Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Biztonságos annyira a spirál...

Biztonságos annyira a spirál mint a tabletta? Milyen érzés mikor felteszik a spirált? Fáj? Ès a levétel?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
bocs az oofért, de ez engem is érdekel
2011. júl. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én sok rosszat hallottam róla.Ha szülés után rakják fel nem vészes,mert még valamennyire nyitott a méhszáj.Amúgy kicsit kellemetlen mikor felrakják,de kibírható,nekem mindenki ezt mondta,akinek van,volt a környezetemben.Sokaknak rendszeresen volt gyulladása miatta.A hagyományostól erősebben véreztek.Elmozdult.Nagynéném terhes lett mellette.De már ezt is hallottam mástól.Van a hormontartalmú spirál,ami jóval drágább,azzal állítólag nincs annyi gond.volt akinek elmulasztotta a haviját.Állítólag 6 hónap alatt szépen csökkent és el is múlt.A levétel sem fáj.Nem kellemetlenebb mint egy nőgyógyászati vizsgálat.
2011. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mirena spirálról lenne szó....

Egyenlöre cerazesstet szedek de abba szeretném hagyni.A fiam már nem szopik annyit.A szex sem sürü...

CSak félek töle...

2011. júl. 21. 12:09
 4/12 anonim ***** válasza:
A mirena az pont a hormonos.Azt a hat hetes kontrolnál fel lehetett volna tenni,mert kicsi a hormontartalma és nem befolyásolja a szoptatást.10 emberből 9 azt mondja,hogy nem fájdalmasabb mint maga a vizsgálat.Ez egy korszerűbb spirál.Ennél kisebb az esélye,hogy begyullad a méhed.A régi fajták azok rosszabbak.De ez függ a szervezetedtől is.Hallottam olyanról is akinek semmi baja nem volt a régitől.De volt olyan is akinek ez az új is elmozdult.De azt ellenőrzik azt hiszem x havonta.A spirál 5-6 évig jó.
2011. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az ismerőseim mondták terhes lehetsz akkor is. Sajnos az 1iknek kicsi fejébe állt bele és elkezd a spontán vetélés azt eü kaparás, és úgy bántak vele mintha nm is tom mi lett volna..
2011. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A Mirena egy hormonos spirál, eleve nem is úgy működik mint a hagyományos spirálok, én még rosszat nem hallottam róla senkitől. Se gyulladást, se terhességet.

Én is ezt fogok felrakatni ha már nem szoptatok.

2011. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem sima (goldlily) volt, a felrakása egyáltalán nem fájt, pár óráig viszont görcsöltem tőle (a 6 hetes kontrollon rakta fel a doki). Nagyon jó volt, időnként apa érezte a jelzőfonalat, rendszeresen jártam vele dokihoz (havi ellenőrzés! nagyon fontos), mégis bekaptam a legyet :) Szerencsénk volt, mert nem volt kapcsolat a spirál és a baba között, simán le tudta szedni a doki, még annyira se fájt, mint a felrakása.


A barátnőmnek hormonos volt, valószínűleg rosszul rakták fel (bár havi szinten volt ő is dokinál, észre kellett volna vennie), állandó méhgyulladása volt tőle, a végére teljesen elmozdult a spirálja, beékelődött a méh falába, így csak kis műtéttel, altatásban tudták leszedni. A jelzőfonalat hosszúra hagyta a dokija, így jobban be tudnak jutni a méhbe a gombák, bacik, vírusok. Kapott is egy jó kis sugárgombát, amit két hetes kórházi kezelés, majd kb. 8 hónap után tudtak rendesen kiirtani a szervezetéből.


Az biztos, hogy míg a tablettával sok a rizikó (antibiotikum, hányás, hasmenés, stb.), addig a spirálnál ez nincs, viszont itt vannak más tényezők. Az biztos, hogy én nem rakatok többé fel spirált.

2011. júl. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 sumergo ***** válasza:

Nekem is volt, még terhesség előtt, mert nem akart sikeredni a baba, a doki szerint kicsi volt a méhem, és erre gyógyír a spirál. Ez mindegy is,csak meg akartam magyarázni, miért rakattam fel terhesség előtt.

Hát nekem nagyon fájt az is mikor felrakták, az is mikor levették, és az is biztos, h még egyszer nem hinnék annak a dokinak, mert szerintem őrült nagy hibát követett el! Majdnem soha nem lehetett babám, mert olyan komoly gyulladásom lett tőle!

2011. júl. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát sajnálom,hogy ilyesmik megtörténnek....

Most még jobban el lettem ijesztve a spiráltól.

Akkor marad az óvszer??Az meg kitolás a férjemmel.....

Nem tudom,mert ugye a fog tabitól trombózist lehet kapni egy idö után.Legalábbis nagy rizikófaktor.....

2011. júl. 21. 19:41
 10/12 anonim ***** válasza:
A legtöbben nem a Mirenáról beszélnek, ezt vedd figyelembe...
2011. júl. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!