a kicsi pedig januárban született, így nem kellett gyesre mennie, hanem átment Tgyásra, majd onnan vissza gyedre a másodikkal. Ha a nagyobbal lejár a gyeded és a kicsi addig nem születik meg, akkor mindenképpen gyest fogsz kapni addig, amíg nincs meg a második gyerek.
2011. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kicsit részletesebben: augusztus 27-én lesz a lányom 2 éves. Vállalkozóként jöttem GYED-re. Megvolt ugye a 180 biztosítási napom hozzá. Jelenleg a vállalkozóit szüneteltetem, munkahelyem nincs ahol tudnék dolgozni. Ez a vállalkozói is csak kényszermegoldás volt már a vége felé, mert pont elküldtek a munkahelyemről.

Ha jól értettem a GYED lenne az alapja a következő babához járó támogatásnak.De akkor azt hogy számolják és meddig nem késő a babát összehozni? A lényeg az lenne, hogy ne a pici GYES-t utalják 2 vagy 3 évig.

2011. júl. 19. 22:50
 3/8 anonim ***** válasza:
A 180 nap már nem elég a TGYÁS-hoz meg a GYED-hez, 360 kell. Dolgoznod kellene még 180 napot
2011. júl. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

06:58

miért kéne neki?

gyed előtt megvolt a 180 biztositott napja+ a két év gyed...

igy 910 nap biztositott ideje van

Gyed után kiveszed a felhalmozódott szabdságot, és ha lejár elmész táppénzre

de ez alatt mindenképp sikerülni kéne a babának

2011. júl. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

07:33-as!

Köszi, ez nagyon jó lenne!! :)

Azt még meg tudnád írni, hogy ez milyen táppénz?

Azt nem tudom, hogy egyéni vállalkozónak jár-e szabi, de ezt meg tudom kérdezni a volt könyvelőmtől.

Szép napot!

2011. júl. 20. 07:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Vállalkozónak nem jár szabdság, hiszen ő nem munkavállaló, rá nem vonatkozik a Munka Törvénykönyve. A munkaidejét úgy osztja be, ahogy akarja. Ezért nem jár neki szabadság.
2011. júl. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem jár szabi egyéni vállalkozónak.


Táppénzre elmehetsz, de annak egy részét te állod, nem tudom mennyi volt a jövedelmed, de ha nem túl magas, akkor lehet nem is jársz jobban, mintha gyesen lennél.


SZámoltasd ki, mennyi lenne a táppénz, és utána kalkulálj.

2011. júl. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ehhez már nem értek, csak józan paraszti ésszel.


Ha a vállalkozóit szünetelteted, akkor nincs tb. biztosításod, ez tuti. Viszont ha nincs tb. biztosításod, akkor a mostani gyedes időszakod (ill. amikortól szünetelteted a vállalkozóit) nem számít bele egy későbbi ellátásba, hiszen passzív jogon kapod a gyedet, nem? Akkor viszont (mivel azóta változtak a jogszabályok) nem leszel jogosult tgyásra, gyedre, hiszen ezekre már 365 nap kell az elmúlt két évből.

Valaki hozzáértő javítson ki, ha nem jól értelmezem.

2011. júl. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!