Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 28 naposak a ciklusaim, a 11....

28 naposak a ciklusaim, a 11. en kaptam choragont. Szerintetek ha ma, a 24. napon az LH teszten még halványan sem jelenik meg 2 csík akkor tuti nincs baba? (jóstesztelést akartam elkezdeni, de nincs rajta halvány 2. csík sem)

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Mikor is kell elvégezni a terhességi tesztet?


A petesejt a tüszőből való kiszabadulása után képes a megtermékenyülésre. A tüszőrepedéstől számítva 2-3 nap alatt ér el a méhbe, tehát ez idő alatt tud megtermékenyülni. Annál nagyobb az esély a megtermékenyülésre, minél közelebb van a petesejt a petefészekhez. Ha megtermékenyül, az embrió újabb 2-3 napig az embrió folyadékban úszkál, míg meg nem tapad a méhfalon. A beágyazódást követően az embrió lepényszövete megkezdi a hCG-hormon termelést, melynek koncentrációja a szervezetben másfél naponta megduplázódik, és 3 nap után már kimutatható a vizeletben az Early Detection terhességi teszt segítségével.

Tehát a tüszőrepedéstől, megtermékenyüléstől számított 9-10 nap után érdemes leghamarabb terhességi tesztet végezni. Ajánlott ezután akár naponta, vagy egy-két nappal később is tesztet végezni, így még biztosabb eredményt kaphatunk. Ezzel a módszerrel a következő menstruáció várható időpontja előtt 2-3 nappal már kimutatható a korai terhesség. Ha kimarad a menstruáció, ez megerősíti bennünk a terhesség gyanúját, de ezt követően is érdemes terhességi tesztet végezni, a biztos eredmény végett.


A menstruáció elmaradása esetén nyert pozitív terhességi teszt eredmény esetén már az orvos megerősítő megállapítása előtt bizakodhatunk, mivel ekkor a pozitív esetek 90 %-ában babát várhatunk.


A negatív eredmény - ha ez volt a várakozásunk - korai, megnyugtató információként értékelhető, de a menstruáció bekövetkeztéig további megfigyelés, azaz újabb teszt lehet indokolt.


Szerintem még várj tesztelj később is ne add fel még korai...én 27.re nme vártam 30.án lett pozi teszt a gravi hcg tesztel..bár én nem kaptam azt a choragont így nem tom.szorítok

2011. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, de félre értettél. Az LH teszt nem terhességi teszt, hanem ovu teszt és jóstesztelésre használják, amikor a terhességi teszt még nem mutat semmit. Az ovu teszten a nemvárt előtt erősödnek a csíkok, ha baba van. A kérdést azért tettem fel, mert nekem nincs mi erősödjön, meg se jelenik a 2. csík és érdeklődtem, hogy aki jóstesztelt annak hogy volt.
2011. júl. 24. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!