Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Cica tartása valóban ártalmas...

Cica tartása valóban ártalmas a magzatnak? A toxoplazmózis szűrését lehet kérni nőgyógyásznál? Sokat olvastam erről, de azt hiszem a valós történeteknek jobban hiszek.

Figyelt kérdés

Több cicám volt már. A mostani kis kedvencem két éve van velem. Együtt is aludtunk, tehát igazi tiszta szoba cica. Kiskorában "halálra" karmolt engen, úgy hallottam ez a baci az ürülékével és akár a karmolásával terjed.

Jelenleg nem lakom otthon, csak látogatóba járok haza, olyankor viszont össze-vissza nyomorgatom a cicust.

Most még nem vagyok babás, de remélem minél hamarabb az leszek, és nem tudom, hogy akkor mennyire kell majd magam távoltartani a cicustól.

Természetesen a babóm a fontos, tehát cicus mindenképp hanyagolva lesz, csak érdekelne, hogy Ti mennyire vigyáztatok, figyeltetek erre, és hogy mennyire kell ettől félni.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2009. ápr. 16. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Csak a friss toxoplazma fertőzés jelenthet veszélyt, de arra nem olyan könnyű szert tenni.

2009. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na ezen az oldalon még nem jártam. Ez nagyon hasznos volt számomra, és nagyon köszönöm, hogy belinkelted. Nyomtatott verzióját a párom orra alá dugom.........Köszönöm :-)
2009. ápr. 16. 08:02
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem két cicám volt a terhesség alatt is végig velem voltak - ha már régen megvan, akkor nem veszélyes a terhességre, mert valószínűleg már átestél a fertőzésen, és akkor védett vagy

úgy gondoltam, hogy megtartom a cicákat, mert nagyon imádtam őket (szobacicák)

viszont, mikor megszületett a pici, át kellett gondolnom a dolgokat - takarítani a macsekok után és ellátni a babát is - hát nem egyszerű

főleg, hogy bárhogy takarítottam, mindig maradt macskaszőr, és mikor a babám száján láttam a szőrt, akkor az ő érdekében elajándékoztam a cicákat

talán ha nagyobb lesz a baba, akkor jöhet háziállat, de addig nem :(


van olyan ismerősöm is, akik megtartották a cicát és semmi probléma nincs belőle, szóval lehet, hogy csak én reagálom túl, de úgy gondolom mindenkinek az adott helyzetben saját magának kell eldöntenie, hogy maradjon-e a cica, vagy sem

2009. ápr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet kérni, de megcsinálják mképpen.

A toxoplazmózist pedig általában kiscicák tartásával elkapja az ember, tehát valszeg már át is estél rajta. Azt írtad, több cicátok is volt már.

Ritka esetben van tünete ennek a betegségnek, a legtöbb ember észre sem veszi, amikor átesik rajta. (Én pont a "ritka eset" kategóriába tartozom.)

Ha már átestél rajta, nyugodtan dögönyözd a cicókát! :)

Amúgy nem csak a macsek hordozza.

Körzeti orvost is megkérheted, h adjon beutalót a vizsgálatra, biztos, ami biztos, csináltasd meg még a baba foganása előtt!

2009. ápr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát teljesen megnyugtattok. És én még a szerencsések közé is tartozom, mert édesanyámék imádják a cicust, úgyhogy ő velük marad. Köszönöm Neked is a választ.
2009. ápr. 16. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!