Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent a hosszú luterális...

Mit jelent a hosszú luterális szakasz (16-17 nap)?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Luteális. A peteéréstől a menziig tartó időszak. 13-15 nap a normális.
2009. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De mire vezethető vissza, ha valakinek hosszú, milyen problémát jelez?
2009. ápr. 17. 14:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt a babtervezők oldalán találtam Neked:


A luteális szakasz hossza nem mutat nagy szórásokat, mindig kb. egyforma. Ha a luteális szakasz általában 13 napos és a hömérséklet már 16 napja magasan van, akkor nagy a valószínüsége a terhességnek. Ha viszont a luteális szakasz normálisan 16 napos, akkor 19 nap után valószínü a terhesség.

2009. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok, ezt is ott találtam

A luteális szakasz hossza nem változik jelentösen ugyanannál a személynél. Normális esetben 12-16 napos. Ezzel ellentétben a ciklus elsö fele (follikuláris szakasz) nagy változásokat mutathat.

Követkeö okai lehetnek annak, ha a luteális fázis 10 napnál rövidebb:


Ez utalhat sárgatest elégtelenségre (felsö görbe), amely a teherbeesést jelentösen megnehezíti vagy meg is akadályozza.


Az is lehetséges, hogy a szervezet pár nappal többet igényel, amíg a progeszteronszint emelkedésére hömérsékletemelkedéssel válaszol (alsó görbe). Ebben az esetben nem áll fenn sárgatest elégtelenség.

Annak eldöntésére, hogy melyik változat áll fenn, pontosan meg kell állapítani a tüszörepedés idöpontját. Ez azon a napon történik, amelyiken a legjobb minöségü hüvelyi nyálka érzékelhetö, vagy a pedig a rá következö napon. A hömérsékletnek 5 nappal a tüszörepedés után emelkednie kell. Ebben az esetben azok a napok is a luteális szakaszhoz tartoznak, amelyek a késöi emelkedés miatt még a cover line alatt vannak.

2009. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy utánanéztél nekem. Azt hittem, a luterális szakasz mindig 14 nap, ezért ijedtem meg picit, mert nekem az előző két ciklusomban a peteéréstől 16, illetve 17. nap után jött meg a köv. menszesz, nem pedig 14 napra. Legalábbis a mért hőm szerinti peteéréshez képest.


Vagy keverem a fogalmakat?

2009. ápr. 17. 15:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevered, jól érted csak nem LUTERÁLIS hanem LUTEÁLIS.
2009. ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés, megjegyzem, LUTEÁLIS :) Köszi.
2009. ápr. 20. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!