Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikroszkóppal hányszoros...

Mikroszkóppal hányszoros nagyítással láthatók a spermiumok?

Figyelt kérdés
2008. márc. 9. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

az emberi spermium mérete:

fej: kb. 3-5 mikrométer

farok: kb. 50 mikrométer


azaz a teljes méret kb. 55 mikrométer.

tehát 100-szoros nagyaításnál kb. 5 miliméteresek.

a fej mérete miatt ennél nagyobb nagyítás javaslok, de ezen már elvileg láthatsz valamit.

2008. márc. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
56%
Nem tudom hogy számoltad ki 100x nagyításnál, hogy 5 mm-es. Egyrészt nem annyi, másrészt meg kb. 1000x nagyításnál sincs fél mm egy spermium. De azzal már látható, én kipróbáltam, bár a mikroszkópom nem alkalmas erre, nagyon rossz minőségű benne az optika.
2016. febr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Feketeruhasember válasza:
Vajon honnan a cucc
2016. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na de lehet, hogy egyik se jó megközelítés.

Mi az, hogy ekkora, meg akkora?!

Ha jól emlékszem egy ilyen mikroszkóp szem lencséje kb. 5mm. 5mm-es lyukon lehet nézni 6km-re, meg 6cm-re is, és a tárgyak mérete nem egyforma.

Én inkább úgy állnék neki, hogy van az a fél centi, ami a teljes látható kör, aminek ha minden jól megy a ~60%-a éles. Ezt a fél centit osztom a nagyítással, ami ezerszeresnél 5um, százszorosnál 50um.

2016. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!