Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megfelelő értékek ezek babater...

Megfelelő értékek ezek babatervezéshez? TSH és prolaktin.

Figyelt kérdés

TSH 2,490 mIU/L 0,400 - 4,000

Prolaktin 549,5 mIU/L 70,8 - 566,5


Olvastam hogy a TSH-nak 2 alatt kellene lennie. Fontos ez vajon? Köszönöm a segítséget.


2011. aug. 30. 16:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Bocsi csak a TSH-hoz tudok hozzá szólni.Nekem csökkent pajzsmirigy működésem van,kb.fél évente nézik.Már évek óta jók az eredményeim.Most 3.29 volt azt mondta a doki hogy 4.9-ig jó.A te TSH eredményed tökéletes.
2011. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! megnyugtató amit írtál. megkérdezhetem, hogy emellett az érték mellett volt terhességed ? köszi!
2011. aug. 30. 17:31
 3/18 anonim ***** válasza:

Én meg a prolaktinhoz szólnék hozzá! :)


Szerintem lehetne alacsonyabb.... Nekem 540-ra azt mondta a dokim, hogy szedjek napi negyed szem Bromocriptint.

Mert ha a prolaktin a felső határérték körül mozog, akkor az lehet rossz hatással a peteérésre ami hat a progeszteronra a ciklus második felében.


Nekem az 540-as prolaktinnal csak 28 nmol/l volt a progi, de amikor lement 230-ra akkor 49 lett a progi is.


De úgy gondolom el kellene menned az eredménnyel a nődokidhoz. Ő ki fogja elemezni! Esetleg a 21. napon elküld egy progeszteronra is.


DRUKKOLOK!!! :)

2011. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Igen van egy 17 hónapos kislányom.Nem volt semmi gond a terhességem alatt se az értékekkel.Mivel én szedek rá gyógyszert a terhességem alatt is szednem kellett.
2011. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 sumergo ***** válasza:
A prolaktinhoz nem tudok hozzászólni, de az biztos, hogy 1 körüli TSH-val a legesélyesebb a terhesség. Persze ez az érték nem zárja ki, csak azért kicsit lehetne alacsonyabb is. Beszélj a nődokiddal, vagy egy endokrinológussal. Az ő véleményük a mérvadó, nem a mi amatőr hozzászólásaink.
2011. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A 'prolaktinos' hozzaszolonak: koszi a hozzaszolast! Csutortokon megyek endokrinologyshoz, kivancsi vagyok, hogy mit fog javasolni. Koszonom a drukkot, viszont kivanom, ha Nalad is aktualis a baba:)
2011. aug. 31. 00:04
 7/18 A kérdező kommentje:
Szilvia: koszonom a valaszt, jo volt olvasni a sikereteket es gratu a picihez :)
2011. aug. 31. 00:06
 8/18 A kérdező kommentje:
sumergo: koszi a hozzaszolast! Igen en is mindenhol ezt olvasom, hogy 1 koruli ertek a jo a babahoz. De olyat is olvastam, hogy ezt a dolgot tuldramatizaljak, de en akkor is szeretnem tudni hogy rendben van e igy es dokival is konzultalok a napokban. Hihetetlen mennyi mindenre oda kell figyelni :(( koszi!
2011. aug. 31. 00:12
 9/18 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem hiszem, hogy túldramatizálják, nekem 3,9-cel nem jött össze a baba, de amint elkezdtem szedni a thyroxint, és lement 2 alá, pozitív lett a tesztem.

2011. aug. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Koszi Manka! Neked is gratulalok a babahoz:) Remelem hamarosan velem is megtortenik a csoda:) Holnap doki, leirom majd mit tanacsolt hatha valakinek segitsegere lesz! Szep napot.
2011. aug. 31. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!