Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor hogyan mérjem a hőmet?

Most akkor hogyan mérjem a hőmet?

Figyelt kérdés

Mindig máskor kelek! Hol reggel 5-kor, hol 8kor!


[link]


Ma például 6 körül keltem, akkor volt 36.6, de most megint 36.1

Nekem amúgy is picit átlag alatti a hőm.


Eddig ébredéskor mértem, hónom alatt. Jó így?

Ezer félét olvastam!

Köszi a válaszokat előre is!


2011. szept. 21. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Huh, itt több bökkenő is van.

A mérés szabályai:

-analóg hőmérővel (digitális nem jó, vagy higanyos, ha még van, vagy az újabb fajták)

-mérés helye lehet: hüvely, végbél, vagy száj (nyelv alatt középen a hőmérő!), de egy cikluson belül a mérés helyét nem szabad változtatni

-mérés ideje meghatározott legyen (fél órás intervallum még belefér de annál több nem nagyon, illetve ezt ki kell kísérletezni, hogy Nálad változik-e, ezt egy adott napon tudod kipróbálni...)

- rögtön ébredés után kell méni, még wc-re sem kelhetsz ki az ágyból

-előtte legalább 3 órát már feküdni kell

-végbélben 3 perc, száj/hüvely 5 perc mérési idő szükséges (ha több lesz belőle, mert bealszol, az nem baj... :o)

2011. szept. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és vannak a mérés értékét tévesen megemelő tényezők:

-ha előző este alkoholt fogyasztottál

-ha beteg vagy

-ha túl későn/éjszakába nyúlóan ettél

-ha rosszul aludtál

-ha fájt a fejed

-ha nagyon stresszelsz valami miatt


A mérés időpontjához még annyi, hogy a Te estedben kiválaszthatod pl. az 5 órát, és azokon a napokon, amikor később kelsz, 5-kor is ébreszted magad, megméred, majd alszol tovább, felkelni sem kell...


első

2011. szept. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

oké!

mondom most mit mértem , van két hagyományos higanyosom :)

Tehát hónaljban :36.3

hüvelyben: 37.3

nyelv alatt: 36.9


konvertáljam át esetleg?

2011. szept. 21. 12:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes konvertálni, főleg mivel különböző időpontokban mérted, no meg a hónalj pont azért nem jó, mert nem ad pontosat, így elcsúszás lehet...


Ja, amit nem írtam, fél tized fokot is mérj! Ha pont még aközé is esni látszik (tehát pl. pont nem éri el a vonalat, de már a felén túl van), akkor mindig LEFELÉ kerekíts!


Holnap kezdj új lappal, a ciklusod 8. napján. Ha egy kicsit is hasonlít az átlagosra a ciklusod, akkor a peteérésed így is még szépen ki fog rajzolódni.


Hajrá!

:o)

2011. szept. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja és a szépség kedvéért a higanyosokból is mindig ugyanazzal mérd egy cikluson belül, mert eltérő lehet a kettő.

És vigyázz rájuk, kincset érnek manapság!

(Nekem már csak egy van... :o( )

2011. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nagyon remélem, hogy ebben a hónapban összejön, és akkor nem kell szenvedni ezzel :D:D:D

Clostis vagyok, emberemmel minden nap nyomjuk majd a 10. naptól :D:D:D

Már alig várja!:P

Köszi a sok infót!

2011. szept. 21. 15:44
 7/7 A kérdező kommentje:

átkonvertálom puncisra, mert az pont 1 fok, és akkor 6kor mérek :D

Aki véletlenül elolvasott, és röhögött, bocsi, vagy szivi!

Mindenkinek sok sikert!

2011. szept. 21. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!