Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A 11. ciklusnapon mekkora...

A 11. ciklusnapon mekkora szokott lenni a tüsző?

Figyelt kérdés

2 nap múlva megyek tüszőfigyelő ultrahangra.

Mekkorának kell lenni kb ilyenkor a tüszőnek?


Mennyit nő egy nap? Hány mm-es amikor megreped?


Köszi a válaszokat! :)


2011. szept. 13. 14:26
 1/8 Manka68 ***** válasza:
100%

Nem te kérdezted az előbb majdnem ugyanezt?

Naponta kb 2mm-t nő, 20mm felett érettnek számít, de van úgy, hogy még nagyobbra is megnő, mielőtt megreped. Ha azt számolom, hogy 14-ik napon lenne 20mm, akkor kb 14mm lesz. De ne ijedj meg, ha nem pont ekkore lesz, nem vagyunk gépek, simán lehet neked más méret is. Pláne, ha nem 14-ik nap szokott lenni az ovud. :-)

2011. szept. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Olvastam én is a másik kérdést... :) Nem én tettem fel... Vicces, hogy majdnem egyidőben... :) Na mindegy!


Köszönöm szépen a választ!! Nagyon kíváncsi vagyok!! Kicsit félek, hogy nem lesz elég nagy... elég alacsony a progi szintem vérvétel alapján, ezért gondolom hogy lehet vmi gond a peteéréssel.

Bár ovum a teszt és a hőgörbe alapján mindig van... de ha van ovu akkor miért alacsony a progi... ? Nem értem én ezt...

Az lehet, hogy egy pl 16 mm-es tüsző reped meg? Abból lehet egészséges Baba, vagy abban nem lehet egészséges pete és abból leszenk az üres petezsák miatti missed ab-ok?

2011. szept. 13. 18:31
 3/8 Manka68 ***** válasza:
83%
Nem hiszem, hogy emiatt lennének a vetélések. Ha nem elég érett a petesejt, akkor nem fog megtermékenyülni, vagy beágyazódni. Az alacsony progeszteron szintet sok minden okozhatja, ha neked az van, akkor tüszőfigyelgetés helyett (ha mást nem csinálnak), inkább menj endokrinológushoz, aki megnézi, miért alacsony a progiszinted. Azt olvastam, hogy kívülről bevitt progeszteron nem sokat tud segíteni, a hormonokat rendbe kellene tenni, mielőtt babás leszel. Mert a kisebb tüsző nem, de az alacsony progeszteron szint bizony okzhat vetélést. :-(
2011. szept. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!!


Endokrinológushoz jövő hétfőn megyek. Holnapra meglesz a 3. napi vérvételem eredménye, azt is viszem neki meg az infot is, hogy van e rendes peteérés. Az ugye az uh-ból fog kiderülni.


Tudom, hogy a progi hiány következmény és az okot kell kezelni. Valószínű Closty lesz! :)


Mégegyszer köszi!!!

2011. szept. 14. 09:26
 5/8 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Na, mekkora volt?

Amúgy az, hogy van-e rendes peteérés, 21-ik napi vérvételből is kiderül. :-) Remélem, azt is csinálnak neked. :-)

2011. szept. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De aranyos vagy, hogy nem felejtetted el!!!!


A tüszőcske 19 mm volt!!!! Nagyon örültem!!!! És ez még csak a 11. napom!!! Csináltam ma egy ovu tesztet, halvány pozi lett, holnap szerintem rendes pozi lesz és szombaton tüszőrepi!!!! :)


Megkaptam a 3. napi véreredményem is, nagy meglepetésemre minden tökéletes!!! :) Pedig a prolaktinom szokott rendetlenkedni... de most teljesen jó az is!! :)


Progit az előző ciklusban néztek, 25 nmol/l lett... Szerintem az elég kevéske, dokim szerint is lehetne jobb, de azt mondta a tüszőrepi abban a hónapban is megvolt. Ez nagyon az alsó határt súrolja...


De most ennek ellenére nagyon örülök a szép "kövér" tüszőmnek!!!! :) Így a dokim szerint nem is kell Closty. Hétfőn azért még elmegyek az endokrinológushoz, ha már van időpontom! :)


KÖSZI MÉGEGYSZER AZ ÉRDEKLŐDÉST!!!!!


Puszi!!!

2011. szept. 15. 21:50
 7/8 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Ez tényleg szép méret! :-)

Lehet, hogy nem húzza ki szombatig. :-)

Már most jó! :-)

Azért endodokihoz tényleg menj el, és engedd neki a vizsgálatokat, amiket javasol, ha másért nem, hát zárjon ki minden lehetséges problémát. :-)

2011. szept. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!! :)


Én is úgy gondolom, hogy nem gond az ha megmutatom az eredményeimet az endokrinológusnak!


Nagyon aranyos vagy!!!!!! :)


Puszillak!!! :)

2011. szept. 16. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!