Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elkezdtem szedni a Gravida...

Elkezdtem szedni a Gravida vitamint, de nem egyértelmű a dolog! Információra lenne szükségem az adagolást illetően?

Figyelt kérdés
Szóval, már elég rég óta próbálkozunk a babával, és eddig nem szedtem terhesvitamint. Az orvosom is azt mondta, hogy ártani nem árt. Viszont a betegtájékoztatóban azt írják, hogy napi egy szem, egy szó sem esik arról, hogy terhesség előtt mekkora az adag! Erre is a napi egy szem vonatkozik, vagy elég két naponta? Nem eszem túl sok gyümölcsöt, inkább zöldségféléket. Mit javasoltok?
2011. okt. 3. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ugyen Elevitet szedtem, de én pld. kétnaponta vettem be egyet, úgy éreztem, vitamin ügyben nem annyira elhanyagolt a szervezetem :) Mikor elhatároztuk, hogy babát szeretnénk akkor elkezdtem szedegetni, szerencsére a 2. hónapban össze is jött.


Szedheted minden nap, vagy akár kétnaponta, ahogy jólesik Neked. Nem a vitamin adagolásától függ a teherbeesés (szerencsére) :)

2011. okt. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem anno a nőgyógyász azt mondta, heti 3 db-t szedjek csak be.

Megnéztem a hatóanyagokat, összetételét, alig különbözik bármiben is egy normál multivitamintól. Azt mondta, folsavat is szedjek (napi 1-et).

Szerintem teherbeesés előtt érdemes megpróbálkozni egy tisztító-méregtelenítő kúrával (gyógytea, tapasz, bármi). De amíg az nem ment le, vigyázni kell, nehogy közben ess teherbe!

2011. okt. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azt javasolnám,hogy továbbra is maradjon a sok zöldség, gyümölcs. Ha nincs kiugró vitaminhiányod, szerintem elég,ha akkor kezded el szedni, ha babás maradsz.
2011. okt. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is szedtem előtte is(mármint mielőtt megfogant), napi 1 dbot. túladagolni nem tudod a vitaminokat, mert emellett is nagyon sok zöldet kéne enned, hogy túl sok legyen. az viszont fontos, hogy amikor te nem tudod, hogy már megfogant, tehát 1-2 hetes vagy, akkor fejlődnek ki a alapsejtjei, tehát elkél a vitamin, + a folsav.
2011. okt. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én napi egyet szedtem.
2011. okt. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mint írtam, alig eszem gyümölcsöt, egyszerűen nem vagyok oda érte, így inkább zöldségekkel pótolom a vitamint, és sajnos abból sem eszem túl sokat. Így viszont szerintem elég két naponta egy szem! Köszönöm még egyszer! Remélem ebben a hónapban sikerült a baba! :-D
2011. okt. 4. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!