Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Utánaszámolt már valak hogy...

Utánaszámolt már valak hogy meddig kell megfogannia azoknak a babáknak akikkel még 3 évig lehet itthonlenni?

Figyelt kérdés
Lassan szeretnénk kistesót de nekem homályos ez az új gyed dolog, aztán ugye nem csak a peteéréshez kell már igazodni...
2009. ápr. 20. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt konkrétan még senki sem mondta ki, ha jól tudom, csak így magunk között azt állapítottuk meg, hogy júli 1-ig teherbe kell esni.
2009. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegnapi hiradóban volt benne, hogy 2010.01.01től vezeti be, így dec 31-ig lehet.
2009. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A tv-ben múltkor azt mondták,hogy 2010.májusáig megszülető babákkal otthon lehet lenni,3 éves korig. Azaz akkor elvileg, ha jól számolok augusztusig kell megfoganni a babáknak.
2009. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az,hogy mindenki mást lát, hall, és máshogy értelmezi. Mondjuk ez a december nagyon szimpatikus lenne.
2009. ápr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Várjunk csak! Most akkor mi van? Nekem valaki azt mondta, hogy ha megválasztják ezt a köcsögöt (már bocsánat) akko ő ezt bevezeti. De akkor nem idén???? Én 18 hetes terhes vagyok, szeptemberre vagyok kiírva most akkor azt mondjátok jó esélyem van rá, hogy én még 2 évig fogom kapni a gyedet nem csak 1 évig??
2009. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a jelenleg már kismamákra ez nem vonatkozik. Csak akik később fogannak. Bár "ezeknél" nem lehet tudni, hogy mit törölnek el. Én úgy tudtam, ha valamit kitalálnak az okosok, akkor azt sem vezethetik be már abban az évben. De már semmi sem biztos. A diákhitelt is szépen elcseszték egy pillanat alatt. 6 éve törlesztem és még minden évben több jön ki év végére mint az év eleji egyenlegem. Úgyhogy ebből kiindulva nem sok jóra számítok.:(

De nagy disznóság lenne még ezt is elvenni. Pont ma olvastam az újságban, hogy ennek fejében bölcsöde fejlesztést ígérnek. Na szép arra azért kiváncsi lennék. Meg nem a bölcsödékkel van a baj, de ha már végre megkapjuk azt a csodalényt akkor legalább a kezdetekkor tudjunk vele minél tovább foglalkozni, nem rögtön "idegenekre" bízni.

2009. ápr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2010. január 1-vel bevezetik, akkor a már most terhes, de már csak köv. évben szülő nők nem kapják két évig, ugyanis nem a fogantatásnak kell megtörténnie a dátumig, hanem a szülésnek. Én is a május 1-et halottam, akkor viszont tényleg augusztusig van idő. Dehát ki tudja...
2009. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsótól kérdezném, hogy ezt hol hallotta, hogy a szülés számít és nem a fogantatás, mert ilyen részletesen még nem hallottam, hogy ez mire fog vonatkozni. Sajnálnám ha így lenne, de "ezektől" minden kitelik.
2009. ápr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer azt hallottam, hogy aki júli 1-ig igazolja, hogy teherbe esett annak még jár a 3 év, azaz a 2 év gyed+1 év gyes. De hallottam már olyat is , hogy 2010 májusig megszületett babák esnek bele még. Most már én sem tudom, bár az utóbbi jobban hangzik, aztán remélem menesztik ezt a brigádot, mert nem egy családcentrikus hozzáállást tanúsítanak.
2009. ápr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
én az utolso válaszolo elsö sorát hallottam biztosnak:) mi már 28 honapja probálkozunk, azt hiszem én mire terhes leszek már semm nem fog járni.. pasz
2009. ápr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!