Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akkor is kivártátok az 1...

Akkor is kivártátok az 1 évet, ha biztosan mindig jókor voltatok együtt?

Figyelt kérdés

1 év várakozási időbe gondolom benne van az is, hogy nem mindig peteéréskor van együtt a pár.


Mi férjemmel szinte minden nap szeretkezünk, mostanában peteérés környékén csökkentettük 1,5 - 2 napra, hátha ez a baj.

5. hónapja várjuk a babát, de eddig semmi :(


Nőgyógyásznak említettem, de csak annyit mondott, előbb a férjem menjen el spermavizsgálatra, aztán kezdhetünk engem vizsgálni.

Megnézett hasi ultrahanggal is, de csak annyit mondott, rendes méretű a méhem, mikor kérdeztem a cisztákról, semmit nem mondott.

Sztk-s rendelésre járok, mert nem lenne pénzünk magándokira, lehet, hogy ott többet mondanának?


Ha elvileg minden rendben, akkor vajon miért nem jön a baba, ha biztos együtt vagyunk peteéréskor?


Akik gyakran szeretkeznek, mennyit vártak a kivizsgálásokkal?

És érdemes a támogatott vizsgálatokra várni, vagy gyorsabb, megbízhatóbb egy magán meddőségi központ?


2011. aug. 31. 08:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mi 1 éve próbálkozunk, és össze is jött, de elvetéltem. a magán dokiról annyit, hogy én oda járok és semmivel nem segítőkészebb mint az sztk-s. lehet hogy mind a ketten rossz orvoshoz járunk. 2 naponta elég együtt lenni mert akkor erősebbek a kiskatonák.
2011. aug. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

mi nem vártuk ki az 1 évet. egyszerre elkezdtünk járni a férjemmel kivizsgálásokra. velem minden rendben. neki nem lehet természetes úton gyereke :(

én is a spermavizsgálattal kezdeném! sokkal gyorsabb, egyszerűbb!

mi mindig sztk-s rendelésekre mentünk. teljesen meg vagyok elégedve mindennel!! akik az sztk-ban rendelnek, magándokik is egyben, talán ezért olyan rendesek (muszáj is annak lenniük, hiszen, ha szükségem lesz magándokira, az alapján fogok dönteni, hogy ki, hogy bánt velem az sztk-ban!).

2011. aug. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

És a spermavizsgálatra beengedik a feleséget is "segíteni"?

Nem volt kínos nektek?

2011. aug. 31. 09:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

kereken 5 hónap sikertelenség után küldtem el a férjemet spermavizsgálatra. Kiderült, hogy meddő...

egyből mentünk lombikra, szerencsénk volt, mert a nőgyógyászom beprotezsált a klinikára így nem kellett hosszú hónapokat, éveket várni. 1 év után sikerült a 3. beültetésem, most 7 hónapos a kismanónk, jövőre megyünk a tesóért.


Én a te helyedben nem várnék, férjed menjen el andrológushoz mihamarabb.


sok sikert!

2011. aug. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok!

már miért lenne kínos? orvoshoz senki sem szórakozásból megy, akik ott vannak mind olyan emberek, akik betegek vagy egészségügyi problémájuk van. senki nem röhögni meg csúfolódni jár oda.

szoktam viccesen mondani, hogy az én nunimat már lassan csak a portás nem látta, egy meddőségi kezelés bizony sok lelki és fizikai megpróbáltatás elé állít, de a baba mindent megér! amikor a kislányunkra nézünk elfelejtjük mindazt amin keresztül mentünk!

2011. aug. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

A peteérés 100%,hogy meg van? Mérsz hőt?

Egyébként én hiszek a pszichológiai gátakban! Tudom,hogy közhely, elcsépelt a a rágörcsölés, de én hiszek benne. A környezetemben nem egy fiatal, egészséges párnak nem jött össze. Pedig minden oké volt. Aztán ahogy "feladták", vagy csak kevésbé érdekelte őket, összejött!

2011. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 krisztivan ***** válasza:
Peteérés lehet teljesen máskor van neked mint az átlag.Ismerős házaspár (már 50 évesek)10 évig próbálkoztak,mire azt mondta a doki nekik hogy menstruáció alatt is legyenek együtt a férjével.Kettő gyönyörű lányu k született így.Csak érdekességként írtam le.
2011. aug. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

9.31-es vagyok.

férjemet a nővér beküldte egy takarítóhelyiségbe egy üvegcsével, hogy nosza rajta! hát nem kell mondanom, hogy a felmosórongy társaságában nem sikerült a mintaadás. pár nap múlva otthonról vitt mintát a férjem.


én is hiszek a lelki blokkokban, de a kineziológiai oldást én akkorra tenném, ha tuti, hogy nincs semmi szervi baj!

2011. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az egy évet azért kell kivárni, mert csak így támogatja a vizsgálatokat a TB. De ha te biztos vagy benne, hogy valami gond van, akkor ne várj, mondd a dokinak, hogy már megvan az egy év. Ellenőrizni nem tudja. :-)


Én a nődokimhoz mentem, a magánrendelésére, de sajnos így is lassú volt a dolog. A vizsgálatokat csak sorrendben, egymás után csinálják, mintha meg lenne szabva, hogy egy párnál egyszerre csak egyféle gond lehet.

Most utólag azt mondom, rögtön a meddőségi központban kellett volna kezdenünk, még akkor is, ha ott fizetni kell a vizsgálatokért. (Nem mindenhol van így, de én nem akartam sokat várni, ezért a Kaáliba jelentkeztem be).

Sokkal gyorsabban megvan minden, (hónapok helyett pár hét!), és mindent megcsinálnak, ami kell, akár egyszerre is.

A vizsgálatok azért nem olyan horror áron vannak, ahogy ijesztgetik velük az embereket. Az első hormonlaborom a 4 alaphormonnal anno tb-re 64ezer lett volna (ez akkor volt, amikor ráírták a papírodra, hogy mennyit kéne fizetni, ha kéne). A Kaáliban ugyanez kb 10 ezer lenne most.

A dologhoz hozzá tartozik, hogy nekem nem volt szerencsém az SZTK-s dokikkal, nem törődtek velem, nem mondtak semmit, akkor sem, ha kérdeztem, hiába volt a legprofibb felszerelésük!

Szóval én a Kaálira szavazok! :-)

2011. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Peteérést ovulációs teszttel néztem többször is és aszerint volt, na meg érzem is.

Amúgy mivel rendszeresen szeretkezünk, így menstruációkor sem marad ki, ezért az időt tuti elkapjuk.

30 éves vagyok, ezért nem akarok sokat várni a vizsgálatokkal, szeretnénk 2-3 babát.


Az ország összes Kaáli intézetében egyformák az árak?

Mi Borsodban lakunk, így a miskolci jöhet szóba.

2011. aug. 31. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!