Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor mi újság van a...

Most akkor mi újság van a Július 1 után való teherbeeséssel akkor az most nincs mert lejjebb olvastam hogy 2012 től akkor én már nem tudom mi van. Elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

Mennyi ledolgozott idő után jár gyed?

Nekem megszűnt a munkaviszonyom másfél év bejelentett idő után és jelenleg is álláskeresési járadékot kapok utána mag anyuval megyek el ápolásira de amíg regisztráltak tavaly a munkaügyön meg amíg a volt melóhelyen kiadták a papírokat volt 1 olyan napom amikor semmilyen jövedelmem nem volt az baj hogy volt az az egy nap ugye hogy megszakítás volt attól még járni fog nekem a gyed?

Vagy folyamatosnak kell lennie a munkaviszonynak vagy elég ha az utolsó 2 évben megvan a 360 nap de összevissza?

Segítenétek mert annyira aggódom amiatt az egy nap miatt hogy ez miatt nem jár meg majd a gyed mert 2007 juni 4 óta van munkaviszonyom ha a munkanélküli is bele számít.

Tényleg a gyed figyelembevételénél beleszámít amikor a kismama munkanélküli?

Ha kismama leszek akkor is kapom majd az ápolásit anyu után vagy akkor az már nem jár?

Az ápolási bejelentett munkaviszonynak számít?


2009. ápr. 19. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A gyed szempontjából nem az egy nap megszakítás lesz a gond. A munkanélküli ellátás akkor jogosít tgyásra illetve később egy kis trükközéssel gyedre ha kitart az ellátásod a szülés napjáig. Az ápolási díj gyed szempontjából ne számít munkaviszonynak. Ezt kismamaként is kaphatod. Szülés után viszont nem kaphatsz egyszerre ápolási díjat illetve gyest.
2009. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia .

Köszi a választ a munkanélküli addig nem fog kitartani mert -e hónap végén lejár és utána csak ápolásit kapok.

Akkor nem is számat majd bele nekem a gyed számításába?

Ahh de kár de 360 napnak kell lennie a munkaviszonynak 2 éven belül ugye?

A 2 év az a teherbeeséstől számítva vagy a baba születésétől számítva kell számolni?

Bocsi a sok kérdésért..

2009. ápr. 19. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Jelenleg a szülést megelőző 2 éven belül kell 180 naptári nap biztosításban eltöltött idő. Viszont passzív jogon (biztosítás megszűnését követően) csak akkor jár, ha a bizt. a TGYÁS folyósítása alatt szűnt meg.
2009. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!